+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Araplar neden namazda sünnetleri kılmıyorlar? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  senayusa
  "ipek ve bocek"
  Reklam

  Araplar neden namazda sünnetleri kılmıyorlar?

  Reklam

  Araplar neden namazda sünnetleri kılmıyorlar? Mumsema Biz hep sunnet namazlar terk edilmez mecbur kalinmadikca diye buyutulduk de o zaman Araplar neden namazda sunnet kilmiyorlar. Onlarin yaninda namaz kilarken bana sunneti neden kildigimi sordular, cevap veremedim... Ben onlara neden sunneti kilmadiklarini sordum onlarda tam bir cevap veremediler? Peki bu farkliligin sebebi nedir?

 2. 2
  Muhasibi
  Editör

  Cevap: Araplar neden namazda sunnetleri kilmiyorlar?


  Reklam


  Araplar sünnet namaz kılmaz veya kılmıyor diye bir şey hiç görmedim ve duymadım.
  Ama şu bir gerçektirki belki gördüğün kişiler şafi olabilirler.
  Hanefi mezhebini taklit edenler şafi mezhebini taklit edenlere oranla sünnete daha fazla önem veriyorlar.

 3. 3
  islamyolu
  Emekli
  misal olarak nerenin arapları. bu önemli çünkü mezhep farkları var. ama her mezheptede sünnet kılınması lazım. tabiki kaza borçları varsa o ayrı birşey

 4. 4
  Taha
  Üye
  Bütün müslümanlar sünnet kılar.
  Bazı müslümanlar kılmıyor diye bir ülkeyi itham etmeyin.
  Ama bizim türkler gibi sünneti farz gibi bilen bir millet yok.

  Öğle Namazı kaç rekat denince, 10 rekat diye cevap alıyoruz.
  Öğle namazı 4 rekattır. sonra sünnetleri söylersiniz.

 5. 5
  senayusa
  "ipek ve bocek"
  Amacim bir ulkeyi itham etmek ya da fisleyip kendimizi yuceltmek degil sadece bana soruldugunda dogru yanit verip mahcup olmamak.
  Ben abd de yasiyorum ve su ana kadar tanidigim tum arap arkadaslarim sunnet kilmiyorlar. Basta da saudi arabistan, birlesik arap emirlikleri, katar gibi ulkeler var. Ve tanigidim neredeyse tum araplar hanefi. Yani benimle ayni mezhepten. Iste bu yuzden bilgisizligimden yonelttim bu soruyu. Cok kucuk bir ornek vereyim bu konuda. Buna birkac gun once babam da sahit oldu. Yakinimzdaki bir camiye goturdum cuma namazi icin. Ve sadece iki rekat kildiklarini soyledi babam. Orada degisik milletlerden yuzlerce musluman vardi ve turkler disinda hicbir milletin sunnetleri kildigini gormediginide ekledi babam. Cunku bu iki rekat sonrasi cami bosalirken babam icerde son sunneti kiliyordu.

 6. 6
  »чυϞυѕ«
  Emekli
  Rahman ve Rahim Allah'ın Adıyla..  Muhasibi
  Araplar sünnet namaz kılmaz veya kılmıyor diye bir şey hiç görmedim ve duymadım
  Ama şu bir gerçektirki belki gördüğün kişiler şafi olabilirler
  Hanefi mezhebini taklit edenler şafi mezhebini taklit edenlere oranla sünnete daha fazla önem veriyorlar
  Bu görüşe katılıyorum ama bir ekleme yapayım gördüklerin bazı "maliki" mezhepli kesimlerde olabilir.

 7. 7
  islamyolu
  Emekli
  Amacim bir ulkeyi itham etmek ya da fisleyip kendimizi yuceltmek degil sadece bana soruldugunda dogru yanit verip mahcup olmamak.
  Ben abd de yasiyorum ve su ana kadar tanidigim tum arap arkadaslarim sunnet kilmiyorlar. Basta da saudi arabistan, birlesik arap emirlikleri, katar gibi ulkeler var. Ve tanigidim neredeyse tum araplar hanefi. Yani benimle ayni mezhepten. Iste bu yuzden bilgisizligimden yonelttim bu soruyu. Cok kucuk bir ornek vereyim bu konuda. Buna birkac gun once babam da sahit oldu. Yakinimzdaki bir camiye goturdum cuma namazi icin. Ve sadece iki rekat kildiklarini soyledi babam. Orada degisik milletlerden yuzlerce musluman vardi ve turkler disinda hicbir milletin sunnetleri kildigini gormediginide ekledi babam. Cunku bu iki rekat sonrasi cami bosalirken babam icerde son sunneti kiliyordu
  İşte osmanlı ecdadımızın bize bıraktıgıdır bunlar. onların yolundan şaşmayalım. Onlar dinimizi son derece güzel yaşadılar. Hep sünnetlere önem verdiler. Onlardan gelen kitaplarla ehli sünnet ayakta. Allah atalarımızdan razı olsun. İslamı çok güzel yaşadılar. bizler de onlardan gelen itikatı , ibadetleri , sünnetleri , ne varsa bırakmamamız lazım.. buraya kadar sağlam geldi. buradan sonrada inşaAllah sağlam gider..

 8. 8
  muhasebeci
  Emekli
  1-sudı arabıstanın zaten dınle ılgısı yok vahabı onlar
  2-osmanlının cok kucuk bır kısmı ıslamı dogrudurust yasadı.zatan cogu padısah sarapcıydı bıde fuhus yuzde doksanında vardı(her padısahın haremı)

 9. 9
  senayusa
  "ipek ve bocek"
  Muhasebeci kardesim bu yazdiklarini okumamis olmayi isterdim. Yapmayin lutfen, ecdadimizi karalayan bu tur sozler bize yakismiyor. Ustelik osmanli hakkinda gercemten bilgisi olan bir kisi oldugunuzu dusunmuyorum, bilseniz bu sekilde konusmazsiniz.

 10. 10
  muhasebeci
  Emekli
  pekı benı aydınlat osmanlı hakkında
  1-harem denen bugunku genelev neden zına olmuyo
  2-ıı selımın lakabı sarhoş selımdı
  3-dorduncu murat ıcerdı ama halaka yasaklamıstı
  4-kanunı ılk yıllarında ıcerdı
  yanı ksacası ıckı ıcmeyen cok az vardır

 11. 11
  senayusa
  "ipek ve bocek"
  Bu bilgilerinin kaynagini sorabilir miyim?

 12. 12
  muhasebeci
  Emekli

  Reklam


  1, sorunun kayanagı olmaz o senın aklınla bulacagın bı seydır.bınlerce kadınla yatmanın gunahı vrmı yokmu fuhus mu degılmı osenın kendı dusuncelerınle bulabılecegın bısey
  2-osmanlı padısahlarının ıctıgını bılmıyosan maalesef bunun nedenı ulkemız ınsanlarında olan kıtap okuma eksıklıgıdır.ben osmanlı padısahlarını evlıya sanan bır çok adam tanıyorum.okumak lazım bıraz koru korunu ecdadımız boyle buyuktu boyle avrupaya korku saldı geyıklerıyle maalesef yol alamayız

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu

araplar neden sünnet kılmıyor

araplar neden sünnet kılmazlar

arabistanda namaz kaç rekataraplar sünnet kılar mıaraplar neden sünnet kılmazarapların namazısuudi arabistan kaç vakit namaz kılınıyor