+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Araplar neden namazda sünnetleri kılmıyorlar? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 25
  musab
  Hadis Öğrencisi
  Reklam

  Cevap: Araplar neden namazda sunnetleri kilmiyorlar?

  Reklam  Cevap: Araplar neden namazda sunnetleri kilmiyorlar? isimli konu Mumsema.com Cevap: Araplar neden namazda sunnetleri kilmiyorlar?
  sünnet namazı efendimiz zaten genelde evinde kılmıştır.bizimde yapmamız gereken odur.araplar evinde kılıyor olabilir.bunu bilemeyiz ki.tabi sürekli evde kılma durumu günümüz yaşamına uymuyor.ama arada bir farzdan sonra çıkıp sünneti evde kılmak çok zor olmasa gerek?

 2. 26
  umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun

  Cevap: Araplar neden namazda sunnetleri kilmiyorlar?


  Reklam


  bilip bilmeden suizanda bulunmamak lazım . araplar sunnete önem verir genelleme yapmayalımmmm

 3. 27
  Misafir
  ben 20 yildir suudi arabistanda yasiyorum.suud araplarinin %80 ni hambeli mezhebine,%15 i henifi mezhebine,% 5 ide safii mezhebine tabiler.sunneti asla kilmazlar we biz turkler gibi namaz kilmazlar.bu arada kurani kerimin hic bir suresinde hic bir ayetinde gunde 5 vakit namaz mecburidir farzdir, su kadar.sunnet kiliNIR ve su figurlerle kilinir, yada kilinicak diye bir ayeti kelime yoktur.

 4. 28
  Misafir
  iki defa arabistana gittim ve arapların sünnete bağlılıkları kadar hiç kimse görmedim
  araplar hakkında kötü yazmayın günah olur.

 5. 29
  Misafir
  Arapların namazlarında sünnet namazlarını kılmadıklarını nereden biliyorsun ki böyle diyorsun

 6. 30
  umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  Şimdi şunu belirtmekte fayda var
  imam ı şafiye göre kaza borcu olanın önce borçlarını ödemesi gerekir.
  Aynı düşünceyi abdulkadir geylani hazretleride savunmuştur.
  Camide kılmıyo olabilirler belkide evde kılıyorlardır Bu kimseyi ilgilendirmez.Ayrıca kimin sunnete baglı olduguda belli oluyor yaşayış tarzından Herkes önce kendine baksın!

 7. 31
  Misafir
  dinle ilgisi yok diye bunu söylemek büyük zalimliktir (Hud 31 okursanız anlayabilirsiniz)
  hem tefekkür edin Ankebut 67 - Çevrelerinde insanlar kapılıp götürülürken (öldürülürken, ya da esir edilirken), bizim (Mekke'yi) güven içinde kudsî bir yer yaptığımızı görmediler mi? Hâlâ batıla inanıp Allah'ın nimetine nankörlük mü ediyorlar? . Günümüzü değerlendirdiğimizde zannediyorum yönetim olarak İslam a en yakın yönetilen bir yönetimin hizmeti altında.

  Osmanlı ya dair tarih bilginizi yok sayıyorum. Allah CC dan korkun. Allah CC herkese nasip etmez Mescidi haram ın fethini Kur an ı Kerim de Muttakilerin Mescidi Haram ın hizmetine ehil olduğu bildiriliyor.Tarihe baktığınızda Allah CC İslamiyet i kimlerin eliyle fetih ruhuyla yaydığı aşikar Alparslan ın fetihteki konumunada bir göz atın derim.Osmanlı nın da akıbeti eserlerinden bile belliyken bu tutum olmaz yapmayın

 8. 32
  Misafir
  Çunku arapca, araplarin ana dili olmadigi için. Yanlis anlamislar. İslamiyetin çikis yeri anadolu ve anadilimiz arapca oldugundan. Biz daha iyi biliyoruz. Tadili erkana uyarak dort rekat namaz kilmaktansa. Ayni surede on rekat ruhsuz yat kalk namaz kilmak daha iyi degil mi.. Ozellikle namazi hizli kildirdin mi senden buyuk imam yok.

 9. 33
  Misafir
  Ya bi turlu anlamiyorum .. musluman ulker arasinda en az namaz kilan biziz,encok acik gezen biziz,encok zina yapan biziz,70 yasina kadar kahvede pisti atan biziz vs.. bu ornekleri cogaltabiliriz , ama nedense herkezin diline dolasmis muslumanlar arasinda en iyi biz yasiyoruz dinimizi , diye diye bu hale geldik..baska ulkede gorseler gulerler bizm ulkemizde sifir sakal gravatla namaz kildiran imamlar var..yazik yazik yazik ... ama muslumanligin cikis yeri olan ve muslumanca yasayan diger ulkelerin insanlarini elestrmektende geri kalmiyoruz...araplar nasil yasiyorsa gercek odur kardesim kimse kndini kandirip bidat ehline aldanmasin..yatsi namazinin 4 rekaat sunneti yoktur..cuma namazinin farzdan once 4 rekaat sunnet diye kilan tek ulkeyiz..yatsi namazinin vitir vacibi die kilan tek ulkeyiz vs....

 10. 34
  Misafir
  A.S
  Almanyada yaşıyorum..Komşum faslı..faslılar sünnet kılmıyor..bende sorduğumda net bir cevap anlamamıştım..daha sonra tanıştığım araplardada rastladım sünnet kilmiyorlar..daha doğrusu sünnet kılan varsada hiç denk gelmedim..

 11. 35
  Misafir
  islamda zorlama yok denir ama biz türkler maaşallah işi zorlaştırmada üzerimize yok. canım cuma namazı 2 den 10 a çıkmış sonrada efendim peygamberimiz şöyle yapardı böyle yapardı gibi çarelere başvururuz. hiç kıvırmayalım işin özü belli mecburu 2 rekattır gerisi kişiye kalmıştır mecbur değildir ama bizde mecbur gibi dayatılır. bu dayatmayıda çeşitli bahanelerle şirinleştirmeye sevdirmeye çalışmayalım. imanın özünden gittikçe uzaklaşıyoruz

 12. 36
  Misafir

  Reklam


  Muhasebeci okumussun ama hep boş kitaplar okumuş sun atatürk ve atatürk yalakalari inkilapla ilgili yazdıkları kitaplarını okumuş sun cumhuriyeti kuranlar osmanliyi kotulemek osmanlıdan kalma ne var ne yoksa dinle ilgili hepsini bu yeni nesillere yalnış tanıtmakla omur geçirdiler onun için türkiye hep geri kaldı.osmanlı padisahlari ve atalarımız senin anlattıklarınla alakası olmadığı çok açık cunki fethettikleri her ülkeye önce cami yaptılar islamla sereflendirdiler o beldeyi.peygamber. efendimiz in s.a.s övgüsünü alan fatih mehmed hakkında öyle pis şeyler konuştuğuna göre tohumunu tekrar kontrol et.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu

araplar neden sünnet kılmıyor

araplar neden sünnet kılmazlar

arabistanda namaz kaç rekataraplar sünnet kılar mıaraplar neden sünnet kılmazarapların namazısuudi arabistan kaç vakit namaz kılınıyor