Konusunu Oylayın.: Allah insanı neden kendine muhattap alıyor bilen var mı ?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Allah insanı neden kendine muhattap alıyor bilen var mı ?
 1. 12.Eylül.2011, 09:33
  1
  rukyail
  Emekli

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Temmuz.2011
  Üye No: 88869
  Mesaj Sayısı: 117
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 0
  Yaş: 32

  Allah insanı neden kendine muhattap alıyor bilen var mı ?


  Allah insanı neden kendine muhattap alıyor bilen var mı ? Mumsema Arkadaşlar allah insanı neden kendine muhattap alıyor bilen var mı ? Biz aciz bir beşerken neden bize bu kadar deger biçiyor gökten rızık veriyor yeri döşek yapıyor göğü korunaklı tavan yapıyor dogru yola yönlendirmek için peygamberler gönderiyor ?


 2. 12.Eylül.2011, 09:33
  1
  rukyail - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emekli  Arkadaşlar allah insanı neden kendine muhattap alıyor bilen var mı ? Biz aciz bir beşerken neden bize bu kadar deger biçiyor gökten rızık veriyor yeri döşek yapıyor göğü korunaklı tavan yapıyor dogru yola yönlendirmek için peygamberler gönderiyor ?

 3. 12.Eylül.2011, 10:16
  2
  islamyolu
  Emekli

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Mayıs.2011
  Üye No: 87477
  Mesaj Sayısı: 2,611
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 0

  Cevap: Arkadaşlar allah insanı neden kendine muhattap alıyor bilen var mı ?
  ben gizli bir hazineydim bilinmek istedim diyor Allahu Te'ala ve Günah işleyen insanlar yeryüzüne gönderdi. Peygamberler yoluylada doğruyu gerçekleri bildirdi bizlere. Allah kendisine ibadet edecek verdigi nimetlere şükür edecek Kullarını sever. bizlerde o şekil olmamız lazım. dedigin gibi Allah bizleri okadar seviyorki. bütün rızkları aklına gelen herşeyi insanoğlu için veriyor. Bir anne cehhenneme atılan çocugu için nasıl üzülürse, ben onlardan daha cok üzülürüm demektedir. Bir kısır kadının cocugu oldugunda nasıl sevinirse. Bende Tövbe eden Kullarım için o kadar sevinirim demektedir. işte sordugun soruda Allahın merhameti Rahmeti ne kadar bol oldugu belli. tek bizlere yapmıyor. Böceklere, hayvanlara, agaclara dahi bu rızıkları veriyor. verdigi bu rızıklarında Karşılığını ibadetle şükürle istiyor.


 4. 12.Eylül.2011, 10:16
  2
  islamyolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emekli  ben gizli bir hazineydim bilinmek istedim diyor Allahu Te'ala ve Günah işleyen insanlar yeryüzüne gönderdi. Peygamberler yoluylada doğruyu gerçekleri bildirdi bizlere. Allah kendisine ibadet edecek verdigi nimetlere şükür edecek Kullarını sever. bizlerde o şekil olmamız lazım. dedigin gibi Allah bizleri okadar seviyorki. bütün rızkları aklına gelen herşeyi insanoğlu için veriyor. Bir anne cehhenneme atılan çocugu için nasıl üzülürse, ben onlardan daha cok üzülürüm demektedir. Bir kısır kadının cocugu oldugunda nasıl sevinirse. Bende Tövbe eden Kullarım için o kadar sevinirim demektedir. işte sordugun soruda Allahın merhameti Rahmeti ne kadar bol oldugu belli. tek bizlere yapmıyor. Böceklere, hayvanlara, agaclara dahi bu rızıkları veriyor. verdigi bu rızıklarında Karşılığını ibadetle şükürle istiyor.
+ Yorum Gönder