+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İslama göre zina nedir? Zina kavramından iyi anlayan büyüklerimiz bakabilir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Zeor
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cevap: İslama göre zina nedir? Zina kavramından iyi anlayan büyüklerimiz bakabilir mi?

  Reklam  Cevap: İslama göre zina nedir? Zina kavramından iyi anlayan büyüklerimiz bakabilir mi? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: İslama göre zina nedir? Zina kavramından iyi anlayan büyüklerimiz bakabilir mi?
  Teşekkür ederim, Allah razı olsun.

 2. gimsangoksel
  Üye

  Cevap: İslama göre zina nedir? Zina kavramından iyi anlayan büyüklerimiz bakabilir mi?


  Reklam


  sevgili kardeşim zina dinimizin büyük günahları arasındadır,yapan arkadaşlarımızın tövbe etmelerini tavsiye ediyorum.Zina bir erkekle bir kadının cinsel manada bir araya gelmeleridir.Bu tam bir birleşme ile oluşur,bu oluşmadan adı zina olamaz.Bunun ayrıntısını yazmak burada çok uygun değil bence.Erkek veya kadının evli veya bekar olması önemli değildir,cezai şartları farklı olsa da.Şerri olarak evli olmazlarsa zina oluşur.Ve haramdır...

 3. Zeor
  Devamlı Üye
  Teşekkür ederim herkes fikrini sölerse bunu zina veya bu zina değil diye çok mutlu olucam..

 4. EarthQuake®
  Yolcu
  Kardeş İslam'da sence bence yoktur. Akılla mantıkla meseleler çözülmez. Kaynaklarımız bellidir, onlara riayet ederiz. O açıdan, görüş aramaktansa kaynakları oku, araştır. Selametle.

 5. feyza27
  Üye
  ya arkadaşım çok pardon ama herşeye bir yana da kızkardeş gelecek o halıya çıplak yatacak avret yeri değecek falan filan...Bunasıl bir korku şüphe ben onu anlmış değilim
  bana göre sana göre olmaz di.yorlar doğru ama azıcık bilgime göre sen zina yapmamışsın
  çok şüphedeysen tövbe et

 6. Zeor
  Devamlı Üye
  İstişare yapıyorum büyüklerime sorular soruyorum bu yüzden sence diyorum bi bildikleri var mıdır diye.Cevap verenlerden Allah razı olsun.Daha cevap vercek, fikir vercek olan varsa yazsın lütfen..

 7. Zeor
  Devamlı Üye
  Lütfen cevap verin

 8. Zeor
  Devamlı Üye
  Cevap veren kimse yok mu ya deli olucam

 9. Hiss1
  Devamlı Üye
  Hangi konuda fikir istiyorsun kardeşim? Arkadaşlar açıklamış?

 10. gimsangoksel
  Üye
  sevgili kardeşimiz,dinimiz İslam aklımıza hitap ettiği kadar ruhumuzu saran bir manevi atmosfer gibidir.Her şey harfi harfine ele alınmıştır,kelimelerin bile seçilmiş olması tedadüf değildir.Anlattığınız olay,evet yapmamanız gereken iki şeydir.İlki istimna günahtır,ikincisi başkasının evinde bu tür şeylere tenezzül etmekte uygun değildir.Şimdi gelelim sizin konunuza ve yorumlardan yapılan yanlış bilgiye,istimna ile zina ayrı iki şeydir,zinayı tarif etmek ilk işimiz olsun,şerri olarak nikahı olmayan bir kadın (evli veya bekar),ve bir erkek(evli veya bekar) ile cinsel olarak tam manasıyla birleşmesidir yani erkeğin cinsel organının kadının cinsel organına yani ferce girmesidir,bu iş olmadan zinadan söz etmek mümkün değildir,diğer olan şeylerin hiç biride zina kavramına uymaz.Öpmek dokunmak vs gayri meşru olur ve haramdır ama zina demek bu değildir.Sizin olayınız zina değildir bu başta bilinmelidir,yaptığınız şeyde meni halı üzerine düşmüş gitmiş her neyse oraya ulaşmış,bu şey dış ortamda yaşamaz,ikincisi onun bir şekliyle sizin dediğiniz manada olma olasılığı mümkün görünmediği gibi,başka bir beze temas edip o şeyin olması da mümkün değildir,ancak karşı tarafın kasıtlı olarak bunu alması ve onu sürmesi ile olabilme ihtimali vardır ki bundan söz etmek zaten yersizdir,öyle olursa da bundan siz zina anlamında mesul olmazsınız.Zaten olaydan bir sene geçmiş bununla ilgili sıkıntı olsaydı sizde bunu görürdünüz değil mi?Bunları bir kenara bırakıp tövbe etmenin yollarına kafa yorun ve istimnadan uzak kalmaya gayret ediniz,hele sizin olmayan bir yerde asla yapmayınız.

 11. Zeor
  Devamlı Üye
  goksel teşekkür ederim, senin gibi cevap verenleri bekliyorum

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
zina nedir,  islamda zina nedir,  islamda zina nasıl olur,  zina nedir nasıl olur,  islamda zina,  islamiyete göre zina nedir,  zina tehlikesi nedir