+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Argo Sözcük Kullanmadan Küfretmek Ve Hakaret Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hiss1
  Devamlı Üye
  Reklam

  Argo Sözcük Kullanmadan Küfretmek Ve Hakaret

  Reklam

  Argo Sözcük Kullanmadan Küfretmek Ve Hakaret Mumsema Allah'ın Selamı ve Rahmeti Hepinizin Üstüne olsun İnşallah. Durduk yere kimseye laf sokmam burada yazacaklarımın bir nedeni var ama gıybet olur korkusuyla yazmıyorum. Bir arkadaşım "kayak kaymak içindir" dedi ve ben de "sana mı?" dedim. Sonra sanki küfretmiş ve tevbemi bozmuş gibi hissettim. Yani kısacası argo sözcük kullanmadan küfür anlamında bir şeyler demek küfre girer mi? Bir de kardeşlerim "sal.ak, apt.al" gibi kelimeler kullanmak günah mıdır?

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Argo Sözcük Kullanmadan Küfretmek Ve Hakaret


  Reklam


  Allah'ın Selamı ve Rahmeti Hepinizin Üstüne olsun

  Durduk yere kimseye laf sokmam burada yazacaklarımın bir nedeni var ama gıybet olur korkusuyla yazmıyorum Bir arkadaşım "kayak kaymak içindir" dedi ve ben de "sana mı?" dedim Sonra sanki küfretmiş ve tevbemi bozmuş gibi hissettim Yani kısacası argo sözcük kullanmadan küfür anlamında bir şeyler demek küfre girer mi? Bir de kardeşlerim "salak, aptal" gibi kelimeler kullanmak günah mıdır?
  salak aptal gibi argo kelimler caiz değildir.
  Tövbe istiğfar gerekir.
  Birde laf söylediğimiz kişiden helallik.

 3. Hiss1
  Devamlı Üye
  Allah Razı Olsun.

+ Yorum Gönder
salak demek günah mı