+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ağzımdan sinirliyken küfür sözü çıktı dinen benim durumum nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. turkkartalı
  Üye
  Reklam

  Ağzımdan sinirliyken küfür sözü çıktı dinen benim durumum nedir?

  Reklam

  Ağzımdan sinirliyken küfür sözü çıktı dinen benim durumum nedir? Mumsema selamınaleyküm arkadaşlar benim bir sorunum var ve hep aklıma geliyor aklıma sinirli olunca hep nasıl söyleyeceğim bilemiyorm Allaha küfür etmek geliyor ve sanki şeytanda kötü birşey olunca sanki hep Allahı bana hatırlatıyor bi gün böyle birşeyde ağzımdan kötü bir söz çıktı ama tam hatırlamıyorum ilk önce sıktım kendimi durdum küfür etmedim sonra kısık sesle ağzımdan küfür çıktı Allahın adı çıkmadı ama ben hiç bir zaman bilerek Allaha böyle birşey söylemem yani öfke ve nefsimmi artık bilemiyorum adece kötü söz çıktı olmadık yerde aklıma geliyor tövbe ettim ben dinden çıkmamışımdır değil mi? ayrıca aklıma kötü düşünceler geliyor artık ben bitmişim gibi şeyler yani sınav artık bittimi benim için ?

 2. islamyolu
  Emekli

  Cevap: çok kötü birşey oldu benim durumum nedir?


  Reklam


  sınav bitmedi kardeşim bunlar vesvesedir. sen aklını başka şeylere yor. dinden çıkmak öyle kolay degil Aklı başında olan biri için. Ama dilden dışa vurmamaya çaba göster içinde kalsın. Allaha bol bol dualar et. vesvesenden kurtulursun İnşaAllah.

  selamınaleyküm arkadaşlar benim bir sorunum var ve hep aklıma geliyor aklıma sinirli olunca hep nasıl söyleyeceğim bilemiyorm Allaha küfür etmek geliyor ve sanki şeytanda kötü birşey olunca sanki hep Allahı bana hatırlatıyor bi gün böyle birşeyde ağzımdan kötü bir söz çıktı ama tam hatırlamıyorum ilk önce sıktım kendimi durdum küfür etmedim sonra kısık sesle ağzımdan küfür çıktı Allahın adı çıkmadı ama ben hiç bir zaman bilerek Allaha böyle birşey söylemem yani öfke ve nefsimmi artık bilemiyorum adece kötü söz çıktı olmadık yerde aklıma geliyor tövbe ettim ben dinden çıkmamışımdır değil mi? ayrıca aklıma kötü düşünceler geliyor artık ben bitmişim gibi şeyler yani sınav artık bittimi benim için ?


 3. Guray
  Karadeniz
  hala yaşıyorsun hala tevbe kapıları açık demekki sınav devam ediyor

  akla gelen kötü düşünceler şeytanın vesvesesidir aldırış etme
  ağzından eğer kötü bi söz çıktıysa tevbe et Rabbim bağışlasın

 4. turkkartalı
  Üye
  ama ben nasıl olduğunu bilmediğim bir şekilde kötü söz söyledim aslında tam olarak bilmiyorum belkide şeytana etmişimdir inşallah öyledir ama Allahın adı çıkmadı kesinlikle biliyorum.

 5. islamyolu
  Emekli
  bunuda demesem olmaz. çok kafaya takmayın ya. banada geliyor. bende Bazen ediyorum. Şeytandan oldugunu bildigim için. İçimde tutuyorum ve Tövbemide yine ediyorum. Allah affetmeyecek diye düşünsem o zaman vesvese daha üstüme geliyor. Vesvese sana ne dedirtirse takma kafaya. Allah bu durumda sana Hesap sormaz. Ama tekrar diyorum dışarı vurma. sesli olarak söyleme çünkü o senin elinde. İçinde gelenide salla gitsin. Tövbe Tövbe de baktı olmayacak Şeytan gider merak etme. kafaya takarsan onun daha hoşuna gidiyor..

 6. turkkartalı
  Üye
  Allah razı olsun kardeşim ama bu konu beni bitiriyor ya Allaha ettiysem diye ben böyle biri değilim hep bunlar kötü şeyler yapan insanların yaptıklarından aklımda kalıyor mesela kötü birşey yapan biri aklıma geliyor ve aklımdan gitmiyor sanki nefsim veya aklım onu sahipleniyor ben yapmak istemiyorm mesela geçen büyücülerin nasıl büyü yaptıklarını anlattı birisi ve çok iğrenç birşey insanoğlu yapamaz böyle birşey diyorum ama o aklıma tuvalette orda burda geliyor öldürseler yapmam ama aklıma yapmak geliyor sanki psikolojimi bozuldu resmen

 7. islamyolu
  Emekli
  ne dersen haklısın vesvese kadar kötü birşey yok. Ama işte takma gelirse gelir ne yapacan. senin elinde degilki. kafayı boş bırakmayacan aslında bir uğraş bulacan. sana yine normal vesvese gelmişti. bana gelenler daha berbattı. İnşirah süresini oku hep tafsiyemdir. Peygamber efendimiz (Sallahu Aleyhi ve sellem) Allah Vesveselerden bütün kötü şeylerden temizledigi o sürede anlatılıyor. alimlerimiz Namazdan sonra 10 defa okumayı tafsiye ediyor. bu vesvese tek sana bana gelmiyor. Hocalarımıza bile geliyor. Alimlerimize bile geliyor. işte elde degil takmamak lazım

 8. turkkartalı
  Üye
  Allah razı olsun inşallah Allah affeder artık ahirette bilebilirim durumumu tavsiyelerin için teşekkürler uygulamaya çalışacağım.

+ Yorum Gönder
sinirliyken allaha küfür etmek,  sinirliyken edilen küfürler