+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şeytan en çok ne kızdırır ne uyuz eder ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yalanhayat
  Devamlı Üye
  Reklam

  Şeytan en çok ne kızdırır ne uyuz eder ?

  Reklam
 2. islamyolu
  Emekli

  Cevap: şeytan en çok ne kızdırır ne uyuz eder_?


  Reklam


  Namaz kılan , oruç tutan ,zekat veren , kuran okuyan , saymakla bitmez. bunlar onu çıldırtır. kahrından ölür. bir insanın ibadetlerini yerine getirmesi çatlatır onu. şeytan zaten Kafirlerle uğraşmaz. onlarla işi yoktur. onu işi ibadetini yapan müslümanlarladır..

 3. yalanhayat
  Devamlı Üye
  kuran ı türkçe okuyorum yaptıgım dogrumudur bilmiyorum ama genede okuyorum zaten kafirler yoldan çıkmışlar onlarla niye ugraşşınki zaten şeytanların emri altına girmişler

 4. bekir34
  Eğri ok, doğru yol almaz

  Evliyânın büyüklerinden Bâyezîd-i Bistâmî "kuddise sirruh", bir gece uyku bastırıp, sabah namazına uyanamadı. O kadar ağlayıp inledi ki, bir ses işitti: (Ey Bâyezîd! Bu kusurunu afv eyledim. Bu ağlamanın bereketi ile sana ayrıca yetmiş bin namaz sevâbı ver...dim) buyuruldu. Birkaç ay sonra yine uyku bastırdı. Şeytan gelip, mübârek ayağından tutarak uyandırdı. (Kalk, namazın geçmek üzeredir) dedi. Bâyezîd-i Bistâmî hazretleri buyurdu ki: (Ey mel'ûn, sen böyle işi nasıl yaparsın? Sen, herkesin namazının kaçmasını, vaktini geçirmesini istersin. Beni niçin uyandırdın?) Şeytan dedi ki: (Sabah namazını kaçırdığın gün, ağlayarak yetmişbin namaz sevâbı kazanmıştın. Bugün onu düşünerek, seni uyandırdım ki, bir vakit namaz sevâbı bulasın. Yetmişbin namaz sevâbına kavuşamıyasın!)
  düşünün yani namaza bile kaldırıyor

 5. yalanhayat
  Devamlı Üye
  şeytanda işini biliyor bekir kardeşim

 6. bekir34
  Eğri ok, doğru yol almaz
  evet kardeşim

+ Yorum Gönder