+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaz kılamadığınız zaman Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. @_gül_@
  Devamlı Üye
  Reklam

  Namaz kılamadığınız zaman

  Reklam

  Namaz kılamadığınız zaman Mumsema selamun aleykum.
  elhamdürillah namazlarımı kılıyorum.ama bir vakiti kaçırdığım zaman içim acayip sıkılıyor.sanki ne kadar kaza yaparsam yapayım ne kadar tövbe edersem edeyim yeri dolmuyacakmış gibi.ve sonra namazını düzgün kılmıyorsun, böyle namaz kılınırmı, RABBİM bu namazımı kabul eder vs.gibi şeyler hep aklıma geliyor. ve namaz kılmak gelmiyor içimden.bunların bir vesvese olduğunu biliyorum. sizler bu gibi durumlarda ne yapıyorsunuz,bir vakti kaçırdığınız zaman neler yapıyorsunuz bana anlatırmısınız. gerçekten içim içimi yiyor kıldığım namazlardan şüphe etmeye başladım artık....

 2. Ensar
  لا اله ا لا ا لله

  Cevap: namaz kılamadığınız zaman


  Reklam


  ve aleykumusselam ve rahmetullah
  Ben namazlarımı kazaya bırakmamaya çalışıyorum, elhamdulillah. Namazlarına dikkat eden birinin kazaya namazının kalması çok üzücü bir durumdur. Çok ağır hasta olsak bile gözlerimizle namaz kılabilme olanağı tanınmış bizlere. Böyleyken ne olursa olsun namazlarımızı asla kazaya bırakmamalıyız. Evet, Rabbimiz karşısında mahcup oluruz, küçülürüz. Ama bu duruma biz kendimizi duçar ederiz.
  Saydıklarınız vesvesedir. Aklınıza getirmemeye çalışın. Bol istiğfar edin, her an... Dualar edin çoğu zaman... Dua bizi Rabbimize daha çok yakınlaştırır. Farz namazlardan sonra estağfirullah çekin. Efendimiz'de sav üç defa estağfirullah çekermiş. Rabbim namazımı hakkıyla eda edemedim, beni affet manasındaymış.
  Bir tavsiye daha; namazın önemi, namazda huşu ile ilgili bilgiler okuyun ve uygulamaya çalışın. Ne kadar çok çaba gösterirseniz o kadar karşılık alırsınız.


 3. @_gül_@
  Devamlı Üye
  ALLAH razı olsun.
  her namazda dua ederken sanki son namazımmış gibi tövbe ediyorum elhamdülillah.
  ama sadece bir vakti kılmayınca işte orda herşey kopuyor.

 4. Ensar
  لا اله ا لا ا لله
  Şeytana asla yenik düşmeyin. Namazlarınızı vaktinde kılmaya çalışın, hepimiz için öyle inşaAllah.

 5. @_gül_@
  Devamlı Üye
  amin inşallah.amin.amin.amin....

+ Yorum Gönder