+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yanlisikla ramazandan sonra niyet etmek, o niyet tutar mi? İstimna yaparak orucu bozmak kaza mi getirir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ryan123
  Emekli
  Reklam

  Yanlisikla ramazandan sonra niyet etmek, o niyet tutar mi? İstimna yaparak orucu bozmak kaza mi getirir?

  Reklam

  Yanlisikla ramazandan sonra niyet etmek, o niyet tutar mi? İstimna yaparak orucu bozmak kaza mi getirir? Mumsema Bende simdi böle bi problem var, ben orucluyken istimna yaparak orucu bozdum, cunkü bosaldim, ama bosalmak aklima bile gelmedi, ama oldu iste. Orucum bozuldugunu biliyorum, ve bide su problem var, bi 2 hafta sonra yine bosaldim ayni sekilde, ama bu sefer oruclu deildim, iftardan sonra ve sahurdan önce oldu. Simdi kesin bana kaza orucu mu gerekiyor?

  Bende simdi bi kaza oruc borcum var diyelim, yanlisikla niyet edersem ramazandan sonra, yani istemeden, aklimdan o niyet gecerse nolur acaba? Niyet tutar mi?

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Yanlisikla ramazandan sonra niyet etmek, o niyet tutar mi? / Istimna yaparak orucu bozmak kaza mi getirir?


  Reklam


  Bende simdi böle bi problem var, ben orucluyken istimna yaparak orucu bozdum, cunkü bosaldim, ama bosalmak aklima bile gelmedi, ama oldu iste. Orucum bozuldugunu biliyorum, ve bide su problem var, bi 2 hafta sonra yine bosaldim ayni sekilde, ama bu sefer oruclu deildim, iftardan sonra ve sahurdan önce oldu. Simdi kesin bana kaza orucu mu gerekiyor?
  Yanlisikla ramazandan sonra niyet etmek, o niyet tutar mi? / Istimna yaparak orucu bozmak kaza mi getirir?
  ryan123
  4 Saat önce
  Yazan ryan123
  0Sizden gelen sorular Kaza Orucu Ilgili
  ryan123
  17 Saat önce
  Yazan ryan123
  4Sizden gelen sorular Ramazanda istimna yaparak orucumu bozdum ne yapmaliyim?
  ryan123
  21 Saat önce
  Yazan mum
  1Sizden gelen sorular Islamda Cinsel Iliski ne demek?
  ryan123
  1 gün önce
  Yazan imamhatipli42
  5Sizden gelen sorular Yüce ALLAHimiz bu sekilde bir kimseyi affedermi?
  ryan123
  1 gün önce
  Yazan ryan123
  10Sizden gelen sorular Mastürbasyon günahtır ve haramdır, ama nasıl bir günah?
  ryan123
  3 Gün önce
  Yazan emniciba
  10Sizden gelen sorular Iftardan sonra masturbasyon...

 3. ryan123
  Emekli
  Yani ne demek istiyorsun degerli kardesim?

  Bana o 2 soruma cevap versen cok güzel olurdu.

 4. ryan123
  Emekli
  Kardesler, yalvariyorum bana bi cevap yazin benim sorularima, cok persian oldum, depresiona gircem o yaptigim isin yüzünden. Kaza Orucumu tutarak, ve ondan sonra yapitigim istimnlarin yüzünden tevbe ederek günahlardan kurtulmak istiyorum, ve bidaha bosalmak istemiyorum. Ama önce yanlisikla niyet ederek noldugunu bilmem lazm, geceleri hep aklimdan geciyor niyetler, niyetin ortasinda düsünmeye kesmeye calisiyorum, aglamak istiyorum artik. Yanlisikla niyet ederek noliyor, tutiyor mu tumiyor mu? Düsünürken niyet aklindan gecerse, niyetin ortasinda baska bisey düsünürsem, o niyet tutar mi?

  Lütfen. Lütfen, cevap verin. Allah rizasi icin.

 5. Müslüman123
  Devamlı Üye
  Aynı şey benimde başımdaydı ilk başlarda. Sizin gibi oruçluyken bozdum istimna ile.Ramazan bittikten sonra hep aklıma niyet etmek falan geliyordu ben edemezdim çünkü sahur falan yapmamıştım ama sabaha kadar otururdum. Sürekli Allah'a sığındım. Allah'ım kalbimi biliyorsun dedim. Sonra bi kaç gün sonra artık kafamdan uçtu gitti. Bi hocamız o aklımıza gelen niyetin tutup tutmayacağını söyleyebilir mi?

+ Yorum Gönder