+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sabır duası Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. senayusa
  "ipek ve bocek"
  Reklam

  Sabır duası

  Reklam

  Sabır duası Mumsema Bana Allah rizasi icin sabretmeyi ogrenebilecegim bir yol soyleyin, bir dua soyleyin cunku ben dayanamiyorum artik, nolur bir yol, aglamayacagim diye gozyaslarimi icime dokuyorum ve catlamak olmek uzereyim inanin cok kotuyum lutfen Allah rizasi icin.

 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: Sabir duasi


  Reklam


  kardeşim Allah a el açın temiz ağız ve ihlaslı bir şekilde duada bulunun Allah cc muhakkak sizi duyuyor Allah cc yardımcınız olsun.
  Allah size bir sıkıntı yada bir dert verdiği vakit Bunun Allahtan geldiğine inanın ve sabredin.
  bu dünyada sıkıntılara uğrayanlar ahirette kendilerine sevapları verileceği zaman başkaları diyecekki :keşke bizim etlerimizi demir makaslarla doğrasalardıda bizlerde bu sevaba ulaşsaydık'diyecekler.sabredin bu dünyada kabul olmayan dualar içinde Allah muhakkak size o dualarınızı kabul edecektir bu dünyada olmasa ahirette inşaallah.
  Bu dünyada dua edipte kabul olmayanların ahirette sevabını aldığınız vakit kişi diyecekki:keşke dünyada ettiğim dualar kabul olmasaydıda karşılığını burda alsaydım diyecek...rabbim yardımcınız olsun...

  Asr suresi sabır için

  Rahman, Rahim olan Allah'ın adıyla.
  Andolsun asra! İnsanlık hüsranda. Ancak iman edenler ve doğruları yapanlar, birbirlerine hakkı ve sabrı tavsiye edenler müstesna.

 3. senayusa
  "ipek ve bocek"
  Allah razi olsun. Kalktim ikindi namazimi kildim sonra cok icten dua ettim yalvardim. Insirah okudum ama cok zordayim Allah tasiyamayacagimiz yuk vermez hic suphem yok nolur sabir dileyin nolur benim icin de dua edin. Allah suphesiz goruyor, duyuyor. O olmasa halim nicedir. Rabbim razi olsun

 4. gulistan-ank
  Devamlı Üye
  Asr süresini oku
  Esmalardan Ya Sabır cek
  Rabbim sıgınagım sıgın dualarla kalbinin mukafatını versin sabrını bol eylesin sabır selamet inşaAllah

  Asr suresi
  Rahman, Rahim olan Allah'ın adıyla.
  Andolsun asra! İnsanlık hüsranda. Ancak iman edenler ve doğruları yapanlar, birbirlerine hakkı ve sabrı tavsiye edenler müstesna.

 5. gulistan-ank
  Devamlı Üye
  Üzülme! Görebiliyorsan, dokunabiliyorsan, nefes alabiliyorsan, ne mutlu sana! Elinde olmayanları söyleme bana. Elinde olanlardan bahset can! Geceler hep kimsesiz mi geçecek? Gidenler dönmeyecek mi? Yitirdiğin; bir bakarsın yağmurlu bir gecede Veya bir bahar sabahında karşına çıkmış. Bil ki güzellikler de var bu hayatta. Gel Git’lerin olmadığı bir hayat düşünebilir misin?
  Hüzün olgunlaştırır,
  Kaybetmek
  sabrı öğretir.

  MEVLANA...

 6. senayusa
  "ipek ve bocek"
  Allah senden razi olsun, tavsiyelerini su anda okuyorum

 7. Misafir
  Allah bütün zorda kalanların yardımcısı olsun (amin)

 8. Misafir
  Allah herkesin kalbine ve gönlüne göre versin

+ Yorum Gönder
sabır duası,  sabir duasi,  sabır duaları,  sabir dualari,  sabır duasi