+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dinden uzak insanların hükmü ne olucak? bunlarda cennte girecekmidir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. holy45
  Emekli
  Reklam

  Dinden uzak insanların hükmü ne olucak? bunlarda cennte girecekmidir?

  Reklam

  Dinden uzak insanların hükmü ne olucak? bunlarda cennte girecekmidir? Mumsema selamın alykum arkdaşlar şimdi etrafıma bakıyorumda büsürü dinden uzak insanlar var misal tanıdıgım birisi her gün içiyor cuma ramazan kandiler ona vız gelior takmıyor içiyor ama allahın 1liğini varlığını kabul edior içki haramdior dior günahtır da gior buna rağmen içiyor cezasına razıyım dior dini bilgiside bencen cok fazla böle dinden uzak insanların hükmü ne olucak bu adamda cennte girecekmidir ?

 2. özlemsultan
  Üye

  Cevap: dinden uzak insanlar


  Reklam


  onlar günahkar müslümanlardır tabii allahın isteği ile bir kısım müslümanlar cehenemi taddıktan sonra cenette giricek alnında mühür olarak çevremizde çok fazla malesef allah hidayet versin demekten başka elimden bişey gelmiyor

 3. holy45
  Emekli
  arkdaşın brisi sabah ile yatsı namazını kılmayan münafıktır dior doğrumudur eğer doğrusa buadamda münafıktır münafıkların yeride cehhenemdir ebiyen

 4. tekturk
  Devamlı Üye
  Bir seyi bilmemenin cezasi yoktur yada azdir ama bile bile gunaha giriyorsan onunda cezasi katmi kat buyuktur..

 5. islamyolu
  Emekli
  Haramı Haram olarak bilen herkes. ne günah işlerse işlesin. Ehli sünnet itikatına göre Müslümandır. Harama Helal veya Helala Haram diyen ise dinden çıkar..

  o dedigin kişiler Günahkar Müslümandır. Günahkar müslümanlar Cehenneme düşseler , cezasını çektikten sonra cennete geri giderler. yani ebedi cehennem yoktur.. ebedi cehennem Kafirler içindir..

 6. KaLPNuRu
  Devamlı Üye
  Yani birde söyle aci bir gercek var..
  Bakalim ölürken imanli mi imansiz mi gidecegiz ?
  Bir insan nasil ölürse öyle uyanir.. NAsil yasarsa öyle ölür..
  Elhamdülillah inaniyoruz ama imani zayif olan daha cok korksun..

 7. Hiss1
  Devamlı Üye
  Ölüm sırasında ölen kimsenin yanına onu dinden çıkartmak için yanında numaralarıyla şeytan gelirmiş. Bir tanıdığının kılığına girip kendisine hak dinin İslam olmadığını söylermiş. O anda Cebrail(a.s) yardıma koşarmış diye işitmiştim.. Son cümleden emin değilim ama ölüm anıyla ilgili bir videoda duymuştum. O yanınıza geldiğinde kanmayınız inşallah. İlk cümlem olamadı, inşallah son cümlem olur La ilahe illallah, Muhammeden rasulullah.

 8. holy45
  Emekli
  peki diyelimki saat 3 sıraları o gün öliceksiniz zten yaşlısnız gözünüz görmür oğlunuzla yaşıyorsunuz o anda oğlunuzun süliyetinde gelir şeytan size su getiriyor okdarda susmızınız ki şimdi bu adamın imanı gitimi bu adamn namazında niyazında dinli imanlı olsa bile

 9. KaLPNuRu
  Devamlı Üye
  Eger insanin iman gücü güclü ise zaten seytan onu kandiramayacak..
  Cünki o insan yasarken seytan dan uzak kalmistir..
  Yani söyle diyelim nefsine uymamistir..
  iman gücü sadece namaz kilmak ile bitmiyor..
  Nasil namazi kiliyor? Spor gibi mi yoksa husu icinde mi ?
  Diger zamanlarini nasil degerlendiriyor..
  Seytani islerde mi ? Seytani ortamlarda mi ?
  Bunlarin hepsinin önemi var ?
  Insan namaz kilip bir süre zikir cektikten sonra 2 saat TV önünde zapping yaptigi zaman ne oluyor ? Faydasi olmuyor.. Sadece fazini yerine getirdi o kadar..

  Ama insanin imani zayif ise kandirma olayi muhtemelen yüksel olabilir..

 10. islamyolu
  Emekli
  son nefes çok önemli. Allah son nefesimizde imanlı ölmeyi nasip etsin. evet dediginiz gibi şeytan son anımızda gelir. imanını bozmak için uğraşır. aslında bunun duasıda vardı. bulursam yazarım imanlı ölmek için.

 11. rukyail
  Emekli
  Yok arkadaşlar imanı olan kimseye bi halt yapamıyor karşınıza gelip sizi kandırmaya çalışan bir adam düşünün o oldugunu anladıgınız zaman tırsarsınız sadece o kadar

 12. musab
  Hadis Öğrencisi

  Reklam


  şeytan gelir ama o ancak imanı zayıf olan kişilerin imanını çalabilir.inşallah bizim imanımızı son nefesimizde alamıyacak.her duamızda Allahım(c.c)bana son nefesimdede iman nasip eyle diye dua edelim.islamyolu kardeşim ismailağa cemaatindensin galiba.Allah(c.c)15.asrın müceddidi olan Mahmut USTAOSMANOĞLU(k.s)ve yetiştirdiği alimleri başımızdan eksik etmesin.amin.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu