+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Karşımızdak insan ile evlenip evlenmeyecegimizi anlayabilrimiyiz ileri dönük olarak? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ordeall
  Emekli
  Reklam

  Karşımızdak insan ile evlenip evlenmeyecegimizi anlayabilrimiyiz ileri dönük olarak?

  Reklam

  Karşımızdak insan ile evlenip evlenmeyecegimizi anlayabilrimiyiz ileri dönük olarak? Mumsema şimdi örnek veriyorum biri ile beraberseniz ama bu bildiginiz gibi değil yani o insan ile evlilik düşünüyorsunuz ama bu iş olur mu olmaz mı nasıl olur iyi olur mu kötü olur mu diye bir süpheye düşşek bunu nasıl çözeriz yani ne yapabiliriz istehare diyeceksiniz ama bunun dışında başka birşey yok mu mesela?

 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  Cevap: Karşımızdak insan ile evlenip evlenmeyecegimizi anlayabilrimiyiz ileri dönük olarak?


  Reklam


  Biri ile beraber olmak zaten caiz değil kardeşim. Böyle eş ararsan bir gün bulursun ama Mevlayı mı belayı mı orasını bilemem. Eğer gerçekten niyetin varsa ailene söyle Ehli iman bir kız bulsunlar sana. Sen şimdi gençliğin verdiği havayla kör bakarsın kıza az görürsün eksik görürsün bırak da ailen baksın.
  Flört ederek evlenenlerin çoğu ya boşandı yada boşanmanın eşiğinde evlendiğinde yaşayacağı heyecanları evlenmeden önce hunharca yaşayanların mutlu olmasını beklemeyin.

 3. ordeall
  Emekli
  İmamhatipli kardeşim ben örnek verdim sadece bu durum ile ilgili neler yapılabilir diye

 4. holy45
  Emekli
  kardeşim şimdi sen gençsin bu nedenle bir bayan olsun yer dersin ibu tarz evlilikler sonrdan boşanmaya yol bri ile beraber olmak için evlenme sevğin için evlen önce aşık ol aşık oldunmu zten artık iş biter

 5. ordeall
  Emekli
  ben kendi derdimi anlamayorum ki örnek verdim sadece diyorum o insanla evlenip evlenemeyecegimizi nerden bilebiliriz ALLAH biliyor birtek ama bizde ögrenmek istesek nasıl yapmalıyız onu soruyorum

 6. tekturk
  Devamlı Üye
  Kardes zaten gelecekte olacak birseyi bilemezki insan...

 7. Hollowman
  Üye
  evlenmeye kesin niyet ettiğin zaman, istihareye yatıp, hayırlı mı hayırsız mı olduğunu görebilirsin...

+ Yorum Gönder