+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazda şaşırmak [bazen kaçıncı rekatta olduğumu unutuyorum şaşırıyorum, bu durumda ne yapmalıyım] Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  holy45
  Emekli
  Reklam

  Cevap: namazda şaşırmak

  Reklam  Cevap: namazda şaşırmak isimli yazı www.Mumsema.comCevap: namazda şaşırmak
  malt1 çok yanlış konuşuyorsun sabah ve- yatsıyı kılmayan münafıkmı oluyor öyle olursa herkez kökleme ceheneme gider kur anı kerimde namaz kılmayan kafir olmaz ama kafirde namaz kılmaz dior hem münafık allahu tealaye kalpten inanmayana denir atını çizeyim yalan ve yanlış şeyler yazma !

 2. 14
  söz
  Üye

  Cevap: namazda şaşırmak


  Reklam


  Bu kadar muhabbetin üstüne sabah namazına kalktım ve kıldım,Allahım kabul eder inşallah.Ben bir bayanım malesef camiye gitme ihtimalimizde yok teravih namazı dışında.(bildiğim kadarıyla)İnşallah namazıma da bu şeklide devam edebilirim,ama iş yerinde kılabilecek miyim bilmiyorum.Öğretmenim okuldayım yani,mescide benzer küçük bir yer yapılmış ama erkek hocalarımız kullanıyor,bir yer ayrlamak mümkün olur inşallah.buna imkanım olmazsa kaza yapmam yanlış değil değil mi?öğleciyim öğle namazı kılma olanağı bulabirim umarım.bazen ev hanımı olsaydım rahat rahat ibadet yapıp dinimi yaşasaydım diyorum,bunlar engel değil ama onlar bize göre daha rahat,tabi...mesela benim kayınvalide 5 vakit namaz kılar ama 11:30 dan önce de asla kalkmaz,evde olmak daha güzel tekrar teşekkürler bilgileriniz için.

 3. 15
  musab
  Hadis Öğrencisi
  holy 45 arkadaşım eğer bir önceki sayfada verdiğim örnek hadislere inanmıyorsan o senin bileceğin iş.oku bakalım o hadislerde ne yazıyor.ya da o hadislerden sen ne anladın.
  Andolsun ki biz, cinlerin ve insanların çoğunu cehennem için yarattık; onların kalpleri vardır; düşünmezler onunla; gözleri vardır, görmezler o gözlerle; kulakları vardır, duymazlar o kulaklarla. Onlar dört ayaklı hayvanlara benzerler, hattâ daha da sapıktır onlar. Onlardır gaflette kalanların ta kendileri."Araf,179.kuranda insanların çoğunu cehennem için yarattık diyor allah.başka söze gerek yok.yani birçok insan cehenneme gidecek.

  kadınlar vakit namazlarınada gelebilirler.ama evde kılmaları daha iyidir.erkekler namazlarını camide kılmaya özen göstermelidir.

 4. 16
  Hiss1
  Devamlı Üye
  Malt1 eğer bir hadis, kur'an ayetleriyle çelişiyorsa o hadis münafıklar tarafından uydurulmuştur. Ben senin yerinde olsam özür diler çıkar foruma bir süre girmezdim sen mesajlara devam etmişsin. İnsaf yahu!

 5. 17
  holy45
  Emekli
  malt1 allah bir kulnu annenin yavrusunu sevdiğinden daha fazla sever allah neden kularını ve cinleri cennem için yaratsın allah kularını tam tersi cennete atmak için bahane ararmısın kaldiki namaz kılmayn bri cenneme gidecekir demek yanlıştır peki herşeyi gec günahkar müminler var namaz kılmyan onlara ne olcak ebediyen cehhenemmi gidecek yoksa namaz kılmadıkları halde bir süre yandıktan sonra cennetemi girecek ?

 6. 18
  musab
  Hadis Öğrencisi
  holy45 senin yaptığın şu an ayeti inkar etmek oluyor.hemen tövbe et bence.cennem ne ayrıca.cehennem olmasın o daha yazamıyorsun bile.kardeşim ehli sünnet inancına göre bir insan müslüman olduktan sonra ister namaz kılmasın ister oruç tutmasın cezasını çektikten sonra cennete girecektir.ama bunların farz olduğunu bilip üşengeçliğinden yapmaz ise.eğer yok namaz farz değil diyor ve tutmuyorsa bu adamı kafir yapar.kafirlerinde yeri ebedi cehennemdir
  hiss1 hangi hadis çelişiyor ayetle.benim örnek verdiğim hadisle ayet arasında ne çelişki var.kafana göre sıkıyorsun.sen eğer buharideki hadisten şüphen varsa allah sana hidayet erdirsin ne diyim.ayrıca namazsızlık imansızlıktan sonra gelir.düşün artık önemini yani.niye forumdan çıkacakmışım.doğruları söylediğim için mi.

 7. 19
  Hiss1
  Devamlı Üye
  malt1 kardeşim, o dediğin ayetin açıklamasını biliyorum. Bir duşa gireyim buraya yazarım inşallah. Dediğin hadiste de kimbilir ne demek istemiş. Bak benim yorumum:
  Birisinin münafık olduğunu yatsı ve sabah namazlarına gelmemesinden anlarsınız. Yanı gelmeyen münafık olmaz. Münafık olan gelmez.

 8. 20
  Misafir
  Neguzel tartismissiniz. :-) 2 nizinde yuregine saglik. Birbirinizin bilgilerini tamamliyorsunuz. Allah okadar buyukki bir annenin evladina olan sevkatinden dahada sevkatli kullarina. O yuzden bu sekilde ibadetlerine ozen gosteren veya gayretli olupta ozen gostermeye calisan biz kullarindan razi olsun. Allah affedicidir ve affetmeyi sever. Suphesiz siz ibadetinizi en guzel sekilde yapmaya calisin. Allah bizim yardimcimiz olsun. Saygi ve sevgiler... :-)

 9. 21
  Misafir
  Beyler ben malt1 yorumunu çok beğendim hepsi kaynakları ile verilmiş ancak diğer arkadaşlar kafadan karşı çıkıyor eğer biliyorsanız burada yorum yapın yok bilmiyorsanız günaha girmeyin çünkü insanlar bilmediği için bu siteye giriyor sizi okuyup yanlış yaparsa bunun günahı size aittir

 10. 22
  musab
  Hadis Öğrencisi
  Alıntı Kayıtsız Üye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Beyler ben malt1 yorumunu çok beğendim hepsi kaynakları ile verilmiş ancak diğer arkadaşlar kafadan karşı çıkıyor eğer biliyorsanız burada yorum yapın yok bilmiyorsanız günaha girmeyin çünkü insanlar bilmediği için bu siteye giriyor sizi okuyup yanlış yaparsa bunun günahı size aittir
  Teşekkür ettim.İnsanlar yüklensinler bana boşverin siz

 11. 23
  @hmet
  Üye
  Namazda şaşırmak gayet doğal bir durumdur ki, Peygamberimiz bile bazen şaşırmıştır.

 12. 24
  Misafir

  Reklam


  hayırlı günler dilerim....namaz kılarken düzgün kıraat yapmaya çalışıyorum ama sürelerin türkçe anlamlarını bılmeme rağmen aynı anda hem anlamlarını düşünmek hemde düzgün kılmak zor oluyor.....kılınan namaz kalben kılınmış sayılırmı?teşekkürler

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu

namaz rekatları

namazda şaşırmak

namazda sasirmak

namazda rekatları şaşırmak namazda rekat şaşırmaknamazda kaçıncı rekatta olduğunu unutmaknamazda sürekli şaşırmak