+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Annemin babamı bildiği halde ettiği beddua tutar mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. musti_80
  Üye
  Reklam

  Annemin babamı bildiği halde ettiği beddua ve babamın bedduası tutar mı?

  Reklam

  Annemin babamı bildiği halde ettiği beddua ve babamın bedduası tutar mı? Mumsema Merhaba ben annemi kanserden kaybettim.Annem dedi ki;Eğer babanı dışlarsan,bakmazsan sana hakkımı helal etmem.Kaldı ki;bende dışlamıyorum.Saygıda da kusur etmiyorum.Zaten dedi;ben ölünce bu "durulur,hırçın olmaz" dedi.Neyse annem vefat etti.Durgunlaşmak yerine daha da kötü oldu.Eve girer girmez 10 dk. bilemedin en fazla 1 saat içerisinde ortamı gerilime sokuyor.TV programlarını izlerken bile sorun çıkartma yeteneğine sahip.Cevap vermemek için odama çekiliyorum.Arkamdan geliyor.Evden çıkmak istiyorum.Önümü geriyor.En ufak birşeyde ise baba bedduası tutar mı? diyor.Ama dışarıda (onu tanıyanların haricinde) çok hoş sohbet.Yani tam anlamıyla dışı yeşil türbe içi içi estağfurullah.Ama evde tam tersi;bir hoş sohbeti yok.Devamlı vır vır.Başlıyor iğneleyici konuşmaya.Bazen pazar günleri bile işe gider gibi evden çıkmayı tercih ediyorum.Herşeyi kusursuz istiyor.Zaten akşama kadar işteyim.Eve gelince ise bekar olduğum için işim belli ev hanımlarının yaptığı bütün işleri yapıyorum.Ortalığı toparlama,temizlik,ütü vs. Heryeri en ince noktasına kadar almaya çalışıyorum (Buzdolabı altı,fırın altı vs.)Pazar günleri bile evden ikindiden önce çıkamıyorum. Ama yine de yaranamıyorum. En ufak bir yeri atlamış olsam "nasıl temizlik yaptın" ifadesini alıyorum.Gerçi o da dışarılarda koşuşturuyor.Onun da işi ağır ama bana da böyle davranması gerekmez ki?Aslında ben bu konuyuda internete yazıp yazmamak konusunda çok düşündüm.Ama çıkmazda kaldığım için buraya konuyu açmayı uygun buldum.Annemin babamı bildiği halde ettiği beddua ve babamın bedduası tutar mı?
  Ayrıca annemi de çok özlüyorum :-(( Görüşlerinizi bekliyorum.

 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Annemin babamı bildiği halde ettiği beddua tutar mı?


  Reklam


  Merhaba ben annemi kanserden kaybettim.Annem dedi ki;Eğer babanı dışlarsan,bakmazsan sana hakkımı helal etmem.Kaldı ki;bende dışlamıyorum.Saygıda da kusur etmiyorum.Zaten dedi;ben ölünce bu "durulur,hırçın olmaz" dedi.Neyse annem vefat etti.Durgunlaşmak yerine daha da kötü oldu.Eve girer girmez 10 dk. bilemedin en fazla 1 saat içerisinde ortamı gerilime sokuyor.TV programlarını izlerken bile sorun çıkartma yeteneğine sahip.Cevap vermemek için odama çekiliyorum.Arkamdan geliyor.Evden çıkmak istiyorum.Önümü geriyor.En ufak birşeyde ise baba bedduası tutar mı? diyor.Ama dışarıda (onu tanıyanların haricinde) çok hoş sohbet.Yani tam anlamıyla dışı yeşil türbe içi içi estağfurullah.Ama evde tam tersi;bir hoş sohbeti yok.Devamlı vır vır.Başlıyor iğneleyici konuşmaya.Bazen pazar günleri bile işe gider gibi evden çıkmayı tercih ediyorum.Herşeyi kusursuz istiyor.Zaten akşama kadar işteyim.Eve gelince ise bekar olduğum için işim belli ev hanımlarının yaptığı bütün işleri yapıyorum.Ortalığı toparlama,temizlik,ütü vs. Heryeri en ince noktasına kadar almaya çalışıyorum (Buzdolabı altı,fırın altı vs.)Pazar günleri bile evden ikindiden önce çıkamıyorum. Ama yine de yaranamıyorum. En ufak bir yeri atlamış olsam "nasıl temizlik yaptın" ifadesini alıyorum.Gerçi o da dışarılarda koşuşturuyor.Onun da işi ağır ama bana da böyle davranması gerekmez ki?Aslında ben bu konuyuda internete yazıp yazmamak konusunda çok düşündüm.Ama çıkmazda kaldığım için buraya konuyu açmayı uygun buldum.Annemin babamı bildiği halde ettiği beddua ve babamın bedduası tutar mı?
  Ayrıca annemi de çok özlüyorum :-(( Görüşlerinizi bekliyorum.
  Elinden geleni yaparsan bedduaya müstehak olmazsın.
  Allah cc yardımcın olsun.
  Amin

 3. musti_80
  Üye
  Elinden geleni yaparsan bedduaya müstehak olmazsın.
  Allah cc yardımcın olsun.
  Amin
  Elinden geleni yapmıyormuyum sanki. Ama tabii içinde olmayan yaşamayan bilmez,bilemez.

 4. Muhasibi
  Editör
  Elinden geleni yapmıyormuyum sanki. Ama tabii içinde olmayan yaşamayan bilmez,bilemez.
  Allah yardımcın olsun kardeşim doğru söylüyorsun yaşamayan bilemez...

 5. senayusa
  "ipek ve bocek"
  Kardesim benim babamda senin yasadiklarina cok benzer seyler yasadi. Dedem babama nerdeyse dusman oldu babannemin olumunden sonra ama babaannem vasiyet etmisti babana cok iyi bak diye. Dedem hem babama hem anneme hemde torunlarina dusman oldu sebepsiz yere ama bizi sevmese bile babam bizi hep goturdu elini opturdu, kendisi de dedem ne isterse onu yapti. Onu gunahlarini tekrarlamamasi icin hep uyardi. Yillarca dedem kapidan kovdu babam bacadan girdi baba hakkidir dedi sabretti sonunda ise dedem hastalandi (kanser). Sevmedigi babam ve abim onu hastanelere goturdu, gunlerce baska bir sehirde hastanede basinda beklediler ve benim dedem nasil buyuk bir hata yaptigini babama ve bize yaptiklarinin nasil buyuk bir hata oldugunu anladi hepimizden helallik aldi ve vefat etti. Ve su an inanin babam babasi icin yine Kur'an okuyor... Demem o ki sabreden kazaniyor kardesim, sabrettigin olcude Rabbimin gozundeki degerin artiyor. Sana tek tavsiyem sabret, belkide o da su anda cok zor bir donemden geciyordur.Allah sabredenleri mujdeliyor unutma.

 6. KaLPNuRu
  Devamlı Üye
  Selamun aleykum,

  gercekten cok büyük bir imtihandan geciyorsunuz..
  Senayusa cok güzel anlatmis..
  Yasadiklariniz dile kolay olsa gerek...
  Ama baba dir insan atsa atamiyor, satsa satamiyor..
  Siz yinede sabirli olun,´ezilen siz olun, susan siz olun mükafatini ahirette alacaksiniz insallah..
  Yasadiklarinizin imtihan oldugunu bilin ..
  Allah size güc sabir versin.. Gercekten yasadiklariniz dile kolay..

  Allah yardimciniz olsun..

 7. BEYAZ_gul
  yasam
  Amin gercekten zor bir durum
  ALLAH yardimciniz olsun INSALLAH
  Babalar sevgisini gosteremiyor yillar sonra anladim
  KALPNURUmm dogru soyluyor mukafatini ahirette alirsiniz INSALLAH

  ANNE ve BABAYA
  ÖF BILE DEME (isra,23)

 8. Misafir
  Allahin Selamin üzerinize Olsun inanin Okuyunca Gözyaslarina Boguldum cünkü bende bezeichnet seyleri yasiyorum bazen Hic sabir edemiyorum karsiliginida veriyorum Babamdan hic Sevgi görmedim görmüyorum hatta git ne beklion Basimi Bild diyor gereksiz yere beddua Ediyor bazen görünce Baba Kiz Sevgilerini icim bukurkuluyor hin yasamadim böyle bisey su an kendi Cocuklarim var 4 kizim am pikolojimi bozudu Babamdan Evde Hic huzur yok sürekli Kavga Annemle de onada öle :,(

+ Yorum Gönder