+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Rabbimden hayırlı birini istiyorum tek istegim bu ne yapmam lazım nasıl yapmam lazım? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ordeall
  Emekli
  Reklam

  Rabbimden hayırlı birini istiyorum tek istegim bu ne yapmam lazım nasıl yapmam lazım?

  Reklam

  Rabbimden hayırlı birini istiyorum tek istegim bu ne yapmam lazım nasıl yapmam lazım? Mumsema Yüce ALLAH tan ben can saglıgından başka birşey beklemiyorum bi keresinde dua etmiştim arabam olsun diye ama sadece 1 ya da 2 sefer ettim öyle bir dua sonrasında dünya malı dünyada kalır dedim ve mübarek günlerde de dahil çogu zaman hayırlı düzgün birini istiyorum ama nedense hiç olmadı öyle birisi böyle olduda mı dua etme istegim gitti acaba ben mi hata yapıyorum yapıyorsamda nerde hata yapıyorum?

 2. şaf_ak
  ...MüPteLaNıM...

  Cevap: Rabbimden hayırlı birini istiyorum tek istegim bu ne yapmam lazım nasıl yapmam lazım?


  Reklam


  duanıza devam edip sabredin Allah cc karşınıza iki cihanınızı da aydınlatacak hayırlı bir eş çıkarsın inşAllah...

 3. ordeall
  Emekli
  amin kardeşim namaz kılmıyorum acaba ondan mı oluyor sürekli süphe içindeyim birşey duymuştum ALLAH sevdigi kullarının dualarını geç yerine getirir osevdigi kulunun sesini daha çok duyabilmek için dünya hayatında hiçbirşey istemiyorum tek derdim bu işte bakıyorum ki dünyada en degerli varlıgı hazineyi ben istiyorum

 4. şaf_ak
  ...MüPteLaNıM...
  Allah, sevdiği kulların dualarını geç mi kabul eder bilemem ama "Bana dua edin size icabet edeyim"(Mü'min,60) buyuruyor..

  Ebû Hüreyre (r.a)’tan rivayet edilen bir hadisi şerifte, Peygamberimiz (s.a.v)’in şöyle buyurduğu nakledilmektedir:

  “Acele etmediği müddetçe her birinizin duasına icâbet olunur. Ancak şöyle diyerek acele eden var: "Ben Rabbime dua ettim duamı kabul etmedi.” Müslim'in diğer bir rivâyeti şöyledir: “Kul, günah talep etmedikçe veya sıla-i rahmin kopmasını istemedikçe duası icâbet görmeye (kabul edilmeye) devam eder.” Yine Tirmizî'nin rivâyetinde ise şöyledir: “Allah'a dua eden herkese Allah icâbet eder. Bu icâbet, ya dünyada peşin olur, ya da ahirete saklanır, yahut da dua ettiği miktarca günahından hafifletilmek suretiyle olur, yeter ki günah talep etmemiş veya sıla-ı rahmin kopmasını istememiş olsun, ya da acele etmemiş olsun.” (Tirmizî, Daavât 145)


+ Yorum Gönder