+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusle niyet edip her yerimizi yıkasak normal abdest almadan gusül kabul olurmu Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Burak34
  Üye
  Reklam

  Gusle niyet edip her yerimizi yıkasak normal abdest almadan gusül kabul olurmu

  Reklam

  Gusle niyet edip her yerimizi yıkasak normal abdest almadan gusül kabul olurmu Mumsema Selamınaleyküm. Arkadaşlar normal banyoya girdik avredi bölgemizi falan yıkadık bir pislik kalmıcak şekilde gusle niyet edip üçkere ağzımıza üçkere burnumuza su verip bütün hertarafımızı yıkıyıp çıksak gusül yerine geçermi yani normal abdest almasak? bide bu gece rüyamda açık resimlere bakıyodum mezi veya meni gelmedi gusül gerekirmi ?? Tşkler..

 2. Burak34
  Üye

  Cevap: Gusle niyet edip heryerimizi yıkasak normal abdest almadan gusül kabul olurmu


  Reklam


  yardım edecek kmse yokmu .s

 3. bekir34
  Eğri ok, doğru yol almaz
  ve Aleykümselam

  Guslün farzı 3 tür.
  1- Ağıza su vermek
  2- Buruna su vermek
  3- Vücudun her yerini kuru yer kalmayacak şekilde yıkamaktır.

  Sünnete uygun gusül ise aşağıdaki gibi alınır.

  Gusülden önce alınan abdest, namaz kılmak için değildir. Guslün adabından olduğu için önce namaz abdesti alınır, sonra gusül abdesti alınır. Gusül abdesti, aynı zamanda namaz abdesti yerine de geçtiğinden, gusül abdestinden sonra tekrar namaz abdesti almaya gerek yoktur. Gusül abdestiyle namaz kılınabilir.

  Gusletmek isteyen kimse önce besmele çekerek gusle niyet eder. Ellerini bileklerine kadar yıkar ve üzerinde yapışıp kurumuş bir şey varsa onları temizler. Sonra herhangi bir pislik olmasa bile avret yerlerini ve uyluklarını yıkar. Sonra sağ avucu ile ağzına bolca su alarak iyice çalkalar; bunu üç defa tekrar eder; oruçlu değilse suyun boğazına ulaşmasını sağlar. Sonra yine sağ eli ile burnuna üç defa su çekerek iyice temizler. Bütün bedenini kuru yer kalmayacak şekilde yıkar.

  Şayet yıkandığı yere su toplanıyorsa, ayaklan, abdest alırken değil gusülden çıkarken yıkar. Abdest aldıktan sonra, önce başına, sonra sırayla sağ ve sol omuzlarına üçer defa su döker. Her defasında vücudun her tarafını iyice oğuşturur. Hiçbir yerinin kuru kalmaması için dikkat eder. Bunun için saçlarının, sakallarının diplerine, göbeğinin içine suyun ulaşmasını sağlar.

  Eğer vücudunun bir yerinde, herhangi bir yaradan dolayı ilaç veya sargı varsa ve fazla su bunlara zarar verecekse, bunların üzerinden suyu hafifçe geçirmekle yetinir; bu da zarar verirse sadece eliyle üzerini mesheder


  gusul için şehvetle meni çıkması gerekiyor ama açık film ve resime bakmak haramdır kardeşim+ Yorum Gönder
gusül abdesti alırken namaz abdesti almasak olur mu,  gusül abdesti alırken normal abdest almasak olurmu,  abdest almadan gusül olur mu,  gusül abdesti yerine normal abdest alınır mı,  gusül abdesti alırken normal abdest alınırmı,  gusül abdesti almadan normal abdest alınır mı,  gusül abdesti alırken namaz abdesti almasak olurmu