+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ehli Sünnete Göre İmam Zeyd ve İsmail Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Araştırmacı_
  Emekli
  Reklam

  Ehli Sünnete Göre İmam Zeyd ve İsmail

  Reklam

  Ehli Sünnete Göre İmam Zeyd ve İsmail Mumsema Ehli Sünnete göre 12 İmamın 4.sü İmam Zeynel Abidinin oğlu İmam Zeydin durumu nedir ?Zeydimidir kendisi ? yoksa diğer 12 imamlar gibi oda Ehli Sünnetmidir ? İmam Caferi SAdık'a olan gibimidr ? yani bugün caferilerin imam caferin mezhebindeniz demeleri halinde İmam Caferin Ehli Sünnet olması gibi ? Ehli Sünnetin İmam Zeyde bakış açısı nedir ? ve aynı şekilde 6.imam Caferi Sadıkın oğlu ve bugünki İsmailiyye nin 7.imam kabul ettiği İsmail Hakkında görüşleri nelerdir ? kendisi ismailyyemidir yoksa babaları dedeleri gibi ehli sünnetmidir ? Ehli Sünnetin İsmail hakkında görüşü nedir ?

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Ehli Sünnete Göre İmam Zeyd ve İsmail


  Reklam


  Ehli Sünnete göre 12 İmamın 4.sü İmam Zeynel Abidinin oğlu İmam Zeydin durumu nedir ?Zeydimidir kendisi ? yoksa diğer 12 imamlar gibi oda Ehli Sünnetmidir ? İmam Caferi SAdık'a olan gibimidr ? yani bugün caferilerin imam caferin mezhebindeniz demeleri halinde İmam Caferin Ehli Sünnet olması gibi ? Ehli Sünnetin İmam Zeyde bakış açısı nedir ? ve aynı şekilde 6.imam Caferi Sadıkın oğlu ve bugünki İsmailiyye nin 7.imam kabul ettiği İsmail Hakkında görüşleri nelerdir ? kendisi ismailyyemidir yoksa babaları dedeleri gibi ehli sünnetmidir ? Ehli Sünnetin İsmail hakkında görüşü nedir ?
  Zeyd Zeydiyye: Zeydiye [Hz Ali'nin çocuklarından Hz Hüseyin'in torunu Zeyd'e mensup olanlara verilen ad]

  İsmail, ismailiyye: İsmailiyye [Sianin müfrit ve bâtinî bir kolu]

 3. Araştırmacı_
  Emekli
  tam ayrıntı yok onlarda,İmam Zeyd, bugunki zeydilerin düşünceleriyle aynı fikirdemiydi ? yoksa Ehli Sünnetmiydi ? aynı durum İsmail içinde ?

+ Yorum Gönder