+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bir damladan bile küçük bi mezi akıntısı gusül abdesti gerekir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. dj_can67
  Üye
  Reklam

  Bir damladan bile küçük bi mezi akıntısı gusül abdesti gerekir mi?

  Reklam

  Bir damladan bile küçük bi mezi akıntısı gusül abdesti gerekir mi? Mumsema selamun aleyküm kardeşlerim...forumda bi soru vardı ama net cevap alınamamış ve güncelliğini yitirmiş...ben sahurdan sonra sabah namazını kılıp yattım.rüya da görmedim zevk de almadım ama uyandığımda çamaşırımda mezi vardı mezi diyorum çünkü %100 eminim mezi olduğuna meni geldiği zamn az gelmesi imkansız şehvetle akar gider benimki 1damladan bile küçük bi mezi akıntısı gusül abdesti gerekir mi?ben gerekmez diye biliyorum ama net öğrenmek istiyorum...cevabınız için şimdiden teşekkürler...diğer sitelerden alıntı yapıp koymazsanz sevinrm arkadaşlar...rüyayı hatırlamayıp veya hatırlayıp uyandığında meni varsa gusül gerektiğini,normalde gelen mezi için gusül gerekmediğini biliyorum ama bu uyandığımda olduğu için sorma gereği duydum...rüya görmedim ve şehvetlenmedim yani zevke gelmedm gelsem zaten uyanırdım.sadece uyandığımda küçücük mezi akıntısı vardı...sorum bu

 2. denclis
  Devamlı Üye

  Cevap: çok önemli soru???


  Reklam


  Mezi gusül abdesti gerektirmez ve orucu bozmaz.Mezi olduğuna emin değilsen yani meni de olabilirse güsul abdesti alıp orucuna devam edebilirsin.


 3. dj_can67
  Üye
  yok kardeşim mezi olduğu kesin.meni şehvetsiz çıkmaz ve damla halinde olamaz çamaşırı batırır komple.zaten rüya görmedim zevkte yok küçüçük ya damla bile dencek kadr yok yani mezi olduğu kesin meni olsa onun sıvısı daha farklı biliyorum...cevabın için teşekkürler kardeşim...senin cevabında net değil oraya yazdm mezinin gusül gerektirmediğini biliyorum ama uyanıp uyandıktan sonra olduğu için sorma gereği duydm...

 4. dj_can67
  Üye
  flood yapıorm özür dilerm ama bakın
  Resulullah (s.a.v.)'a: "Bir kimse elbisesinde ıslaklık bulsa, ancak ihtilam olduğunu hatırlamasa yıkanması gerekir mi?" diye soruldu. Resulullah (s.a.v.): "Evet gerekir" diye cevapladı. Sonra ihtilam olduğunu görüp de yaşlık göremeyen kimseden soruldu. Resulullah (s.a.v.): "Ona gusül gerekmez" dedi.."(2)


  bu hadis varya.işte bu cümlesi

  Bir kimse elbisesinde ıslaklık bulsa, ancak ihtilam olduğunu hatırlamasa yıkanması gerekir mi?" diye soruldu. Resulullah (s.a.v.): "Evet gerekir" diye cevapladı.
  peygamber efendimiz(s.a.v) evet gerekir demiş ama o ıslaklık hangi ıslaklık meni mi mezi mi yoksa her ikisi için mi geçerli burası işte benim sorum.ben onu meni diye yorumluyorum çünkü meni geldiğinde zevke gelinr hatırlayıp hatırlamamak tabiki önemli değil çünkü meni gelmiş rüyasını hatırlasada hatırlamasada meni gelmş yani gusül gerekir tabi ama bende o yok.

  arkadaşlar meni ve meziyle ilgili cevaplandıramadığm tek soru bu gerisi hep tamam bi bu soru işte bunu bana net cevaplıcak biri lazım ki içim rahat olsn

 5. denclis
  Devamlı Üye
  Benim cevabım net sana kaynakta verdim .Mezi guslü gerektirmez!

 6. dj_can67
  Üye
  o kaynağı ben biliyorum zaten kardeş saol ben cevabımı bu forumda başka soru içinde buldm teşekkürler...benim durumuma düşcek arkadaşlar olursa diye paylaşan arkadaşın yazısını paylaşcam bende...
  HALİL AKYAZ adlı üye yazmş

  Cinsel ilişki halinde sünnet yerinin veya o kadar bir kısmın duhulü ile, buluğ çağına ermiş erkek ve kadının gusletmeleri gerekir. Meninin gelip gelmemesine bakılmaz. Bunlardan yalnız biri buluğ çağına ermiş ise sadece ona gusül gerekir, diğerine gerekmez. Ancak buluğ çağına yaklaşmış bir devrede ise, yıkanmadan namaz kılmasına izin verilmez. Namaza devam için taharette tedbirli olmak lazımdır. Bu ve buna benzer hangi haller olursa olsun ihtiyat olan yol gusletmek suretiyle şüpheli hallerden sakınmaktır.

  Uykudan uyanan kimse, yatağında, çamaşırında veya bedeninde bir yaşlık görünce bakılır: Eğer rüyada cinsel ilişkide bulunduğunu hatırlıyorsa, gusletmesi gerekir. Yaşlığın meni olup olmamasında şüpheye düşmesi bir önem taşımaz. Ancak ihtilam olduğunu hatırlamadığı takdirde, yaşlığın mahiyetinin ne olduğu üzerinde durulmaz ve gusül gerekmez. Çünkü akıntının şehvetle geldiği bilinmemektedir. Bu mesele İmam Ebû Yusuf'a göredir, İmamı Azam ile İmam Muhammed'e göre, gelen akıntının mezi olduğunu anlıyorsa, gusl etmesi gerekmez. Fakat meni olduğunu biliyor veya şübheye kapılıyorsa, gusletmesi gerekir. İhtiyata uygun olan da budur. Onun için fetva buna göredir.

  Yatağından uyanıp kalkan kimse, ihtilam olduğunu hatırladığı halde, tenasül organında bir yaşlık görse gusletmesi gerekir. Ayakta veya oturduğu yerde uyuyan kimse, uyanıp da bu organında bir yaşlık görse, bakılır: Eğer bu yaşlığın meni olduğuna kanaati varsa veya uyumadan önce bu organı hareketsiz bir halde idi ise, gusletmesi gerekir. Fakat böyle bir kanaati yoksa ve tenasül organı da önceden uyanık durumda idi ise, gusletmesi gerekmez. Bulunan yaşlığın mezi olduğuna hükmedilir. Çünkü organın uyanık olması, mezinin çıkmasına sebeb olur.

  bu da adminimizin cevabı

  Islaklığın meni mi? mezi mi? kendin bilmelisin.
  Meni ise mutlaka yıkanman gerekir, mezi ise sadece ıslanan yeri yıkaman yeterlidir.

  kırmızıyla yazılan yer peygamberimizin hadisiyle çelişiyo bakın:

  Bir kimse elbisesinde ıslaklık bulsa, ancak ihtilam olduğunu hatırlamasa yıkanması gerekir mi?" diye soruldu. Resulullah (s.a.v.): "Evet gerekir" diye cevapladı...
  ama peygamberimizin bu ıslaklıktan kasdı meni demek oluyor burdan bu anlaşılıyor...

 7. Misafir
  her şekilde meziden dolayı gusül gerekez

 8. Misafir
  mezi[zevk suyu]gusül gerektirmez ancak namaz abdesti bozulur tekrar abdest almak gerekir meni guslü gerektirir

 9. Misafir
  Bendn gelen mezi 2 gundur araliklarla gelio bunu nasl durdururum masturbasyon ceksem dururmu ? bn erkegim bide masturbasyon cekince meni gelmezzsr gusl gerekirmi

  1)mrb bndn 2 gundur araliklarla mezi gelio bu akintiyi bir turlu durduramadm nasil durdururum ?
  2) mast.ceksem mezi akintisi dururmu ?cunku namaz kilarkn gelck die korkuyom .
  3) kuran bulunan bir odada masturbasyon cekilirmi csiz mi ?
  4) mast caktikten sonra döl gelmeden biraksak cünüb olurmyuz?
  Simdidn tesekkur herkese

 10. arifselim
  Yönetici
  Sorularını kısaca cevaplayalım:

  - Mezinin kesilmesi için mastürbasyon işe yaramaz aksine daha fazla gelmesine neden olur. Şehvetini kabartan şeylerden uzak durarak azaltabilirsin.
  - Bunun çözümü mastürbasyon yapmak değildir.
  - Kuran bulunan ortamda elbette daha çirkin olur.
  - Eğer meni boşalması olmasa kişi cünüp olmaz.

 11. Misafir
  Bir kimse hanımıyla şakalaştığında mezi geliyor ve buna gusül gerekmiyor normal abdest yeterli oluyor. Peki bile bile mezi gelmesini sağlamak. Yaptığın şeyin mezi getirecegini bildigin halde yapmak, orucu bozarmi gusül lazım olur mu?

 12. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun

  Reklam


  Bir kimse hanımıyla şakalaştığında mezi geliyor ve buna gusül gerekmiyor normal abdest yeterli oluyor. Peki bile bile mezi gelmesini sağlamak. Yaptığın şeyin mezi getirecegini bildigin halde yapmak, orucu bozarmi gusül lazım olur mu?
  meziden dolayı gusul gerekmez lakin namaz kılacak jkişinin o bölgeyi temizlemesi gerekir zira mezi necistir.
  belli bir miktara ulaşırsa namaz mani olur.
  uzun lafın kısası mezi ne kadar akarsa aksın gusul icap etmez .

  guslun gerekmesi için meninin şehvetle çıkması gerekir.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
mezi,  mezi akıntısı,  mezi ne demek,  mezi akıntısı abdesti bozar mı,  uykuda mezi gelmesi gusül gerektirirmi,  mezi nasıl anlaşılır,  zevk suyu gelince gusul abdesti almak gerekirmi