+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Oruçluyken edilen kötü sözler. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Zeor
  Devamlı Üye
  Reklam

  Oruçluyken edilen kötü sözler.

  Reklam

  Oruçluyken edilen kötü sözler. Mumsema Bugün oruçluyken şu sözleri sarfettim affınıza sığınarak:mal,öküz,----.Evet tekrar affınızı sığınarak özür diliyorum.Bunlar küfür değildir diye söledim fakat aklım karışık sizce orucum bozuldu mu 61 gün tutmam mı gerek yoksa 1 gün kaza orucu tutsam yeter mi?

 2. Yakut
  mumine.com

  Cevap: Oruçluyken edilen kötü sözler.


  Reklam


  orucu bozmaz kardeşim ancak sevabını azaltır

 3. Zeor
  Devamlı Üye
  i b n e demiştim oda bozmaz mı

 4. HAMMADUN
  Emekli
  İşte o çok sakıncalı, bir insanı tenkit ettiğiniz şey sizin başınıza gelmedikçe asla ölümü tadamazsınız. Eğer öyle bişey söylemişseniz, bir kızgınlık anında söylenmiş bir söz için söylediğiniz kimseden helallik talep etmenizde yarar var.

  Yoksa maazallah söylediğiniz şey sizin başınıza gelmedikçe asla can vermezsiniz. Ne dersiniz o kardeşinizden özür dilemek ve hakkını helal etmesini talep etmek o söylediğiniz fiille muhatap olmadan can vermeyeceğinizi bilerek yaşamaktan daha iyimi....???

  Takdir sizin, bir hadis-i şerif karşılığı olarak can vermektense, hakkına girdiğiniz kardeşinizden hakkını helal etmesini ve kızgınlık anında söylenmiş maksadını aşan bir ifade olduğunu söylemek daha iyi değilmi....????

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 5. Zeor
  Devamlı Üye
  Peki orucuma ne oldu ?

+ Yorum Gönder