+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Akla gelen kötü düşünceler (akla gelen olumsuz düşünceler) Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Müslüman123
  Devamlı Üye
  Reklam

  Akla gelen kötü düşünceler (akla gelen olumsuz düşünceler)

  Reklam

  Akla gelen kötü düşünceler (akla gelen olumsuz düşünceler) Mumsema Son günlerde çok çok Allah-u Teala hakkında şeyler aklıma geliyor. Ben kendi kendime sürekli Allah'tan başka ilah olmadığını söylüyorum. Ama yinede çok korkuyorum dinden çıktım diye. Aklıma çabucak şeyler geliyor. Mesela Peygamber Efendimiz'in (S.A.V) neden çok evlilik yapmıştır bunu yazarken Peygamber Efendimiz'in neden resmi yok geldi. Mesela bunu gördükten sonra aklıma kötü kötü şeyler geliyor. Ben direnebildiğim kadar direniyorum. Dinden çıkmış mıyımdır? Aklıma Allah'ın varlığı hakkında kötü şeyler geliyor ama ben sürekli Allah'tan başka ilah olmadığını söylüyorum. Allah(C.C) Razı Olsun (Buna kulak asmamaya çalışıyorum dinden çıkarır mı?)

 2. Guray
  Karadeniz

  Cevap: Akla gelen kötü düşünceler


  Reklam


  akla gelen kötü düşünceler vesvesedir biz bunlardan sorumlu değiliz yeterki bunları kalben ve dilimizle onaylamayalım.

 3. Müslüman123
  Devamlı Üye
  Ben onaylamamak için elimden gelen gayreti gösteriyorum. Fakat yinede korkuyorum eğer kalben onayladıysam diye tövbe tövbe. O düşünceler aklıma geldiğinde sürekli Allah'tan başka ilah olmadığını söylemiştim. Ama yinede korkuyorum imanıma zarar gelmiştir diye.

 4. Galus
  Devamlı Üye
  Akla bu tür düşüncelerin gelmesi doğal birşeydir.Düşünülen şeyler insana günah kazandırmaz.bu tür düşünceler şeytandandır siz yinede aldırış etmeyin.

+ Yorum Gönder