+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cünup iken oruç tutulur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. deepsilent
  Üye
  Reklam

  Cünup iken oruç tutulur mu?

  Reklam

  Cünup iken oruç tutulur mu? Mumsema başlıkta soruyu belirttim aslında. Cünup iken oruca niyet edebilir miyiz? Ayrıca oruçlu iken gusül abdesti alınabilinir mi? Duş alabilir miyiz?

 2. BEYAZ_gul
  yasam

  Cevap: cünup iken oruç tutulur mu?


  Reklam


  Cunup iken oruca niyetlene bilirsin kardesim
  Orcluyken dus alinabilir

  Zamaninda almaniz daha iyi olur INSALLAH

 3. deepsilent
  Üye
  malesef suan için abdest alabilcek durumda degilim. fakat bugünkü orucumu da tutmak istiyorum. sabah kalktığım gibi dus almayı düşünüyorum. Fakat korkuyorum yanlıslık su kacarsa felan diye. Sabah erkenden kalkıp dustan sonra niyet etsem olur mu ?

 4. BEYAZ_gul
  yasam
  O korku degil vesvese sen niyet et INSALLAH
  Gargara yapmasin suda yutmamis olursun
  ALLAH cumlemizin orucunu kabul etsin

 5. deepsilent
  Üye
  Allah razi olsun kardeşim.

 6. Misafir
  selemun aleykum kardesim su an cunup haldeyim fakat yarinki orucumu tutmak istiyorum niyetlensem kabul olurmu

 7. Misafir
  abiler ben daha çocuğum geçen sene gece internette dolaşırken karşıma çıktı isteksiz ilki isteksizdi ama ne yazıkki tutamadım kendimi 2. bakışımıda yaptım yani bi 2 dk filan gözüm kaydı ama sadece gözüm kaydı sonra gusül alırım gece dedim vesveseye uydum unuttum yemeğimi yedim suyumu içtim ezan okundu benim aklıma yeni geldi evdekiler anlar diye utandım gusül almadım niyet ettim orucumu olduğu gibi tuttum sabah aldımmı almadımmı bilmiyorum unuttum şimdi aklımda değil eğer sabah almadıysam 60 ı cez 1 i kaza diye duydum öylemi yapmalıyım bilemiyorum size danışmak istedim çok kötü durumdayım eğer tutmam gerekirse 61 oruç ramazan sonu başlıyacağım malum borçlu gitmek istemem ötelere lütfen yardım edin yalvarırım bi türlü bulamadım çözümü bi konuya daha yazdım bu yazıyı lütfen yardım edin orucum kabul olurmu yada sadece kazamı kılmalıyım ?

 8. Misafir
  arkadaşlar ben gece yamadan önce 31 çektim daha sonra birde sabah kalkıp banyoda çekip gusl abdesti aldım sonra da niyet ettim kazamı gerekir yoksa kefaret mi?? acil yardımm

 9. arifselim
  Yönetici
  Cünüp iken oruca niyet edilebilir. Geceden herhangi bir şekilde cünüp olarak sabahlayan kimse gusül alır ve orucuna devam eder.

+ Yorum Gönder
cünüp iken oruc tutulur mu,  cenabet iken oruc tutulurmu,  cenabet oruç tutulurmu,  cünüp iken oruç tutulurmu,  cunup iken oruc tutulurmu,  cünup lu oruç tutulur mu ,  31 cekip oruc tutulurmu