+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İnsan öldükten sonra tekrar dünyaya gelirmi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Chris
  Üye
  Reklam

  İnsan öldükten sonra tekrar dünyaya gelirmi?

  Reklam

  İnsan öldükten sonra tekrar dünyaya gelirmi? Mumsema Arkadaşlar selam ben foruma yeni katıldım insan öldükten sonra dünyaya gelirmi yoksa mahşerden sonra sonsuza dek cennete veya cehennemdemi kalır cevabını sölermisiniz ?

 2. holy45
  Emekli

  Cevap: İnsan öldükten sonra tekrar dünyaya gelirmi?


  Reklam


  öldükten sonra tekrar dünyaya gelme mesalesi reakarnasyon dur buna dinimize haykırıdr böle demek insanı kafir yapar indan ölünce kabirde cennetlikse kıyamete kadar güzel rüyalar görür cehennemlikse çirkin rüyalar görür suf üflendiğinde insanlar tekrar dirilir ve hesap veririler sonra cennetlikler cennete cehhemlikler cehhenme yanlız müslüm günahkarlar cehhemden cennte gidebilirler allahın izni marhameti ve rahmetiyle tabii .

 3. Chris
  Üye
  Yani Reenkarnasyon yani yeniden dünyada doğma gerçek diğilmi holy45 kardeş???

 4. Ercan
  Devamlı Üye
  Reenkarnasyon tamamen bir zırvadır. İslam dinin de yeri yoktur. İnsan ölüp kabire girdikten sonra kabir sorgusu başlar, iyi biri ise kabiri cennetten bir bahçe haline gelir, kötüyse kabir azabı başlar.

  İyi birisi iseniz, cennet bahçesinden çıkıp dünyaya gelir miydiniz?
  Kötü biri iseniz, dünyaya tekrar gelmek için azap meleklerinin elinden kaçabilir miydiniz?

 5. Chris
  Üye
  Teşekürler kardeş

 6. islamyolu
  Emekli
  indan ölünce kabirde cennetlikse kıyamete kadar güzel rüyalar görür cehennemlikse çirkin rüyalar görür
  Holy45 kardeşim ne kadar nazik anlatmışsın öyle Ameli itikatı kötü olanlar kabirde. Azap cektirilecektir. tahmin edilemeyecek Azaplar bunlar. Her kılmadıgın namaz için Ayrı bir azap . oruç için başka , o için başka bu için başka.. cehennem ehli insanlar gece gündüz Cehennem izletilir. Cennet ehli insanlar içinde. Kabir geniş ferah olup. Cennetten bir kapı açılır. orada gidecegi yeri Kıyamete kadar izler.. bunun açıklaması çoktur. özet budur..

  Reenkarnasyon zırvanında zırvasıdır. Ölen ölür. şimdi Sai baba diye biri vardı hindistanda. ölmüştü. onunda ilerde Reenkarnasyoın yoluyla gelecegine inanıyorlarmış müridleri Allah bu millete akıl versin. Ama sonuçta onlar öyle inansa sorun yok. zaten gidecekleri yer belli. bir Müslüman inanırsa benim canım o zaman sızlar. kimse Aldanmasın öyle zırvalara..

 7. tugcee
  Devamlı Üye
  reenkaryasyona inanmıyorum dinimizdede yeri yok biliyorum ama peki bu üç bes yasında ki cocukların iste ben aslında bilmem nerde yasıyorum cocugum var karım var işim şudur falan diye konusmasının dinimizde bir acıklaması varmıdır

 8. Hoca
  erimeye devam...
  Bu konuyu okuyun kardeş: Kur'an'da Reenkarnasyonun Reddi

  Dünyaya tekrar gelme hadisesi sadece türkiyede ve sadece hatayda var.
  İnancı zayıfların uydurmasıdır.

 9. HAMMADUN
  Emekli
  reenkaryasyona inanmıyorum dinimizdede yeri yok biliyorum ama peki bu üç bes yasında ki cocukların iste ben aslında bilmem nerde yasıyorum cocugum var karım var işim şudur falan diye konusmasının dinimizde bir acıklaması varmıdır
  Dinizde tabiki yeri vardır. Eğer bir insanın, daha önce yaşadığını ve bunu delilleriyle birlikte ortaya koyduğunu görürsen, orada şu düşünceye kapılabilirsin.....

  Demekki bu insan daha önce dünyaya gelmiş ve delilleriyle birlikte ortaya koyduğuna göre de muhakkak yaşamıştır.

  Ancak işin aslı öyle değildir. Şeytan ve Avanesi, insana göre çok daha uzun bir süre yaşıyarak, insana daha önce yaşanmış olaylardan haber verebilir. Bu durumda insana bu haberi verirkende İVA yönünü kullanabilir. İVA alan bir insan, belli bir mahalde, belli bir tarihte, belli bir takım insanların içerisinde ve o insanların özelde bildiklerini de bilebilir. Bu Şeytan Aleyyullana ve Avanesinin insan üzerindeki oyunlarından sadece bir kısmıdır ki; bunda amacında ne olduğu gayet açıktır.

  Reenkarnasyon genelde hindistan ve batıl dinlerin yaşandığı mahallerde çokça itibar edilen bir husus olduğundan, burada yaşayan insanların gerçek İslam Şeriatından uzak olduklarından bu tür kavramlara inanması, bir yerde o insanlar için kurtuluş yolu gibi olabilmektedir.

  CEM YILMAZ'ın bir parodisini izlemiştim bu hususda. Adam çok garibandır ve reenkarnasyona inanmak ister, diğer bir adama sorar, o da bakma sen bu gün böyle gariban olduğuna, bir dahaki gelişinde KRAL'sın BE OĞLUM diye cevaplar.

  Bir dahaki gelişinizde İNŞAALLAH hepiniz KRAL'sınız ama dünyada değil, İNŞAALLAH AHIRETTE.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. amin.

 10. islamyolu
  Emekli
  Bir dahaki gelişinizde İNŞAALLAH hepiniz KRAL'sınız ama dünyada değil, İNŞAALLAH AHIRETTE.
  Allah razı olsun güzel anlatmışsın. dediğin gibi Hindistan çok Tuaf bir Ülke. birisi çıkıyor. Ağzından yumurta çıkarıyor binlerce müridi oluyor. Ahmet hocanın dedigi gibi. Tavukta bilmem neresinden çıkarıyor. Tavuk tövbe haşa ilahmı olacak. ölüncede reenkaryasyon olarak başka bir bedende geri gelecek diye inanılıyor. Hindistan da her din var. ama bunuda unutmayalım 160 milyon da Müslüman var. Müslümanların ekseriyeti hanifi mezhebinden Ehli sünnettir. Çünkü İmam Rabbani Hazretleri gibi. büyük bir alim büyük bir müceddit orada yaşamıştır.. onun çok büyük tesiri olmuştur. zamanında Hindistan pakistan Daha bir çok müslüman ülkesinde.. konuyu yine dagıttım hemen toparlim. Hammadun Kardeşim zaten çok güzel açıklık getirmiş. banada o yazıya +++++++++++++++ yapmak düşer..

 11. Chris
  Üye
  Yani insanlar öldükten sonra dünyaya gelmicekmi bu 100% dogrumu???

 12. özlemsultan
  Üye

  Reklam


  böle yalan dolnlarla başkalarının kafasını karıştıran çok malesef çok şükürki bi daha dünyaya gelmicez

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
insan öldükten sonra tekrar dünyaya gelirmi,  ölenler tekrardan gelirmi,  öldükten sonra tekrar dünyaya gelmek,  insan öldükten sonra tekrar dünyaya gelir mi,  ölen kişi tekrar dünyaya gelirmi,  ölen kişi dünyaya gelirmi,  öldükten sonra