+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ayak tırnaklarındaki kir gusüle manimi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. erty1987
  Üye
  Reklam

  Ayak tırnaklarındaki kir gusüle manimi?

  Reklam

  Ayak tırnaklarındaki kir gusüle manimi? Mumsema ben gusül abdesti alırken hep bir vesvese düşüyorum sormak isytediğim ayak tırnağımızın arasında çorap giydiğimizden dolayı çorabın iplikleri filan kalıyo yada kirler bunlar gusle manimidir ne kadar uğraştıysam çıkaramadım içime vesvese düştü.

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Ayak tırnaklarındaki kir gusüle manimi?


  Reklam


  ben gusül abdesti alırken hep bir vesvese düşüyorum sormak isytediğim ayak tırnağımızın arasında çorap giydiğimizden dolayı çorabın iplikleri filan kalıyo yada kirler bunlar gusle manimidir ne kadar uğraştıysam çıkaramadım içime vesvese düştü.

  Güsle engel olan şey, deriye su değmesini engelleyen maddelerdir.
  Pamuk su geçirdiği için engel olmaz.

 3. erty1987
  Üye
  mum hocam çok sağol açıklaman için vesvese olunca aklıma gene bişey düştü sen pamuk demişsin çorabım neyden bilmiyorum naylondan olabilirmi ozaman kabul olmazmı.

 4. imam
  Üye
  mum hocam çok sağol açıklaman için vesvese olunca aklıma gene bişey düştü sen pamuk demişsin çorabım neyden bilmiyorum naylondan olabilirmi ozaman kabul olmazmı
  Çorap naylon olurmu yahu
  su geçirir merak etme

 5. erty1987
  Üye
  ALLAH razı olsun cevaplar için hazır sizi bulmuşken bir sorum daha var kusura bakmayın ben diyanete sorduğumda dişlerimizin arasında kalan şeyler mani olurmu diye gusül abdestine kimi zaman bi sıkıntı olmaz kimi zaman fırçalıyosanız banyo öncesi bişey olmaz kimi zamanda nohut tanesinden büyük olursa bişey diyorlar bu fetvaların hepsini aynı diyanet veriyo benim gibi vesveseli biride bukadar farklı şeylerde iyice vesvese düşüyo acaba bu işin aslı ne.

 6. imam
  Üye
  ALLAH razı olsun cevaplar için hazır sizi bulmuşken bir sorum daha var kusura bakmayın ben diyanete sorduğumda dişlerimizin arasında kalan şeyler mani olurmu diye gusül abdestine kimi zaman bi sıkıntı olmaz kimi zaman fırçalıyosanız banyo öncesi bişey olmaz kimi zamanda nohut tanesinden büyük olursa bişey diyorlar bu fetvaların hepsini aynı diyanet veriyo benim gibi vesveseli biride bukadar farklı şeylerde iyice vesvese düşüyo acaba bu işin aslı ne
  Dişler arasında yemek artığı kalıp, altı yıkanamazsa, gusül caiz olur. ...
  Diş arasındaki yemek kırıntısı katılaşır/eskir de, suyu geçirmezse, gusle mani olur

+ Yorum Gönder
ayakbtirnaklarindaki kirler