+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Evli bir insanla zina eden biri ne yapmalıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  yalanhayat
  Devamlı Üye
  Reklam

  Evli bir insanla zina eden biri ne yapmalıdır?

  Reklam

  Evli bir insanla zina eden biri ne yapmalıdır? Mumsema Zina etmek büyük günahtır bunu biliyorum hele hele evli biriyle yapmak daha günah ama bir insan yapmışşa ve tevbe etse yinede kabul olmuyor mu tövbe Yüce ALLAH demiyormu bana şirk koşmayın kul haklı ile karşı gelmeyin bu konuda aylatılırsam sevinirim kardeşlerim ben yaptım diyede sakın sitemli cevap vermeyin sadece merakımdan soruyorum yani evli insanlar eşlerini aldatıyorlarya başkalarıysa tövbe ettiklerinde kabul olmuyor mu onu sormak istedim sadece

 2. 2
  Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Evli bir insanla zina eden biri ne yapmalıdır?


  Reklam


  Zina etmek büyük günahtır bunu biliyorum hele hele evli biriyle yapmak daha günah ama bir insan yapmışşa ve tevbe etse yinede kabul olmuyor mu tövbe Yüce ALLAH demiyormu bana şirk koşmayın kul haklı ile karşı gelmeyin bu konuda aylatılırsam sevinirim kardeşlerim ben yaptım diyede sakın sitemli cevap vermeyin sadece merakımdan soruyorum yani evli insanlar eşlerini aldatıyorlarya başkalarıysa tövbe ettiklerinde kabul olmuyor mu onu sormak istedim sadece
  İslam dininde cezası ölümdür.
  İslami hükümler uygulanmadığı için Yapılması gereken tevbedir.

 3. 3
  yalanhayat
  Devamlı Üye
  Yani içten tövbe etmek yetiyor öylemi iyide hocam kadının kocasının hakkı geçmiyor mu bu insanlara?

 4. 4
  KaLPNuRu
  Devamlı Üye
  Ben söyle bilirim..
  Zina en büyük günahlardandir..
  Bunun af edilmesi icin elbete tevbe etmek gerekir..
  Bana mübarek hocam derdi ki.. Büyük günahlarin af olmasi icin ayrica bir kefaret vardir diye..
  Hatta sanki bir hadisi serif veya ayet vardi yanlis hatirliyor da olabilirim elbete..

  Günahlarinizin hemen kefaretini ödeyin diye..Sonraya birakmayin gibisinden..
  Kücük günahlara tevbe etmek yeterli .. Cünki Allahu Teala büyük günah islemeyin bende sizin kücük günahlarinizi silerim af ederim demis..

 5. 5
  semaver
  Emekli
  Evet günahtır ama bu sadece senin günahın degil ki en başta günahı kadın çekiyor dişi kuyruk sallamasa erkek gidemez ben niye hoşlandıgım kızla arkadaş bile olamıyorum olsam ben olurdum kadın izin vermeden olmaz polise hapse düşürür adamı yani suçun büyügü o aldatmaya olanak tanıyan kişinin erkek içinde aynısı geçerli. zaten onun bunu istemesi ve bu dogrultuda imkan meydana getirmesidir asıl günah. tövbesi de olmaz eşinden hak helalligi alıp öyle tövbe etmesi lazım yapan kişinin çünkü kul hakkı var.

 6. 6
  imam
  Üye
  Yani içten tövbe etmek yetiyor öylemi iyide hocam kadının kocasının hakkı geçmiyor mu bu insanlara?
  elbette hak gecer ama tevbe eden zani samimi olursa Allah cc hakkını ahrette öder.

 7. 7
  semaver
  Emekli
  elbette hak gecer ama tevbe eden zani samimi olursa Allah cc hakkını ahrette öder
  Ama imam allah senin yaptıgın hayırlı amel namaz fln onlardan hakkı olan kişiye vererek kul hakkını kapıyor diye biliyorum

 8. 8
  DrLeyla
  Devamlı Üye
  selam aleyküm,

  2 kişi biraraya gelip üçüncü birisine kötülük yaparsa, o iki kişi hem bir-birinin hem de kötülük yaptıklarının hakkına girer. Şimdi konuya bağlarsak, ikisi zina yapmış üçüncüyü aldatmış... Ne kadar töbe ediyorsa etsin, hakkına girdiklerini er ya da geç ödeyecektir. Dua ve gayret etsin de ödedikten sonra sevapları günahlarına ağır basacak kadar sevabı kalsın... O üçüncü kişi de bu dünyada uğradığı haksızlıktan dolayı ahirette kazançlı olmuş olacak, sevinmesi gerekir deyecem tabiri caizse. Aynen hırsızlığa uğramışlar gibi. Hani çalınmış mal verdiğin sadakandır diye sayılır ya...
  Peygamber efendimiz asla ve asla pislik yapıp da sonra gelip adam içerisinde itiraf edenleri sevmezdi, geri çevirirdi. İtirafçı israr edince onu 'alemlere ibrat olacak şekilde' cezalandırırdı. Pislikleri olanlar onları millete dökmesin. Bu gerçekten çok ağırdır...

 9. 9
  islamyolu
  Emekli
  kısaca zina yapanlar evli ise recm cezasına çarptırılır. ülkemizde öyle bir kanun olmadıgı için. zina yapanlar Durumu hiç kimseye açmasınlar. Direk Allah ile Arasında kalsın. Ve bol bol tövbe etsin. yapılan her günahı insanlara söylemeyin. Allah affeder kul affetmez. ondan dolayı Allah gizli tutulmasını istemiştir..

 10. 10
  HAMMADUN
  Emekli
  Allah-u Taala kuluna çekemeyeceği yükü yüklemez. Ancak insanlar Allah ve Resulü'nün dininin dışında kendilerine bir takım dinler uydururlar ve o din üzere olurlarda, Allah-u Taala'nın onlara yüklemediği yükleri, kendi kendilerine yüklerlerde İslam şeriatı dışında bunalımdan bunalıma düşüp, insanlıktan çıkıp cemaatten uzaklaşıp kendilerini kabul edecek bir cemiyet bulurlar. O buldukları cemiyette asla ondan daha iyi bir hal ve şeriat içinde olmaz.

  Bir müslümanın zina etmesi İSLAMYOLU kardeşimin arz ettiği üzere kesin hüküm olarak RECM'i gerektirir. Recm O müslüman için kurtuluş yoludur. Rab'bine canını Rab'binin hükmü muvacehesinde teslim etmesidir. Recm'i gerçekleştirenlerde o kardeşlerine vahşet uygulamak için değil, onun hükmünün kolaylaştırılmasını ve dünyada iken cezasının burada az bir bedel karşılığında görülmesi içindir. Zira ölümsüz bir hayatta, ateşle teçhiz edilmektense, ölümlü bir hayatta kardeşlerinin yardımıyla üç beş taşla Rab'bine canını yaptığının karşılığı olarak gönül rızası ile teslim etmesidir.

  Bulunduğu ülkenin kanunları, yine İSLAM YOLU kardeşimin arz ettiği üzere, RECM'i eğer kabul etmiyor ve bu müslümanın temizlenmesine kifayet getirmiyorsa, bu durumda ZİNA işleyen taraflar, zinaya bulaşmanın vermiş olduğu sıkıntı ile bu günahı üzerlerinden atamıyor ve ahırete de bunun hükmü olanla gitmek istemiyorlarsa, öncelikle zinadan vaz geçip nasuh bir tövbe etmeleri ve böylesi bir günaha bir daha bulaşmamaları gerekmektedir.

  Zor bir durum. Rab'bim her bir müslümanı şeytanın şerri ve şerhi ile böyle bir batağa düşmekten muhafaza eylesin. Amin.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 11. 11
  Misafir
  Zina haram ama tevbe ile kabul olur diye bilirim kisaca haram kabul olurmukii?

 12. 12
  arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Zina büyük günahlardandır. İslamda evlilerin zinasının cezası ölümdür. Günümüzde bu mümkün olmadığından sadece tövbe edilir. Eğer zina eden samimiyetle tövbe ederse Allah tövbeleri kabul eder.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu

evli biriyle zina yapmak

evli kadınla zina eden erkek

evli kadınla zina

evli kadınla zinanın günahı

evli erkeğin zina yapması

zina eden evli erkek

evli biri ile zina