+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İman Hakkında Soru Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. semaver
  Emekli
  Reklam

  İman Hakkında Soru

  Reklam

  İman Hakkında Soru Mumsema Merhaba arkadaşlar ben şunu merak ediyorum imanla ilgili hep kafama takılıyor emin olamıyorum biz allah tarafından yaratıldıgımızı nerden biliyoruz ya başka uzaylı bir varlık tarafından yaratılmışsak bunun bilgisi nedir acaba ögrenebilir miyim ?

 2. K@f KéF
  Üye

  Cevap: İman Hakkın Soru


  Reklam


  Mesele İnanç Meselesi Yüzlerce Hadis Var Allah Tarafından Yaratıldığına Dair En Önemli Kanıtıda Kuran-ı Kerim Allah Hidayet Versin

 3. semaver
  Emekli
  Ama bunun bilimsel bir kanıtı yok mu akılla bilinen gerçeklere inanmamız belirtiliyor kuranda düşünmemiz isteniyor bilimle bu şüphe yenilemez mi ?

 4. ordeall
  Emekli
  O bilim adamları dedigin adamlar Bile artık ALLAH (C.C) olduguna inanıyor tabi bazıları Dogadaki bu dengeyi bu tabiatı çok büyük bir gücün yaptıgını biliyorlar fazla söze gerek yok yani

 5. semaver
  Emekli
  Tamam ben tanrıyı inkar etmiyorum haşa bende müslümanım bilimle ugraşan birinin bunu bilmemesi için kafadan sakat olması veya evrimciler gibi sapkın olması gerekiyor zaten ama aklıma takılan şu allah tarafından yaratıldıgımızı nerden biliyoruz ya uzaylı başka bir varlık tarafından yaratıldıysak bunun bilimsel kesinligi nedir arkadaşlar hep kafama iman düşmanı olarak takılıyor bu soru

 6. ordeall
  Emekli
  Bi kere müslümanım diyorsan ALLAH(C.C) diyeceksin tanrıda nedir hristyanların dedigi saçma sapan bir isim çok merak ediyorsan açarsın kuran-ı kerimi okursun ney nasıl olmuş neden olmuş nasıl olmuş bunlar ile ilgili bir çok ayet ve hadisler vardır ama inanç meselesi inanmak istiyorsan zaten inanırsın

 7. HAMMADUN
  Emekli
  Çok basit semaver kardeşim.

  Eğer bizi Allah-u Taala yaratmamış olsaydı. Bir başkası çıkıpta, sizi ben yarattım deyip, ölümsüz olarak varlığını sürdürüyor olsaydı. Bu sefer, iki tane yarattığını iddia eden olacaktı. Ancak bu iki tane iddia edenden biri, şunu söylüyor. LA İLAHE İLLALLAH (Allah'tan Başka İlah Yok) diyor.

  Büyük bir ihtimalle, o ikinci olan ve ben sizi yarattım diye ortaya çıkan varlık. Firavunların uğradığı akıbetten başkasına asla ulaşmazdı.

  Zira Allah-u Taala'nın sözü HAK'dır. Yine LA İLAHE İLLALLAH kalırdı. Bizim kendisine ibadet ve taatte bulunmamız gereken SADECE TEK BİR İLAH.

  Hiç bir uzaylı gördünmü bu aralar. Ben sizi yarattım deme cüretini gösterebilecek kadar cesaret sahibi.

  Yoksa, TÜRKÇE bilmiyorlarmı....??? TÜRKÇE'den vaz geçtim. ARAPÇA veya İNGİLİZCE'demi bilmiyorlar....

  Rab'bim, Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 8. semaver
  Emekli
  Allah razı olsun hammadun kardeşim dogru söylüyorsun ama benim aklıma allahın yaratma sıfatında olabilicek başka uzaylı bir varlık vesvesesi geliyor bu sebeple sıkıntıya düşüyorum bunun hakkında bilgisi olan var mı ?

 9. miroğlu
  Devamlı Üye
  ama benim aklıma allahın yaratma sıfatında olabilicek başka uzaylı bir varlık vesvesesi geliyor
  İşte şimdi boyundan büyük laf söyledin (Allah(cc) ın yaratma sıfatında olabilecek başka uzaylı bir varlık vesvesesi geliyor) diyorsun Allah(cc) sıfatlarından birini başka bir varlığada veriyorsun Bu bir şirktir ve şirke girenin yeri bellidir hemen tevbe et bu tür imansız inançlarından kurtul Allah(cc) bir ayetinde şirk hariç diğer günahların af edilebileceğini söylüyor Bu düşüncelerinden vazgeç imanını tazele...
  Hem bunun bir vesvese olduğunu söylüyor ve biliyorsun, sonrada bu vesveseye inanıyorsun, inanma böyle vesveselere...

 10. semaver
  Emekli
  Hayır ben vesveseye inanmıyorum kardeşim ama bu dogrultuda bilim kullanılarak yanlış çıkarıldım ve sonradanda bu vesvese devamlı aklıma takılıyor durumdan rahatsız olmasam buraya yazmam zaten kuranda bize hakikatı düşünmemiz emredilmiyor mu bunun akli hakikatteki karşılıgı nedir bunun bilgisini arıyorum ?

 11. miroğlu
  Devamlı Üye
  Kardeş seni uzaylı bir varlık yaratmış
  diyesim geliyor ama bu evrendeki herşeyi Allah(cc) yaratmıştır
  Son olarak vesveselerinin peşinden gitme

 12. semaver
  Emekli

  Reklam


  Kardeş yok mu bi aklım selim sahibi allah hakikattir bilim fln herşey onu gösterir ama benim bu vesvese karşısında aklıma bir şey gelmiyor bilimsel olarak kainatı allahın yarattıgını nerden biliyorsun ya başka uzaylı bir varlık tarafından yaratıldıysa denerek bir felsefeci tarafından yalancı çıkarıldım bunun hakkında bilgisi olan var mı ?

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu