+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaza başlamak için ergenlik çağı ve belirtileri nelerdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. def123
  Üye
  Reklam

  Namaza başlamak için ergenlik çağı ve belirtileri nelerdir?

  Reklam

  Namaza başlamak için ergenlik çağı ve belirtileri nelerdir? Mumsema Arkadaşlar ben namaza başladım ve şu an yaşım 14. Fakat hani namaz üzerime daha önce farz oldu mu diye kafam karışıyor, sadece meni gelmesiyle mi belirlenir farz olduğu yoksa başka işaretleride var mıdır? Bu ramazanda kılmaya başladım, ramazandan beri eksik kaza namazım yok fakat daha önce çok nadir kılıyordum çünkü üzerime farz olduğundan emin değildim. Farz olmasının işaretleri nedir? Şimdiden Allah razı olsun, Allah'ın rahmet ve bereketi üzerinize olsun inşallah. (Bu arada 2 sene önce meni geldi ve 2 senelik kaza namazlarını kılmaya başladım)

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Namaza başlamak için ergenlik çağı ve belirtileri nelerdir?


  Reklam


  Arkadaşlar ben namaza başladım ve şu an yaşım 14. Fakat hani namaz üzerime daha önce farz oldu mu diye kafam karışıyor, sadece meni gelmesiyle mi belirlenir farz olduğu yoksa başka işaretleride var mıdır? Bu ramazanda kılmaya başladım, ramazandan beri eksik kaza namazım yok fakat daha önce çok nadir kılıyordum çünkü üzerime farz olduğundan emin değildim. Farz olmasının işaretleri nedir? Şimdiden Allah razı olsun, Allah'ın rahmet ve bereketi üzerinize olsun inşallah. (Bu arada 2 sene önce meni geldi ve 2 senelik kaza namazlarını kılmaya başladım)
  Namaz ergenlik çağına girmiş ve akıllı olan kadın erkek her müslümana farzdır. Ergenlik erkeklerin ihtilam olmaya (rüyalarında boşalmaya), kızların da adet görmeğe başladıkları zamandır.

 3. def123
  Üye
  Çok teşekkürler, Allah sizden razı olsun, fakat ben hiç rüyamda o tür bir şeyle karşılaştığımı hatırlamıyorum. Ama hatırlamama rağmen karşılaşmış olabilir miyim ? Bu soruya da cevap verirseniz çok sevineceğim. Tekrardan çok teşekkürler, Allah razı olsun

 4. emniciba
  Hep Üye
  Bazen ihtilam olnca hatırlamzsın sabah kalkınca ıslaklık olur o zamn gusul gerekır tabıkı 12 yasında enteresan menı gelmıs hormon ların gelısmıs

 5. def123
  Üye
  Bir kere yatağımda değişik bir ıslaklık vardı, garip kokuyordu fakat meninin geldiği yerde ve elbisemde bir ıslaklık yoktu. Bir tek bunu hatırlıyorum ve evet ya biraz öyle yani sakallarım felanda bir çok arkadaşımdan çok daha önce çıktı Yani, kaza namazı kılmamı gerektirir mi bu durum?

 6. emniciba
  Hep Üye
  Bende merak ettim şimdi sevap-gunahlar ruyalanıncamı sadece yazılıyor yok sa istimna yapınca gelse yazılmıoyurmu tek sartı iltilam mı ;?

 7. def123
  Üye
  Bize yardımcı olacak yok mu arkadaşlar ?

 8. imam
  Üye
  Bir kere yatağımda değişik bir ıslaklık vardı, garip kokuyordu fakat meninin geldiği yerde ve elbisemde bir ıslaklık yoktu Bir tek bunu hatırlıyorum ve evet ya biraz öyle yani sakallarım felanda bir çok arkadaşımdan çok daha önce çıktı Yani, kaza namazı kılmamı gerektirir mi bu durum?
  ıslaklığı gördüğün günden hesapla ve namazlarını kaza et.

 9. BEYAZ_gul
  yasam
  Def123 kardesim namazi kazaya birakmamaya gayret et INSALLAH
  Kazalarinida kil en kisa zamanda

  Emniciba kardesim ruyalarindan sen.sorumlu degilsin cunku bunu bilerek yapmiyorsun.
  Yatmadan once Aytel Kursi Nas ve Felak oku.

 10. def123
  Üye
  ıslaklığı gördüğün günden hesapla ve namazlarını kaza et.
  Çok sağolun, Allah razı olsun fakat tam olarak bilmiyorsak tahmini hesap etsek olur mu ? En fazla bir buçuk senedir. Tekrardan cevap için teşekkürler.

  Def123 kardesim namazi kazaya birakmamaya gayret et INSALLAH
  Kazalarinida kil en kisa zamanda
  Yok bırakmamaya gayret ediyorum ben bilmediğim için kaldı onlar, yoksa bırakmamaya gayret ediyorum acil bir şey olmadıkça ve ya şeytan unutturmadıkça ve ya uyumadıkça. Uyursam uyandırmalarını söyledim, buan bazen uyuyorlar bazen uymuyorlar malesef Dua'nız için teşekkürler, Allah razı olsun

+ Yorum Gönder