+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kişi dış görünüyüşle hesaba cekılırmı ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. emniciba
  Hep Üye
  Reklam

  Kişi dış görünüyüşle hesaba cekılırmı ?

  Reklam

  Kişi dış görünüyüşle hesaba cekılırmı ? Mumsema Misal ki ;bir adam cok tipsiz bunun farkında tabıkı elden ne gelır ALLAH öle yaratmıs ama baska bır adam cok yakısıklı bunun bır fark ettırırmı bu zeki lik akıl ıcındemı aynı gecerlı boy kısa olması mesela kendimi ifde edebilmisimdir insaallah

 2. Guray
  Karadeniz

  Cevap: Kişi dış görünüyüşle hesaba cekılırmı ?


  Reklam


  Yaratılış olarak hesaba çekilmez ancak dövme estetik (güzellik için) v.b. gibi günah olan durumlar kişiyi mesul eder

 3. tugcee
  Devamlı Üye
  Allah (C.C) yarattığı kulunu dıs görünüsüyle değil imanıyla kalbiyle sorguya çeker.Yaratan o dur yarattığının görüntüsünün de vardır bir sebebi.Ayrıca kimseye tipsiz demek haddimize değildir.Yaradılanı severim Yaradandan ötürü...

 4. avitus77
  Üye
  Yalnız şu da var ki insan hayatta ne kadar dezavantaj görmüşse ahirette o kadar avantaj göreceği açıktır.

  Misal; doğuştan kör olan biri ile normal gören biri aynı şekilde hesaba çekilmeyecek. Kör kişi ahirette gözlerinin şükrünü vermiş bir şekilde hesaba çekilecek gün gelecek belki biz şükürsüzler keşke bizimde gözlerim dünyada iken kör olsaydı diyebiliriz.

 5. Ercan
  Devamlı Üye
  kardeş Allah (c.c)'ın yarattığı herşey güzeldir. Kimseye çirkin yada tipsiz diyemezsiniz. Allah katında üstünlük takvadadır. Herkes ameliyle hesaba çekilir.

+ Yorum Gönder