+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ne yapsam Gusül abdestinden tatmin olamıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ziya3400
  Devamlı Üye
  Reklam

  Ne yapsam Gusül abdestinden tatmin olamıyorum

  Reklam

  Ne yapsam Gusül abdestinden tatmin olamıyorum Mumsema Arkadaşlar bende bir hastalık oluştu. Ne yapsam gusül abdestini sanki tam alamamışım gibi oluyorum.

  BİRİNCİ ŞEKİL :

  Niyet ediyorum, 5 kere ağzıma, 5 kere burnuma su veriyorum. Burnuma verdiğim suda biraz sıkıntı yaşıyorum, özellikle tıkalı olduğunda. Burnuma su verebildiğim kadar veriyorum, ama banyodan çıktıktan sonra sanki su burnumun en üst seviyesine çıkmamışçasına rahatsız oluyorum, gusüle engel durum var diye içimden birisi bir şeyler diyor.

  İKİNCİ ŞEKİL :

  Birinci şekilin hemen ardından burnum tüm delikleri açılıyor. Hemen tekrar banyoya giriyorum. Niyet ediyorum, ağzıma su verme işleminin ardından burnuma tekrar su veriyorum. Burnumun tüm delikleri açılmış olmasından kaynaklanacak AĞZIMDAN SU GELEBİLİYOR. Bu sefer de içimdeki ses bu durumun gusüle engel olduğunu söylüyor.


  YANİ SONUÇ OLARAK YUKARDA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ NE YAPSAM GUSÜLE ENGELMİŞ GİBİ GELİYOR BANA.

  Size sorum yukardaki iki şekildede gusül geçerli olur mu ? Engel durum var mı ? Misal ağzımdan su geldi diye engel olur mu ? Sanki burnumdaki pislikler ağzıma geliyor gibi oluyor ? Böyle enteresan sorular aklıma geliyor.


  __________________________________________________ _______
  Birde gargara yaparak gusül abdesti aldım, boğazımdan aşağı su kaçmadı , orucu da bozmamıştır umarım.

 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Ne yapsam Gusül abdestinden tatmin olamıyorum BAKAR MISINIZ ACİL :(


  Reklam


  Kardeş bunlar şeytandan vesvesedir. Guslünüz geçerlidir inşallah.

 3. Guray
  Karadeniz
  Oruçluyken gargara yapmak tehlikelidir o yüzden oruçluyken gargara yapmadan ağzı yıkamalı

 4. ziya3400
  Devamlı Üye
  Guray arkadaşım yıkadık bir kere , Allah hem gusül abdestimi hem de orucumu kabul eylesin. Şeytandan nasıl korunacam ? Hep aklıma kötü şeyler getiriyor, gusüle engel olmak için elinden geleni yapıyor ?

  YUKARDAKİ DURUMLAR GUSÜLE ENGEL DEĞİLDİR UMARIM.


  ercan arkadaşım Allah razı olsun

 5. emniciba
  Hep Üye
  birinci şekil :
  Niyet ediyorum, 5 kere ağzıma, 5 kere burnuma su veriyorum burnuma verdiğim suda biraz sıkıntı yaşıyorum, özellikle tıkalı olduğunda burnuma su verebildiğim kadar veriyorum, ama banyodan çıktıktan sonra sanki su burnumun en üst seviyesine çıkmamışçasına rahatsız oluyorum, gusüle engel durum var diye içimden birisi bir şeyler diyor
  3 kere efdal olan.buruna su vermeden önce hatta nıyet etmeden once yapazağın ısler var.bı elınle br burnunun deliğini tutup sümkürmen öburkusu ıcınde aynı sey gecerlı tatmın olunca fazlada mubalağada yapmamamk lazım zararlı olbılır.sonra burunun karıstırcaksın ıcındekılerı pıslıklerı alıcan.sonra nıyet et kabul olur inşaallah
  ikinci şekil :
  Birinci şekilin hemen ardından burnum tüm delikleri açılıyor hemen tekrar banyoya giriyorum niyet ediyorum, ağzıma su verme işleminin ardından burnuma tekrar su veriyorum burnumun tüm delikleri açılmış olmasından kaynaklanacak ağzımdan su gelebiliyor bu sefer de içimdeki ses bu durumun gusüle engel olduğunu söylüyor
  burnuna su verınce ağzında cıkamsı gusle engel depil ki zatenağzından cıkıyorsa genız de acımıstır muhakkak farz yerıne getırmsıın

  -fazla vesveseye kapılmamak lazım vesvese hepsı kardes . . .

  Selametle

 6. Guray
  Karadeniz
  Felak Nas Suresini bol bol oku Ayet-el Kursi oku ve en önemlisi bilgiden emin ol yoksa vesese kesilmez

 7. ziya3400
  Devamlı Üye
  emnicba burnuma 5 kere su veriyorum ilk ikisinde burnumun içini temizliyorum, hatta bazen kanatıyorum çok sert temizliyorum elimle.

  birde demişssin ağızdan gelmesi engel niye olsun. Aklıma şey geliyor su burnumun içinden geçip ağzıma geliyor ya sanki burnumdan gelen su kirleniyor, ağzıma geliyor. TEKRAR EN BAŞA ALMAM GEREKİYOR GİBİ HİSSEDİYORUM. Biliyorum saçma geliyor ama şüphe işte..

 8. ikra_40
  Herşeyi ile Aciz
  Şeytan İnsanın Hak yolunda yürümesini çekemez ve vesveseleriyle yoldan çelmeye çalışır sen Hak yolunda doğru şekilde giderken bu lanet sana illaki musallat olacak Gurayın dediği gibi Nas Felak Ve Ayet-el Kürsi oku rahatlarsın ve bu vesveseleri kulak ardı et..

 9. ziya3400
  Devamlı Üye
  Sadece gusül abdestinde değil sabah namazını kılcam sahurdan sonra, içimdeki ses yat boşver diyor, ayakta zor duruyorum ama direniyorum. Bu sefer sabah kalkınca gusül abdestinden vuruyor, gusül abdesti almalısın diyor, senin önceki aldığın geçersizdi v.s. İşte ağzından su gelmişti, burnununa tam su çekememiştin gibi düşünceleri aklıma getiriyor. Bazan ağzımdan kötü söz çıkacak noktaya geliyor

 10. ikra_40
  Herşeyi ile Aciz
  Bunlar olur vesvese veren lanet iş başındadır. Sen Besmele çekerek niyetlen vesveselere fazla kulak asma

 11. ziya3400
  Devamlı Üye
  vesveselere kulak asmayın diyorsunuz da BEYNİM PATLAYACAK GİBİ OLUYOR, alışmışım hep böyle gusül tekrarı v.s yapmaya , şimdi doğru olanı yapınca HUZURSUZ oluyorum. Neyse birkaç gün dayanacam sonra inşallah Allah'ın izniyle alışırım.

 12. ikra_40
  Herşeyi ile Aciz

  Reklam


  Şeytanın şerrinden Allah'a sığın

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu