+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazda peltek olan harf düz olarak okunduğnda sehiv secdesi gerekir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. emniciba
  Hep Üye
  Reklam

  Namazda peltek olan harf düz olarak okunduğnda sehiv secdesi gerekir mi?

  Reklam

  Namazda peltek olan harf düz olarak okunduğnda sehiv secdesi gerekir mi? Mumsema Namaz ıcındeyken oldu sankı peltek zel yerını düz demıs gıbı geldı aklıma sevıh secdesı yaptım bı mahsuru varmı bu gıbı durumlarda ve suphe ıcındeyken yapsak namaza bı yan etkısıs var sımdı sevıh secdesı yapılan yerlerı kopyalıp yapıstırmalalım da kendi yrumunuzu katın ilminizle. . .

 2. HAMMADUN
  Emekli

  Cevap: Sevih secdesi bu durumda yapılırmı ?


  Reklam


  İnsanlar asla hatadan ari değildirler. İllaki hata yapacak bir neden bulurlar kendilerine. Bir neden ve sebep, Hatta müsebbib.

  Rab'bine acziyetini bildiren bir secdede bulunman hakkında hayırlı olur inşaallah. Rab'bin nedeni ne olursa olsun sehven yaptığın her fiilden dolayı muhakkak kendisine secde ile mukabele etmenden acziyetini bildiğinden dolayı muhakkak yaratılış gayene uygun düştüğünü değerlendirecektir inşaallah.

  Sen acziyetini bilip Rab'bimizi memnun ettiğinde bize hayrını gör inşaallah diyip temennide bulunmak düşer.

  İnşaallah hayrını görürsünüz.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 3. emniciba
  Hep Üye
  Pek sordum sorunun cevabını alamadım ama zengın bır cevap da yanı yapmak bırsey yapmaz namaza yada yapılması lazımmı ce ya hut yapmamak mı lazım ?

 4. HAMMADUN
  Emekli
  Namaz kılmanın manası Rab'bimizin Rıza'sını kazanmak ise eğer.

  Hata yaptım.... Zannı içerisinde, hatadan dolayı.... SUBHAN olan Rab'be SEN ALA'sın. Senin karşında biz eksiğiz. Hatadan ari değiliz, Demek. İnsanın yaratılış gayesine uygun düşen bir fiilse eğer. Ki; Öyle.

  İnşaallah en doğrusunu yaptınız.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 5. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

+ Yorum Gönder
Sevıh secdesi