+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bu akşam 2 kere gusül abdesti aldım. Ne yapsam şüpheye düşüyorum ACil bakar mısınız ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ziya3400
  Devamlı Üye
  Reklam

  Bu akşam 2 kere gusül abdesti aldım. Ne yapsam şüpheye düşüyorum ACil bakar mısınız ?

  Reklam

  Bu akşam 2 kere gusül abdesti aldım. Ne yapsam şüpheye düşüyorum ACil bakar mısınız ? Mumsema Arkadaşlar 2 kere gusül abdesti aldım. Bu iki gusül abdestinde de takıldığım nokta BURNA SU verme kısmıydı.

  Birinci abdeste burnuma su verdim, burnum acıdı bol su vermekten. Ama yine de olmamaış gibi şüpheye düştüm.

  İkinci abdeste geçtim. Bu sefer iyice bol su verdim burnuma ,6-7 kere verdim, sonunda artık ağzımdan geldi. Bu seferde ağzımdan geldi gusüle engel durum mu oluştu dedim ?

  Sonuç olarak yukardaki 2 gusül abdestinden hangisi daha sağlıklı ? GUSÜLE ENGEL DURUM VAR MI? BİR DAHA GUSÜL TEKRARI YAPMAM GEREKİR Mİ ?


  _______________________

  Birde ekstra sorum var, şeytan içimden aklıma kötü şeyler getiriyor, tam cünub olabilecek bir şey(ma..basyon) yapacaktım ki(elim penisimi tuttu) ne yapıyorum ben, yapmamalıyım diyip vazgeçtim(hemen bıraktım tuvaletimi yaptım), herhangi bir sıvı gelmedi GUSÜL GEREKİR Mİ ?  SORULARIMI CEVAPLARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM ALLAH RAZI OLSUN


 2. ziya3400
  Devamlı Üye

  Cevap: Bu akşam 2 kere gusül abdesti aldım. Ne yapsam şüpheye düşüyorum ACil bakar mısınız ?


  Reklam


  Arkadaşlar acil cevap bekliyorum

 3. K@f KéF
  Üye
  Şeytan Vesvesesini En Çok Gusül Abdesti Sırasında Yapıyor ilk zamanlar bende aynı şüpheye düşüyordum ancak şeytanın vesvesesi aldırış etmiyeceksin Besmele Çekip Allaha Sığınacaksın Abdestin Doğru Bir Sorun Yok 3 Kere Su Versen Daha doğru olur tabi..

 4. emniciba
  Hep Üye
  Yav bu kadar vesvese ne yin nesi nıyetten once bir delını tut sümkür öbürküsü ıcınde aynı seyı yap sonra burunu karıstır sumuklerı al emın olduktan sonra nıyet edıp 3 er kere yap . . .

 5. emniciba
  Hep Üye
  Hammadun kardes cok şifreli konuşuyon ne dir bunlar

 6. emniciba
  Hep Üye
  şifreden kast ettğim şey dolaylı bıraz ağır ve süsü bir dilin var divan edebiyatı gibi

 7. HAMMADUN
  Emekli
  Hafızlarla muhabbeti çok severim. Sanki yürüyen Kur'an-ı Kerim gibi gelirler bana.

  Rab'bim nasip eyledi, onların konuşmalarından ve muhabbetlerinden inşaallah bunu kapmaya çalıştım. Bir kanaryanın, bülbül plağı dinleyerek, Sabah başka makamda, Öğle başka makamda, Akşam başka makamda, Gece başka makamda ders yaptığı gibi.

  İnşaallah hafızlarla olunuz. Diliniz Rab'binizin lisanına uyar tarzda ders alırsınız.

  Hafız kardeşlerimizden Rab'bim Razı Olsun.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 8. emniciba
  Hep Üye
  Hafızlık faziletlidir ama ilim daha önce geliyor alim lerle olsalk hafızlarla olsak keske cennette peygamber efendimiz (sav) komsusu olsak keske inşaallah. Allah'ım bu güzel günleri inşaallah nasip eder . . .
  Hayırla ve duayla kalalalım . . .

 9. ziya3400
  Devamlı Üye
  Peki arkadaşlar diğer soruma cevap vermediniz.


  Bahsettiğim malum bir durum var O DURUM GUSÜL GEREKTİRİR Mİ ?


  "

  Birde ekstra sorum var, şeytan içimden aklıma kötü şeyler getiriyor, tam cünub olabilecek bir şey(ma..basyon) yapacaktım ki(elim penisimi tuttu) ne yapıyorum ben, yapmamalıyım diyip vazgeçtim(hemen bıraktım tuvaletimi yaptım), herhangi bir sıvı gelmedi GUSÜL GEREKİR Mİ ?"


 10. emniciba
  Hep Üye
  EKstRa sonrunun cevabı gerekmez meni gelirse ne şartta olursa olsun gusul gerekır . . .tabı özür durumunda farklı

 11. bozo56
  Üye
  Dostum fetva bize düşmez ma bildiğimiz kadarıyla ikisinde gusl oldu. Malum olan şuki bunları sana düşündüren şaytandır. Yani vesvese dir.

  1- Niyet etmediğini bilmeyen yani yüzde yüz ben niyet etmedim diyemeyen kimse, niyet etmiş demektir, namaz sahihtir. Gusülde ve abdestte ise zaten niyet şart değildir.

  2- Abdestte veya gusülde kuru yer kaldığı bilinmiyorsa, kuru yer kalsa bile bilmediği için, abdest ve gusül sahihtir.

  3- Abdest aldığını biliyor ama, abdestinin bozulduğunu bilmiyorsa, abdesti bozulmuş bile olsa, abdesti var kabul edilir ve namazı sahih olur.

  4- Elbisede necaset olduğu bilinmiyorsa, o elbise necis olsa da, namaz sahih olur.

  5- İmamın ateist olduğu bilinmiyorsa, namaz sahih olur. Dinimiz, imamın kalbine bakın demiyor. Zahire bakılır. Görünüşte küfrünü gerektiren bir şey yoksa, namaz sahih olur.

  6- Yiyip içtiğimiz gıdalarda alkol ve domuz yağı olduğunu bilmiyorsak, temiz kabul edilir. Gıdaların içinde necaset olsa bile, bilmediğimiz için günah olmaz. Yediğimiz her gıdayı analiz ettirmemiz gerekmez.

  7- Dinimizin bütün hükümleri böyledir. Mesela bir kimse, evlendiği eşinin süt kardeşi olduğunu bilmiyorsa, o süt kardeşi olsa bile, hiç kimse bilmediği için, onunla evlenmesi günah olmaz.

  Vesvese dinin hükmünü bilmemekten kaynaklanır. Yukarıdaki hükümleri bilen kimse, hiçbir konuda vesvese etmez.


  Allah-ü Teala bizleri şeytanın şerrinde ve vesvesesinde korusun.(Amin)

 12. emniciba
  Hep Üye

  Reklam


  bozo bunlar kendi yorumun yok kaynak falan mı var cunku banyarcayacak aydınlatacak bilgilerde sahih seler . . .güvenmediğimden değil . ya da tastıkleyecek varmı

  bir de bu göruslere paralel soyle bır sey olurmu orucun taharet alırken bozuldu ama bılmıoyon o zaman durum nedir
  Allah razı olsun

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
gusul alırkrn burnuma su verdımmı supheye dustum,  gusül abdestinde şüpheye düşüyorum ne yapmam gerekir