+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazda veya günlük hayatta Allah'ı anarken onu düşleyebilir miyiz ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Eyyuba
  Üye
  Reklam

  Namazda veya günlük hayatta Allah'ı anarken onu düşleyebilir miyiz ?

  Reklam

  Namazda veya günlük hayatta Allah'ı anarken onu düşleyebilir miyiz ? Mumsema Namazda veye günlük yaşantımızda allahı sürekli anıyoruz.Ancak tabiki Allah hiç bir şeye benzemez ve biz Allah dendiğinde net bir ifade gözümüzün önünde canlandıramayız diye düşünüyorum.Ancak örneğin namazda Allah'ı anarken bunu yapmak çok zor oluyor çünkü zihnimde bir Allah görüntüsü var. Yani Allah'ı anarken onu düşleyebilir miyiz , düşleyemezsek Allah'ı anarken neleri düşünmeliyiz.

  Umarım anlatabilmişimdir.Yardımcı olursanız sevinirim.

 2. emniciba
  Hep Üye

  Cevap: Namazda veya günlük hayatta Allah'ı anarken onu düşleyebilir miyiz ?


  Reklam


  Bendede aynı mevzu var ama pek bir şey olmaz herhalde cunku ne yın ne olduğunu bılıyoruz öle değilmi ?HAŞA VE KELLE ALLAHI HIC BIR SEYE BENZETEMEYIZ

 3. HAMMADUN
  Emekli
  Allah-u Taala'yı düşünebilirmiyiz.

  Elbette düşünebiliriz. Ancak Allah-u Taala'yı belli bir şekil ile izah edemeyiz. Belli bir şekil ile de resmedemeyiz. Zira biz ne düşünüyorsak Allah-u Taala, Onun bir zıddı ve Onunda bir zıddı ve Onunda bir zıddı olmak üzere sonsuz bir görünüm içerisindedir.

  O yarattıklarından hiç birinden ayrı değildir ve O yarattıklarından hiç birine benzemez.

  O şekilden münezzeh değildir. O BELLİ BİR şekilden münezzehtir.

  O diridir, O en güzel isimlerinin karşılığı olandır. O kendini yaratılmışlardan daha güzel zikreyler. O kemal olan sıfatların tamamına haizdir. O Rahman'dır, O rahiym'dir.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

+ Yorum Gönder