+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hayırlı ve hayırsızlık hakkında bir sorum olucak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. HAMMADUN
  Emekli
  Reklam

  Cevap: Hayırlı ve hayırsızlık hakkında bir sorum olucak

  Reklam  Cevap: Hayırlı ve hayırsızlık hakkında bir sorum olucak isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Hayırlı ve hayırsızlık hakkında bir sorum olucak
  İnşaallah bir kardeşiniz olarak tavsiyem O'dur Ki;

  Bir hocaefendiye sizinle alakalı olan kısmı ile mümkünse istiharede bulunmasını rica ediniz.

  Yada bir hocaefendiden istihare namazı ve öncesi ile sonrası ile alakalı bilgiler alıp istihareyi öncelikle başka hususlar üzerinde talim ettikten ve sabit gördükten sonra bu husus hakkında istiharede bulunup sonucunu tekraren görünüz. Bu hususda hocaefendiler size muhakkak yardım etmeyi üzerlerine bir vazife addedeceklerdir. Eğer hala şüphede iseniz hocaefendiden sizin için istiharede bulunmasını arz ediniz.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 2. Misafir

  Cevap: Hayırlı ve hayırsızlık hakkında bir sorum olucak


  Reklam


  Merhaba bundan iki ay once istemeye geldiker hic tanimiyorum fakat karsimdaki kisi karamsar ve evlilik den beklentisi olmadigini fakat beni goruncede cok begendigini soyledi . Icinden bir ses ona bu is olacakmis diyip konusmaya basladik tanisdik hersey istedigimiz gibiydi fakat sonra bu dusuncelerinden kopamadi ama bir yandan da beni cok sevdigini soyledi ve ben bu gece istihare namazini kilicam kafamda bir suru soru var tekrar bu insan karsima cikar mi beni evlilik umudu icimi cok acitti hep dua ediyorum cunku bende onu sevmisdim simdi sorun sadece kendisine guvensizlik peki benim sucum yokken bunu yaasamami kader olarak mi yoksa imtihan olarak mi algilamaliyim yoksa bu onun mu imtihaniudi sorum bu.

 3. Şema
  el-âsa limen âsa
  hayirsiz birini sevmek
  sucum yokken bunu yaasamami kader olarak mi yoksa imtihan olarak mi algilamaliyim yoksa bu onun mu imtihaniudi sorum bu.
  Bunlar imtihan, istişare edin sonra istihare yapın ve Allaha tevekkül edin.
  Hayırlı ise olsun

 4. Misafir
  Din kardeşim Allahu tealanın şöyle bir uyarısı var "Kimseyi benden çok sevme onu senden alırım. Onsuz yaşayamam deme seni onsuzda yaşatırım." Yanlış anlama sende böyle gördüğümden ötürü söylemiyorum yalnız ehemmiyetli olmakta da fayda var. Onu çok mu seviyorsun Allaha daha çok ibadet et. Allahın kulunu severken bile Allah rızası için sev dünyevi ihtiyaçlardan değil. Allahın emirlerini elinden geldiği kadar yerine getirip elllerini açıp duanı ettinmi en kudretli zaten seni duyacaktır. Hayırsız hayırlı olur mu kader değişir mi bilmem yalnız şunu bilirim kaderde senin hayırlı et diye ettiğin dua da yazılıydı yani sen değişmeyen kaderi değiştirmeye çalışmıyorsun zaten kaderinde hayırlı etmesi için dua etmen yazıyordu onu yapıyorsun. Allahta edilen her duayı işittiği için sakın vazgeçme. Ellerini semadan indirme.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
hayirsiz birini sevmek,  sonradan hayirli evlat olunur mu,  baskaları ıcın hayırlı olan bızım ıcın neden hayırlı olmaz,  ihtiharede hayirsiz olan hayirli olur mu,  hayırsiz kismet,  Hayırlısı mi bilmiyorum