+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Lucifer Ve Şeytan Hakkında Aklıma Takılan Sorular. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hayko12345
  Üye
  Reklam

  Lucifer Ve Şeytan Hakkında Aklıma Takılan Sorular.

  Reklam

  Lucifer Ve Şeytan Hakkında Aklıma Takılan Sorular. Mumsema Öncelikle herkese selamlar.Ben bir kitapta Lucifer diye bir melek duydum birkaç gündür kitaplar olsun ansiklopedi internet falan baya bir bilgi edindim.
  Ve bana her ikisininde yaptıkları tamamen normal ve doğru geliyor.Önce bilmeyenlere kısaca anlatıyorum.
  "Tanrı tüm melekleri yarattığında Lucifer(luxiferre)'i hepsinden mükemmel olarak yaratmış onu başmelek yapmış o hep en güzel giysileri giyer en güzel şarkıları söylermiş tanrının en itaatkar meleğiymiş.
  Ardından Tanrı insanları yaratmış ve meleklere itaat edin demiş.Lucifer bunu reddetmiş ateşten yaratılan Lucifer Çamurun oğluna itaat etmeyeceğini söylemiş ve Tanrının tahtına oturmaya çalışmış herşeye hükmetmek istemiş ve tanrı onu cennetten kovmuş."
  Şeytan ise insanoğlundan daha güçlü olduğu için HZ. İsa peygambere itaat etmeyeceğini söylemiş.


  Yani arkadaşlar 2 hikayede gerçek ve benzer hikayeler bunların hepsinde kutsal kitaplarda bahsediliyor.Benim aklıma takılan şey yani benide o kadar güçlü yaratsaydı bende güçsüz birşeye itaat etmezdim?

  Yani beni satanist vs. olarak görmeyin bende oruç tutuyorum hatta namaz kılmayıda düşünüyorum daha 14 yaşındayım.Beni bilgilendirirseniz sevinirim

 2. yalanhayat
  Devamlı Üye

  Cevap: Lucifer Ve Şeytan Hakkında Aklıma Takılan Sorular.


  Reklam


  Bu dedigin söz çok yanlış Yaradan rabbim eger ki birşey söylüyorsa ona itaat edilmek zorundadır şimdi seni seven bir baban ve annen var onlar sana olum bu yanlış dese bu dogru yol dese sen yinede onları dinlemeyip o yoldan devam mı edeceksin bu söyledigin söz için tövbe etmelisin

 3. hayko12345
  Üye
  Zaten tüm dinlerde kesinlik sınırlama vardır diyorsun herzaman en doğrusunu tanrı yapar tanrının yolundan çıkan kötüdür ne yani özgür olmak kötü birşeymi?

 4. yalanhayat
  Devamlı Üye
  Senin bir kere konuşma uslubun yanlış kardeşim Bi kere müslüman bir insan ALLAH a tanrı demez bunu hristyanlar der ayrıca bizi yaratan tabiki herşeyin en iyisini yapar en dogrusunu yapar insan oglu özgürdür tabiki bizi yaratan bize 2 yol göstermiş biri iyi yol birincisi iyi yol ALLAH yolu ikincisi ise kötü yol şeytanın yolu şimdi satanistler yada ateistler RABBİME haşa küfürler ediyorlar inanmıyorlar onlara rabbim zulüm ediyor mu söylesene bana onlarda yiyecek ekmek içicek su buluyorlar rabbim belki bu kulum bir gün bana inanır bir gün bana iman eder diye bekler RABBİMİN yolunda olanlara Cennet vadedilmiş Şeytan yolunda olanlara ise ateş ve azap verilmiştir bu dünyada seçim senindir istedigini yapabilirsin oruç tutuyorum diyorsun namaz kılmaya başlıcam diyorsun bunları düşünen biri isen bunlarda çok uzun sürmez emin olabilirsin.

 5. Abdullatif
  seyyah
  Sana da merhaba, öncelikle bilinmesi gereken şey şu, şeytan bir melek değildir.Melekler nurdan yaratılmış varlıklardır ve günahsızdırlar, şeytan ise ateşten yaratılmıştır, cin taifesindendir ve tıpkı insanlarda olduğu gibi günah işleme potansiyeline sahiptir.

  Gelelim bahsettiğin hikayeye, İnancımıza göre Allah önce melekleri ve cinleri yaratır daha sonra ilk insan olan hz Adem i yaratır.Ve diğerlerinden hz Adem e sece etmelerini ister ve şeytan bahsettiğin gibi kendisinin ateşten yaratıldığını ve üstün olduğunu söyleyerek topraktan yaratılmış olan hz Adem e secde etmez.Ve Allah ın gazabına uğrar.Önemli olan bir nokta ise şudur, Allah ezeli ve ebedi kudret sahibidir, şeytan ın haşa onun yerine göz dikmesi vs. söz konusu dahi olamaz.

  Şimdi asıl konu olan şu benden güçsüz olana eğilmez meselesine. İnsan yaradılışı itibariyle aciz bir varlıktır, ancak yine yaradılışının bir özelliği olan gurur, kibir duygularına sahiptir yani acziyetini kabul etmeme yönünde davranış geliştirmeye meyyaldir.Kibir öyle güçlü bi his olabilmektedir ki, şeytan ın Allah a baş kaldırmasına sebep olmuştur. Şeytan boyun eğmedi, secde etmedi.. Bunu yapmayarak kibirinin esiri olmakla birlikte, Yüce yaratıcıya asi oldu, burada önemli olan kime secde etmediği den ziyade kimin emrine karşı geldi, bu şekilde düşünülmeli, oysa islamiyetin özünde teslimiyet vardır ki, kelime manası da budur.

 6. hayko12345
  Üye
  Teşekkür ederim arkadaşlar.

+ Yorum Gönder