+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kurandaki çelişkilere örnekler!!! Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. DrLeyla
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cevap: Aklıma Takılan Bir Konu

  Reklam  Cevap: Aklıma Takılan Bir Konu isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Aklıma Takılan Bir Konu
  Yok, sana değil, genel olarak.
  Yazdığını okumuştum.
  Konuyu sen açmış olabilirsin, ama ben yorumumu bunları okuyan herkes için bıraktım.

 2. Lebbeyk.
  Üye

  Cevap: Aklıma Takılan Bir Konu


  Reklam


  kardeşim bak benden sana tek bir tavsiye sakın ola kuranda bir tezat var ben haşa sümme haşa inanmıyorum falan sakın deme bu sadece şeytanın insanların aklını karıştırmak için söylediği şeylerdir.bak sana en basit bir örnek verecem bunları okursan ALLAH'ın izniyle ne demek istediğimi anlacaksındır ALLAH'u teala niçin peygamberimizi gönderdi.? kuran-ı kerimi tefsir için değilmi kuran-ı kerim ilahi bir kitaptır ne demek istediğini ha diye anlayamazsın sana bir örnek verecem kardeşim 2 sure var sureler şu an aklıma gelmiyor bak bir surede DÜNYA HAYATI BİR OYUNCAKTIR DİYOR,DİĞER BİR SURENİN AYETİ İSE DÜNYA HAYATI BİR OYUNCAK DEĞİLDİR DİYOR.Şimdi sen direk bağdaştırırsan diyeceksinki burda bir çelişki var ama haşa çelişki yok bak şimdi
  DÜNYA HAYATI BİR OYUNCAKTIR DİYOR;burda demek istediği dünyanın gelip geçici olduğudur.Dünya hayatının sadece imtihan sahası olduğudur.
  DÜNYA HAYATI BİR OYUNCAK DEĞİLDİR DİYOR;Burda demek istediği ise dünyaya nerden geldim nereye gidecem beni kim yarattı demeden yaşamayın sorgulayın nerden gelip nereye gideceğinizi sonunuzun nasıl olacağını bilmek için çapa gösterin...
  ALLAH CÜMLEMİZİ AKLINI DOĞRU YÖNDE KULLANAN İNSANLARDAN EYLESİN SEVGİYLE DUA İLE KAL.BENİMDE KAFAMA TAKILAN ŞEYLER OLUYORDU AMA DEDİĞİM GİBİ KURAN-I KERİM İLAHİ BİR KİTAP NE DEMEK İSTEDİĞİNİ HEMEN ANLAYAMAZSIN ONUN İÇİN TEFSİRİNİ SOR HERKESİN SÖYLEDİĞİNE İNANMA...

 3. emniciba
  Hep Üye
  Vicda nın bileceği bana kalsa kımseyı bole kandıramazlar insan ibadet yapınca rahatladığını hıs edıyor bu dunyayya geldıysek bı sebebı var o da gayet acık kanmayın bole saçmalıklara

 4. EarthQuake®
  Yolcu
  Bence konu başlığının düzeltilmesi gerekir, Kur'an-ı Kerim'de çelişki yoktur.

 5. şükrü_01
  Üye
  bunları soyleyen o kafıre soylenecek tek söz yine bir ayettir işte o ayet şu : Bakara/26 Allah bir sivrisineği, hatta üstündekini örnek vermekten sıkılmaz. İman edenler bunun Rablerinden bir gerçek olduğunu bilirler. Kafirler ise: "Allah böyle bir örnek ile ne demek istemiş?" derler. Evet! Allah onunla bir çoğunu da şaşırtır, yine onunla bir çoğunu yola getirir. Onunla ancak fasıkları şaşırtır. .. başka lafa hacet yok değil mi ?

 6. islamyolu
  Emekli
  kardeşim bir insana ne kadar ayette versen kanıtta versen. o insan öğrenmek istemedikce öğrenmez. Allah hepsine hidayet versin. doğru yolu buldursun diyelim.

 7. tugcee
  Devamlı Üye
  ilk söylediklerinden sonrasını okumadım bile bos kafalı bos insan onu böyle yetistirenlerde mi kabahat icinden gelen birsey mi yoksa bilemiyorum ama inanmıyorsa inanmasın milletin kafasını niye kurcalıyor ki bırak biz inanalım ne zararı var o ve onun gibileri biz onlara diyormuyuz niye inanmıyorsunuz Allah ıslah etsin Allah affetsin

 8. Hiss1
  Devamlı Üye
  Konu başlığını düzeltin lütfen, ben kur'andaki çelişkilere örnek vermek için konu açmadım. Yapılan yorumlar sanki bana yönelik gibi geliyor güceniyorum..!

 9. sacitkral
  Devamlı Üye
  bunların hepsi gerizekalı ALLAH'ın varlığından şüphe ediyorlar ne söylersek söyliyelim ikna olmazlar...en iyisi hiç duymamak yazdıklarını okumamak cevap dahi vermemek. onlar yüce yaradandan bulurlar belalarını inşallah..

 10. Misafir
  ‘’O, gaybı bilendir. Hiç kimseye gaybını bildirmez. ‘’; ‘’Ancak seçtiği resuller başka. (Onlara bildirir.)... ’’ Cin (sıra no:72,shf no:571, ayet no:26, 27 )
  Açıkça anlaşılmakta ki Allah peygamberlerden başkasına gaybı bildirmem diyor.
  ‘’Hani annene ilham edilmesi gereken şeyleri ilham etmiştik: ‘’;
  ‘’Onu (bebek Musa’yı) sandığın içine koy ve denize (Nil’e) bırak ki, deniz onu kıyıya atsın da kendisini, hem bana düşman, hem de ona düşman olan birisi (Firavun) alsın... ‘’ Ta-ha (sıra no:20, shf no:311, ayet no:38, 39 )
  ‘’Musa’nın annesine, “Onu emzir, başına bir şey gelmesinden korktuğun zaman onu denize (Nil’e) bırak, korkma, üzülme. Çünkü biz onu sana döndüreceğiz ve onu peygamberlerden kılacağız” diye ilham ettik. ‘’ Kasas (sıra no:28, shf no:384, ayet no:7 )
  Bu ayetlerde Musa’nın annesine gaybın bildirildiği iki kez açıkça söyleniyor. Musa’nın annesi peygamber midir?

 11. arifselim
  Yönetici
  Musa aleyhisselamın annesi peygamber değildir. Bu ayetlerde Musa aleyhisselamın annesinin saliha bir insan olduğuna ve burdaki vahiy manasının kalbine Allah tarafından verilen bir ilham olduğu anlamındadır. Müfessrlerin çoğunun görüşü ve sahih olan görüş de budur.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12