+ Yorum Gönder
7. Sayfa BirinciBirinci ... 467
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bilerek cünüp oLmak-şehvet akıtmak orucu bozarmı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Bilerek cünüp oLmak-şehvet akıtmak orucu bozarmı?

  Reklam  Cevap: Bilerek cünüp oLmak-şehvet akıtmak orucu bozarmı? yedinci sayfa yazısı mumsema.com Cevap: Bilerek cünüp oLmak-şehvet akıtmak orucu bozarmı?
  1 - Ben oruçlu iken sex düşündüm ama cunup olmadm..bozar mı orucu


  2 - Kız arkadaşımla açık konuşurken ve şeyimle oynarken yanlışlıkla istemeyerek akıttım oruç bozulurmu ki die düşünüyorum lütfen YARDIM EDİN NE YAPMAM GEREKİR

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Bilerek cünüp oLmak-şehvet akıtmak orucu bozarmı?


  Reklam


  1- Düşünmekle oruç bozulmaz ama oruçluyken isteyrek düşünmek sevabını azaltır.

  2- Bu durumda orucun bozulur ve sana ramazandan sonra bir gün kaza gerekir.

 3. Misafir
  SelamınAleyküm
  Gece sahura kalktım sahuru yaptım sonra yattım ama niyet etmedim sabaha karşı 1 defa elle boşalma oldu ardından yarım saat geçtikten sonra tekrar elle boşalma oldu gusül abdesti aldım oruca niyet ettim kazamı yoksa kefaretmi oluyor bu olay sadece 1 Ramazan gününde oldu

 4. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. İmsak vakti girdikten sonra ve oruçluyken boşalma yaptıysan orucun bozulur. Eğer imsak girdikten sonra hala niyette etmemişsen ve boşalma olmuşsa artık oruç için niyet edemezsin. Bu durumda sana bir gün kaza gerekir.

 5. Misafir
  1 - hocam ben masturbasyon yaparken yarıda bıraktım ve hiç meni akmadı ama bundan bir 30 dk sonra meni geldi orucum bozulur mu ?


  2 - merhaba ben oruçluyken aynı günde 2 kere cunup oldum ama yazıda ikinci kez kefaret gerektirir yazıyordu ben kefaretin ne oldugunu bilmediğim için bir kere daha cunüp oldum sonra kefaretin 61 oldugunu ögrendim kefaret ödemem gerekirmi

 6. arifselim
  Yönetici
  1- Mastürbasyon yaptığın için bu durumda geç gelmişse bile orucun bozulmuş olur kaza etmen gerekir.

  2- Merhaba. Bilmemek bir özür değildir. Bu konuları her oruç tutanın bilmesi gerekir. Aynı günde iki defa olması sadece bir gün kazayı gerektirir. Ama aynı ramazanda ve iki farklı günde oruçluyken isteyerek boşalmakla 60 gün kefaret ile bozduğu günlerin sayısınca kaza da gerekir.

 7. Misafir
  Hocam oruç iken cunup olursak meni aktığını bilmiyosan(mezi aktığını zannediyosak) ve oruclukta kaç defa yaptığımızı hatırlamıyorsam orucu bozduunuda şimdi öğrendim ve mezi aktığını zannedip çoğu zaman sadece namaz abdesti aldım namazim ve orucum tehlikeye girmismidir

 8. klav
  Özel Üye
  Oruçlu iken meni getirmek orucu bozar.
  Cenabet iken oruç geçerli olur.
  Cenabet iken namaz kılınmaz. Kılınması haramdır.

 9. Yaralı Melle
  Süper Moderator
  Oruçlu iken kasıtlı olarak cünup olan kimsenin orucu bozulur.

 10. Misafir
  Ramazan ayı dışında kefaret orucu tutarken birisini düşünerek cünub olunduğunda yeniden mi başlamak gerek yoksa devam edip 1gün fazla mı tutmak gerekiyor.

 11. abdullahbiri
  Üye
  Birini düşünerek meninin çıkması zor bir seçenek. Burada el ile müdahale etmiş olabilirsin. öyle olursa kasıtlı meni getirmiş sayılır ve orucun bozulur. Haliyle oruçlara sıfırdan başlarsın. Durum böyle değilse sorunu eksiksiz yazmalısın.

+ Yorum Gönder
7. Sayfa BirinciBirinci ... 467

cünüp olmak orucu bozar mı

cünüplük orucu bozar mı

akıtmak orucu bozar mı

cunup olmak orucu bozarmi

cenabet olmak orucu bozar mı

cünüp orucu bozar mı

cenabetlik orucu bozar mı