+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 2456 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bilerek cünüp oLmak-şehvet akıtmak orucu bozarmı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Bilerek cünüp oLmak-şehvet akıtmak orucu bozarmı?

  Reklam  Cevap: Bilerek cünüp oLmak-şehvet akıtmak orucu bozarmı? ile alakalı yazı mumsema.com Cevap: Bilerek cünüp oLmak-şehvet akıtmak orucu bozarmı?
  Merhaba ben mastürbasyon yaptım ve boşaldım.Üstünden 1 vakit geçince cünüb oluyoruz 1 vakit geçmeden gusül aldım yani cunüb olmadım yinede kefaret gerektirimi

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Bilerek cünüp oLmak-şehvet akıtmak orucu bozarmı?


  Reklam


  Merhaba. İsteyerek boşalmakla orucun bozulmuştur. Bir namaz vakti geçsin veya geçmesin sen cünüp sayılırsın ama bir nama vaktini geçirmek ise haramdır. Sana kefaret değil ama bir gün kaza gerekir.

 3. Misafir
  - Slm ben orucluyken bi kadının elini ve yüzünden öptüm zevk suyu aktı ve oruç bozulduğu nu dusunuyorum

  - Ama ben mastürümasyon yapmadım özledim sadece yine bozulurmu

 4. arifselim
  Yönetici
  - Bu yaptığın haramdır. Mezi yani zevk suyunun akması ile oruç bozulmaz. Ancak isteyerek meni getirilirse oruç bozulur.
  - Özlemekle oruç bozulmaz.

 5. Misafir
  Merhaba ben gecen sene ramazanda orucluyken 1 kez bilerek cunup oldum , bu ramazanda 1 kez oldum kefaretmi gerektirir kazami ?

 6. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. Aynı ramazanda iki farklı günde iki sefer isteyerek boşalma olursa hem kaza hemde kefaret gerekir. Farklı ramazanlarda birer defa ile sadece kaza gerekir.

 7. Misafir
  Ben sabah rüya gördüm cunup oldum sonra namaz vakti geçmeden duş alırım diye kendim bir daha cunup oldum (aslında ben bıraktım kendi çıktı) sonra duş aldım oruc gidermi

 8. arifselim
  Yönetici
  Rüyada cünüp olmak oruca bir zarar vermez ama kendi isteğinle boşalmak orucu bozar ve bir gün kaza tutman gerekir.

 9. Misafir
  Ramazan ayinda orucluydum ve sabah ezani okudu oruc basladi bende kizlara acik lara baktim sonra cunup oldum bunun orucu bozarmi onu soracaktim arkasina olan oldu diyerek yattaktaydim penisi yataga ileri geri surtunerek bosaldim bu orucu bozarmi

 10. arifselim
  Yönetici
  İsteyerek boşaldığın için orucun bozulur ve sana ramazandan sonra bir gün kaza gerekir. Aynı ayda bir gün daha isteyerek boşalma yaparsan hem 60 gün kefaret hemde kaza gerekir.

 11. Misafir
  Merhaba ben iftardan sonra masturubasyon yaptım ve akşamdan uyumuş kalmışım sahurada uyanamadım ama sabah hemen abdest aldım orucuma devam etsem olur dimi niyetlendim şuan cvp bekliyorum lütfen

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Merhaba kardeşim. oruç tutacağını içinden aklından geçirmek bile niyettir. Gusül edip orucuna devam edebilirsin oruç geçerlidir.

+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 2456 ... SonuncuSonuncu

cünüp olmak orucu bozar mı

cünüplük orucu bozar mı

akıtmak orucu bozar mı

cunup olmak orucu bozarmi

cenabet olmak orucu bozar mı

cünüp orucu bozar mı

cenabetlik orucu bozar mı