+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 34
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Karı-Koca arasınmdaki sürtünmeler orucu bozarmı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Karı-Koca arasınmdaki sürtünmeler orucu bozarmı?

  Reklam  Cevap: Karı-Koca arasınmdaki sürtünmeler orucu bozarmı? ile ilgili yazı Yudumla.com
  Merhaba benim bi sorum olacak. Ramazan ayında eşi ile sürtünüp ve kısa bi birleşme olduktan sonra meni gelmeden durup orucu bozmamak için çıkınca sonra tutamayıp gelince oruç kefareti mi gerektirir yoksa sadece o günü mü kaza yapmak lazım. Ben erkek gelmediği sürece birleşebirlir diye biliyorum. Yanlış mı düşünüyorum? Gelme tehlikesi var diye kestim ama bıraktıktan sonra geldi. Ceza nedir net bi cevap bulamadım.

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Merhaba. Erkeğin cinsel uzvunun başı olan sünnet edilmiş yeri girmiş ise boşalma olsun olmasın oruç bozulur. Bilmemek bir mazeret değildir.

 3. Misafir
  Madur çok haklı. Ne art niyeti. Soruyu mümkün olduğu kadar açık net ve saygı kuralları içinde sormuş. Çok önemli bid soru ve cevabı bir çok kişiyi ilgilendiren bir soru. Art niyetli diyen arkakadaşın Rasulullah S.A.V. efendimize sorulan sorulardan haberi yok anlaşılan. İstenen şey açıkça sorulmadan dinimizi nasıl öğrenecez? Soruyu yönlendiren arkadaşa tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum.

 4. Misafir
  Merhaba benim bi sorum olacak ramazan ayinda sahurdan sonra uyurken kocam cinsel organimla oynamaya basladi 10dk kadar anladigim halde bende kendime hakim olamadim kefaret gerekirmi

 5. arifselim
  Yönetici
  Merhaba. Cinsel ilişki gerçekleşmeden oruç bozulmaz. Eğer bu esnada boşalmışsan orucun bozulur ve sadece bir gün kaza gerekir. Kefaret gerekmez.

 6. Misafir
  Merhaba ben sorum olacak biz eşimle sürtünme oldu ama ilişkiye girmedik ama sonra gün ben oruç tutmaya başladım oruç benim sadece kaza orucu tutuyodum kabul olurmu

 7. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Sürtünmeden dolayı meni çıkmadığı sürece oruç bozulmaz ama orucun sevabını azaltır

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 34
sürtünme orucu bozar mı,  sevişmek orucu bozar mı,  sürtünmek gusülü bozarmı,  oruçluyken sevişmek orucu bozar mı,  oruçlu iken eşlerin yakınlaşması,  kari koca iliskisi orucu bozarmi,  sürtünmek orucu bozar mı