+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Karı-Koca arasınmdaki sürtünmeler orucu bozarmı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  Misafir
  Reklam

  Cevap: Karı-Koca arasınmdaki sürtünmeler orucu bozarmı?

  Reklam  Cevap: Karı-Koca arasınmdaki sürtünmeler orucu bozarmı? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Karı-Koca arasınmdaki sürtünmeler orucu bozarmı?
  ben oruçluyken eşimi tahrikettim karşısında soyundum kucaklaştık birbirimizi öptük dudak teması olmadı sonra eşim penisini bna sürtündü ve istemeden boşaldı bana ve eşime kefaret gerekir mi

 2. 14
  umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun

  Cevap: Karı-Koca arasınmdaki sürtünmeler orucu bozarmı?


  Reklam


  ben oruçluyken eşimi tahrikettim karşısında soyundum kucaklaştık birbirimizi öptük dudak teması olmadı sonra eşim penisini bna sürtündü ve istemeden boşaldı bana ve eşime kefaret gerekir mi
  oruc bizi tutması gerekir eger oruc dahi tutamıyorsa
  o kadar mı nefisler köreldi şehveti oruc dahi önleyemiyor mu?


  cinsel ilişki şafi ve hanefi mezhebinde kefaret gerektirir. AMA sizin durumunuz cinsel ilişki yani organlar birleşmediginden kefaret gerektirmez

  cinsel ilişki olmadan boşalma ise kaza gerektirir.

 3. 15
  Misafir
  Peki esim onu uyarmama ragmen kiyafetler ustumuzdeyken sevisir gibi yapmak orucu bozar mi

 4. 16
  arifselim
  Yönetici
  Cinsel ilişki olmadan ve boşalma olmadan sevişmek orucu bozmaz ama bu orucu tehlikeye sokmaktır ve mekruhtur yapmamanız gerekir.

 5. 17
  Misafir
  S.a kardeslerim yatagımda uzaniyordum hanim geldi bana sürtündü ben kalk orucluyuz dedim . Sürtünmeye devam edince dayanamadım iliskiye girdik ama boşalmadım orucum bozulmuşmudur.

 6. 18
  arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Cinsel ilişki gerçekleştikten sonra boşalma olmasa bile oruç bozulur ve her ikinize 60 gün oruç kefareti ile bir gün kaza gerekir.

 7. 19
  Misafir
  Selamun aleykum abiler ben ramazan günü oruc saatleri İCINDE KIZ arkadaşimla KIYAFETLİYKEN ikimizde sürtünme yaşadık sadece. bosalma falanda olmadi .kefaret gerekirmi veya oruc bozulur mu

 8. 20
  Şem'a
  YÖNETİCİ
  eğer meni gelmemişse oruç bozulmaz ancak orucunda sevabı kalmaz bu durumda...

 9. 21
  Misafir
  Selamunaleyküm..Karımla sahur dan sonra yattık. .O niyet etmiş ben etmemiştim..bir ara uyandık.ilişki ye başladık,ezan okunmasıyla yarıda bıraktık (penisim eşimin cinsel organına 15 defa kadar girdi-çıktı) ama ben boşalmadım,eşimde orgazm olmadı...ezan dan önce başladı ezan dan sonra bitti...öğlen oldu şuan niyet etsem kabul olurmu? Eşimin orucu zarar görür mü?

  Karımla sahur yapıp yattık..ezan okunmaya yakın ilişkiye başladık,eşim uyarısı üzerine ezan okunurken (belkide bitmişti -ses net duyulmuyo idi) bıraktık..ben boşalmadım, eşimde orgazm olmadı (bu ilişki benim eşimin cinsel organına 15-20 defa girmemden ibaretti) eşim niyet etmiş bense etmemiştim...1)niyet etsem orucum geçerli olurmu? 2) eşim niyet etmiş fakat penisim 15-20 defa organına girdi (ezan dan önce başladı ve muhtemelen ezan dan sonra bitti)..yarıda bıraktık-tam bir ilişki olamadı..Onun orucu geçerli mi yada zarar gelirmi? ?ACİL CVP YAZABILIRMİSİNİZ..tşk.

 10. 22
  arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Ezanın sesini duyar duymaz hemen ilişkiyi bırakmanız gerekirdi. Bırakmadan devam ettiğiniz için orucunuz bozulur.

 11. 23
  Misafir
  Çok utanarak bu soruyu soruyorum. Oruçlu iken( ben niyet etmedim) sürtünme yolu ile ilişki yaşadık. Gusül abdesti alıp orucumuzu bozmadık gün boyu oruç tutar gibi devam ettik. Kefaret gerekir mi? Bir de ben kaza olduğunu biliyorum 61 gün tutulacağını bilmiyordum. Yine de kefaret mi gerekir bu işin ehlisi olan cevap verirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 12. 24
  arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Bu durumda orucun bozulur ve sadece bir gün kaza etmen gerekir. Eğer eşinle değilde başka biri ile bunu işlemişsen bu zaten büyük günahtır ve bir nevi zina gibidir. Ancak tam cinsel ilişki olursa 60 gün kefaret ile bir gün kaza etmen gerekir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu

sürtünme orucu bozar mı

sevişmek orucu bozar mı

sürtünmek gusülü bozarmı

oruçluyken sevişmek orucu bozar mı

oruçlu iken eşlerin yakınlaşması

kari koca iliskisi orucu bozarmi

sürtünmek orucu bozar mı