+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İstihare namazı ve dua? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. nur1986
  Devamlı Üye
  Reklam

  İstihare namazı ve dua?

  Reklam

  İstihare namazı ve dua? Mumsema merhbalar yazdığım konuları okuyan kardeşlerimiz beni bilirler yaklaşık 9 aydır sözlümden ayrıyız annesi istemedi diye bitti ben istare namazı kıldığımda büyüklerimiz ve bilen kişiler hayırlı olduğunu sölemişlerdi ben hiç pes etmeden hep dua ettim halada ediyorum hakkımda hayırlıysa ver rabbim hayırsızsa uzak tut benden diyorum bunuda gönlüme razı et rabbim diyordum hep ...ama son zamanlarda sanki onu unutmuşum gibi onu artık istemiyormusum gibi geliyor ayrıldığım sözlüm i için dua etmek bile içimden gelmiyor sanki işin garip tarafı beni arıyor ayrıldığım sözlüm ve birinimi buldun beni unuttun felan gibi konuşıuyor benle buluşmak istiyor bende hayır diyorum hayır dedikçe bir zaman sora yine arıyor ama ben onu sanki artık istemiyormusum gibi gelir geçici bir durum mu bilmiyorum ama kafam suanda rahat onu biliyorum...şimdi sorum istarede hayırlı çıktı ben dua ettim çok ama soğuyorum ondan sanki unutuyorum sanki bu neden oluyor...diğer sorumda diyelimki sözlüm barışmak için bana geldi ben barışmadım allaha okdar dua ettim istare kıldım ve kabul etmedim böle yaparak allaha karşımı gelmiş olurum hani isteyipte geldikten sora istememek yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 2. senayusa
  "ipek ve bocek"

  Cevap: istare namazı ve dua?


  Reklam


  Bunu bende cok merak ettim simdi cunku bende benzer bir yasmadan geciyorum... Bende evlilige istihare namazi ile karar vermistim, hayirli oldugunu dusunmustum ama bosanma noktasindayiz. Insallah hocamiz bu konuda ikimizi de aydinlatir...

  Sana sadece sunu soylemek istiyorum kardesim, hakkimizda hayirlisini sadece Allah bilir... Sen dua etmeyi sakin birakma... O'ndan istemeyecegiz de kimden isteyecegiz???

 3. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm
  Sizin gördüğünüz sadece evliliğin hayırlı olmasıdır. Evlendikten sonra hayırlı olmak ise eşlerin kendi ellerindendir. Bu gün bir evliya ile de evli olsan sen geçimsiz olduktan sonra bu evliliğe hayırlı der misin ?

  İstihare sadece ilk durumlar için geçerlidir. Yani evliliklerde kişiler birbirlerine hayırlıdırlar fakat evlendiklerinde ahlaklarında değişiklik olduğunda istiharede hayırlı çıktıydı demeye hiç kimsenin hakkı yok.
  En iyisini Allah (cc) bilir.
  Müslümana düşen azmetmek,sabretmek ve dua etmek.

 4. senayusa
  "ipek ve bocek"
  Ben istihare namazinda gorulenin sonucun evliligin huzurlu olup olmayacagina dair oldugunu biliyordum su an cok sasirdim cunku dua ederken bu kisi ile evlenmek hakkimda hayirli midir Allahim sen yardim et bu aciz kuluna sen Basirsin derdim hep.

 5. Ercan
  Devamlı Üye
  imamhatipli hocamın dediği gibi, istihare ilk durumlar için geçerlidir. Siz bir işyeri için istihare yaparsınız, hayırlı olduğunu görürsünüz. Ancak sonradan işyerindeki insanlar hata yapıp nefislerine uyabilirler. Bu durum da bile hayırlar olabilir. Sonradan gelişen bı olaylar için istiharede hayırlı görmüştüm demek doğru olmaz.Şüphesiz en doğrusunu Allah( C.C) bilir.

+ Yorum Gönder
istare namazi