+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bir mümine ateist dersem bende ateist olurmuyum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ferhat1991
  Emekli
  Reklam

  Bir mümine ateist dersem bende ateist olurmuyum

  Reklam
 2. hakgeldi
  Üye

  Cevap: bir mümine ateist dersem bende ateist olurmuyum


  Reklam


  EL CEVAP;

  SAHİH-İ MÜSLİM, CİLT; 1, SAYFA, 319;

  Rasulullah ( Sallallahu Aleyhi Ve Sellem ): "Herhangi bir kimse, din kardeşine "Ey kafir!" derse, bu tekfir sebebiyle ikisinden biri muhakkak küfre döner. Eğer o kimse dediği gibi ise ne ala. Aksi takdirde sözü kendi aleyhine döner." buyurdular.

 3. se'es
  Üye
  Peki kafirlik alametleri gösterenlere dense hükmü nedir aynı mıdır?
  mesela adam üniverstelere devlet dairelerine başı kapalı olanların girmesini istemiyor kuranda örtünmek yok ki diyor ya da kendisi de müslüman olduğu halde diğer bildiğimiz şeyleri yapıyor işte bunlara bir tartışmada kafir misin sen dense hükmü nedir?

 4. BuRaK_DoĞaN
  Üye
  "Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunanlar (köleleri), erkeklerden, ailenin kadınına şehvet duymayan hizmetçi vb. tabi kimseler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye ayaklarını yere vurmasınlar (Dikkatleri üzerine çekecek tarzda yürümesinler). Ey müminler! Hep birden Allah'a tevbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz." (Nur Suresi 31.Ayet )


  Allahın kitabındakilerini inkar edenler kafirlerin ta kendisidir.

+ Yorum Gönder