+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Oruçlu İken Masturbasyon Yapmak Orucu Bozarmı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Oruçlu İken Masturbasyon Yapmak Orucu Bozarmı?

  Reklam  Cevap: Oruçlu İken Masturbasyon Yapmak Orucu Bozarmı? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Oruçlu İken Masturbasyon Yapmak Orucu Bozarmı?
  1 - Ayrı ayrı Ramazanlarda 1 defa yapılırsa ne olur

  2 - Oruçluyken masturbasyon yaptım ve orucumun bozulucagınıda biliyodum ama kendimi tutamadım ne yapmam lazım Allaha tövbe ettim ama orucum bozulmuştur ne yapmam gerek

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  1- Bu şekilde sadece birer gün kaza etmek gerekir. Kefaret gerekmez.

  2- Evet orucun bozulmuştur. Zaten tövbe etmen gerekir razamandan sonra bu bir günü kaza etmen gerekir.

 3. Misafir
  Ben bayanim orucluyken dayanamadim masturbasyon yaptim fakat bosalmadim sadece islandi. Ertesi gunde tekrar yaptim bosaldim ve internette bunun kaza gerektirdigini okudum. Birinci sefer yapilirsa kaza ikinci sefer yapilirsa kefaret. Bisey daha okudum bosalmadigimiz muhletce oruz bozulmadigi gibi kaza gerektirmezmis ilk yaptigim gun oyle olmustu. Ama ikinci gunde bosaldim. Simdi buna kaza mi gerekir kefaretmi?. Eger kazaysa yine irademe sahip cikamadim ücuncu seferde yaptim. Simdi birinci sefer bosalmadigim gibi kaza saymayip ikinci ve ucuncu seferi, ikinciyi kaza ücuncuyu kefaret olarak mi saymaliyim? İkinci sefer bilerek yapildiginda kefaret gerektirdigini duydum. Fakat ben ikinci seferde duydum kefaret gerektirdigini. Simdi ne yapmaliyim? İkinci seferi kaza ucuncuyu kefaret mi tutucam yoksa ikinci seferde ogrendigim icin her ikisi icinde yanliz kaza mi tutucam?

 4. arifselim
  Yönetici
  Bilmemek mazeret değildir. Herkes orucun gereklerini bilmek zorundadır. Bu durumda son iki seferde boşalma olduğu için sana hem kefaret hemde kaza lazım gelir. Kefaret peş peşe ara vermeden 60 gün oruç tutmaktır. Diğer 2 bozduğunu da ayrıca tutmalısın.

 5. Misafir
  Acil cevap verin 2 defa orucluyken mastürbasyon yaptim ve boşaldım orucum bozuldugunu biliyorum ama kefaret gerektirir mi? Ve ben 16 yasindayim nasil kefaret vericem para versem camiye olurmu

 6. arifselim
  Yönetici
  Bir ramazanda ve farklı günler de iki defa mastürbasyon yapmışsan sana kefaret ile iki gün kaza gerekir. Oruç kefareti peşpeşe 60 gün kaza etmektir. Bunun yerine sadaka veremezsin.

 7. Misafir
  Hacı valla tam olarak kefaret falan anlamadım ama yapmamak iyidir yapmayın yani zaten normal zamanda masturbasyon günah bide oruclu oruclu manyakmısınız

  -------

  Unutarak yaptıysanız oruç bozulmaz. Aynı unutarak yemek yemenin orucu bozmayacağı gibi...

  Fakat oruçlu olduğunuzu bilerek mastürbasyon yaptıysanız orucu bozarsiniz.

 8. Misafir
  Önemli olan kasıttır elle yahut el fonksiyonunun yerine gececek herhangi bir yolla da olsa istimna haline girer ..burada bahsedilene göre sizin eğer ayni ramazan da 2. Kez olan bir durum degilse sadece kaza tutmaniz yani güne gün telâfi etmeniz gerekmektedir..Tabi bu işin ilmihali ibadetler sadece ilmihalinden muteşekkil değilfir ibadetler daha üst amaci gercekleştirmek için araçtırlar..Dolayısıyla oruçtan anladigimiz ve bize kalan aç ve susuz kalmamızsa her güne kefaret tutsan ramazandan yine nasipsiz kalmissin demektir..rabbim hakkiyla ihya edebilmeyi nasip buyursun..

 9. Misafir
  1 - İki defa Orucu zeytinle bozup ondan sonra istimna yapılırsa Oruç bozulurumu

  2 - Ben 1 kere yaptım ozaman 1 gün kazamı tutucam?

  3 - Orucun dayanamadim mastürbasyon yaptim oruca devam edeyimmi

 10. arifselim
  Yönetici
  1- Farkeden bir şey yoktur yani her iki durumda da oruç bozulur. Bilerek orucu bozduğun için kefaret gerekir ama sadece bir gün mastürbasyon yapılırsa sadece kaza gerekir.

  2- Evet bu durumda sana sadece bir gün kaza lazımdır

  3- Mastürbasyon yapmak orucu bozar .

 11. Misafir
  14 yasındayım sahura kalktım yemek yedim oruca niyet almadım 1 2 saat sonra elim ile 31 cektim cok pişmanım orucu bozduguunu bilmiyorudum kaza mı tutmak gerek tutmassam ne olur ? acil yardım edin lütfen

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Hem oruca niyet etmedim diyorsun hemde orucu bozduğunu bilmiyordum diyorsun. Mastürbasyon orucu bozar ama sen zaten oruç tutmamışsın bile.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
oruçlu iken mastürmasyon yapılır mı,  orucluyken 31 cekersen ne olur,  orucluyken mastürbasyon yapmak orucu bozar mı,  oruclu iken masturbasyon,  oruçlu iken mastrbasyon yapmak,  oruçlu iken masturbasyon yapmak,  Orucluyken masturbasyon yapmak