+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Zina yapan bir kişi namus bir kızla evlenirse günah mı işlemiş olur yoksa dinden mi çıkmış olur? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Zeor
  Devamlı Üye
  Reklam

  Zina yapan bir kişi namus bir kızla evlenirse günah mı işlemiş olur yoksa dinden mi çıkmış olur?

  Reklam

  Zina yapan bir kişi namus bir kızla evlenirse günah mı işlemiş olur yoksa dinden mi çıkmış olur? Mumsema Zina yapan bir kişi namus bir kızla evlenirse günah mı işlemiş olur yoksa dinden mi çıkmış olur?

 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Dinden mi çıkılır?


  Reklam


  Zinanın haram olduğunu kabul edip nefsini uyarak zina eden bir müminin zina etmeyen birisiyle evlenmesi helaldir. Dinden çıkma söz konusu değildir.

 3. Zeor
  Devamlı Üye
  Peki müslüman ama zina yapmış ve tövbe etmemiş, evlenmiş.Bu durumda günah mı işlemiş oluyor yoksa dinden mi çıkmış oluyor?

 4. Guray
  Karadeniz
  zina yapmak günahtır insanı dinden çıkarmaz

 5. hakgeldi
  Üye
  ALLAH-U ZÜLCELAL HAZRETLERİ'NİN BİZLERE HELAL ETTİKLERİ VE HARAM ETTİKLERİ ŞEYLER AÇIKTIR, BELLİDİR.

  bir kimse haram olan şeye helal derse mü'min dahi olsa kafir olur.

  aynı şey tam tersi için de geçerlidir.

  bir müslüman haram olan şeyin haram olduğunu bildiği halde o günahı işlerse dinden çıkmaz, fakat imanı zayıflar çünkü imanın zayıflaması devamlı bu işi hale getirir ve günün birinde bir sözü veya haraketi müslümanı dinden bile çıkartabilir.

  kısacası;

  müslüman haramı bildiği halde haram yolda giderse sadece günahkar müslümandır. fakat haram olan şeye helal derse kafir olur.

 6. Zeor
  Devamlı Üye
  Allah razı olsun.

+ Yorum Gönder