+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cünüp iken tıraş oldum sakıncalı mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. demoking53
  Üye
  Reklam

  Cünüp iken tıraş oldum sakıncalı mıdır?

  Reklam

  Cünüp iken tıraş oldum sakıncalı mıdır? Mumsema Cünüp iken tıraş oldum sonrada gusullendim .Ama bir yerde okuduğum yazıda cünüp iken tıraş olmak haramdır diyor.Ben bunu bilmedigim için genelde böyle yapıyordum.Şimdi bu olaydan sonra aldığım gusul abdesti olmamış mıdır?Haram mıdır?

  Cevaplarınızı bekliyorum...

  Şimdiden Allah(c.c) razı olsun...

 2. yalancıhayat
  Üye

  Cevap: Cünüp iken tıraş oldum sakıncalı mıdır?


  Reklam


  sanırım sorularla islamiyette okumuştum bu yazıyı aynen şöyle yazıyordu temizlendikten sonra vücüdünuzu temizleyin yani tırnak kesme gibi saç sakal traşı olma gibi çünkü temizlenmeden yapılan vücüd temizliginde o kesilen kıl yada tırnak ahirette ya rabbi bu kulun beni vücüdundan temizlemeden çıkardı diyormuş yani bende o günden sonra temizlenmeden birşey kesmem yani illaki zorda kaldıgım zamanlar haram oldugu halde günah işledim mecbur kaldıgım zamanlar umarım açıklayıcı olmuştur

 3. demoking53
  Üye
  Allah(c.c) razı olsun...

 4. Hoca
  erimeye devam...
  Cünüp iken tıraş oldum sonrada gusullendim .Ama bir yerde okuduğum yazıda cünüp iken tıraş olmak haramdır diyor.Ben bunu bilmedigim için genelde böyle yapıyordum.Şimdi bu olaydan sonra aldığım gusul abdesti olmamış mıdır?Haram mıdır?
  Cevaplarınızı bekliyorum...

  Şimdiden Allah(c.c) razı olsun...
  Cünüpken kıl kesme konusu için tıkla: Cünüpken veya hayızlı iken tırnakları ve tüyleri kesmek caiz midir?

+ Yorum Gönder
cünüp iken traş olmak,  cünüpken tıraş olmak,  cünüpken sakal tıraşı olunur mu,  cenabetken sakal tıraşı olunur mu,  Cünüpken sakal traşı olmak,  cunupken tras olmak,  cünüp iken sakal tıraşı olunur mu