+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hızlı namaz kılmanın dini hükmü nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ceddindede
  Üye
  Reklam

  Hızlı namaz kılmanın dini hükmü nedir?

  Reklam

  Hızlı namaz kılmanın dini hükmü nedir? Mumsema Camide namaz kılarken teravih sırasında bazı yerlerde imamlar asırı derecede hızlı namaz kıldırıyorlar bende onlara yetisecem diye cok hızlı okuyorum sureleri bazen karısıyor hızlı okuyunca bazende son oturusta hoca selam veriyor ama ben salli barikde oluyorum bu durumda süreleri okuyupta mı selam vericem yoksa hoca selam verince süreler yetişmese bile hocayla mı selam vermem lazım.hocalar genelde ne ilk oturusta salli barik nede son oturusta rabbena sürelerini okutmuyorlar ve sübhanekeyede yeterli zaman bırakmıyorlar bu durumda ne yapmamız lazım allah razı olsun şimdiden.

 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  Cevap: Hızlı namaz kılmanın dini hükmü nedir?


  Reklam


  Camide namaz kılarken teravih sırasında bazı yerlerde imamlar asırı derecede hızlı namaz kıldırıyorlar bende onlara yetisecem diye cok hızlı okuyorum sureleri bazen karısıyor hızlı okuyunca bazende son oturusta hoca selam veriyor ama ben salli barikde oluyorum bu durumda süreleri okuyupta mı selam vericem yoksa hoca selam verince süreler yetişmese bile hocayla mı selam vermem lazım.hocalar genelde ne ilk oturusta salli barik nede son oturusta rabbena sürelerini okutmuyorlar ve sübhanekeyede yeterli zaman bırakmıyorlar bu durumda ne yapmamız lazım allah razı olsun şimdiden.
  Namazı hızlı kıldırma konusu maalesef hepimiz için bir sorun.
  Özellikle şafii mezhebine bağlı kardeşler için daha zor.
  Çünkü imama uysa bile fatiha okuma zorunluluğu var.

  Kardeş,
  Namazın farzları yerine getirebiliyorsan, sünnetleri yetiştiremezsende sorun olmaz.

+ Yorum Gönder