+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Biri bizim için hayırsız ise genede istesek olmaz mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yalanhayat
  Devamlı Üye
  Reklam

  Biri bizim için hayırsız ise genede istesek olmaz mı?

  Reklam

  Biri bizim için hayırsız ise genede istesek olmaz mı? Mumsema Sorum başlıktaki gibi burda hayırsız olma konusu nasıl oluyor yani bu kişi bana hayırsız ise ne olur sonuçları ne olabilir bakıyorum karşımdaki iyi biri ama isteharede hayırsız çıksa örnek veriyorum yani daha kılmadım çünkü ama hayırsız çıkar ise sonuçları neler olabilir?Hayırsız oldugunu rüyamızda gördük biz çok dua etsek yinede olmaz mı yani rabbim bu kulunu bana hayırsız görüyorsun bunu bana hayırlı nasip et desek mesela?

 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Biri bizim için hayırsız ise genede istesek olmaz mı?


  Reklam


  "Hakkımızda hayırlı olanı nasip et,
  hayırsız olanı da bizden uzak et, gönlümü de buna razı et" şeklinde dua etmek gerekir.
  Zaten siz duada samimi iseniz Yüce Rabbimiz hakkınızda hayırsız olanı da hayra çevirerek size nasip eder. O'nun herşeye gücü yeter.

 3. yalanhayat
  Devamlı Üye
  ercan kardeşim sevdigim bi kız vardı önceden çok iyidik ama sonradan ne oldu bilmiyorum değişti çevre derler ya aynen öyle şimdi bende istehare kılmaktan korkuyorum ya hayırsız görürsem diye ama ben onun hayırsız bile olsa bana hayırlı olmasını istiyorum dediginiz gibi duamda samimi ve ısrar lı olursam olurmu gerçekten çok uzun zaman oldu ama onu hiç aklımdan çıkarmadım nereye baksam hep onu görüyorum sanki

 4. Ercan
  Devamlı Üye
  Kardeşim olur mu olmaz mı bilemem. Bunun bilgisi Allah katındadır. Siz Allah'a dua edin. Yukarda dediğim gibi samimi iseniz Allah duaları geri çevirmez.

 5. yalanhayat
  Devamlı Üye
  ercan kardeşim sorumda şuda vardı hayırsız oldugunu bildiriyorsa rabbim ve bile bile evlensek o kişi ile bunun sonucunda ne olur rabbime isyan mı etmiş oluruz hem hayırsız olması burda nasıl oluyor örnek verebilirsek kafam çok karışıkta bu konuda

 6. Osman_24
  Üye
  "Hakkımızda hayırlı olanı nasip et,
  hayırsız olanı da bizden uzak et, gönlümü de buna razı et" şeklinde dua etmek gerekir
  Zaten siz duada samimi iseniz Yüce Rabbimiz hakkınızda hayırsız olanı da hayra çevirerek size nasip eder O'nun herşeye gücü yeter
  Simid birisi Allaha dua etse, ve dese "Allahim bu kisi benim icin hayirsizsa, benim icin hayra cevir" böylecene dua etse, olurmu?
  O'zaman Allahim bana hayirlisini nasip et demek gerekmez'ki? Herkes o'zaman istedigi kisiye gider ve Allaha dua eder Allahim bu kisiyi bana hayirli kil diye.

+ Yorum Gönder