+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İmamların maaş alması ve gönüllü imamlık Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. NURİMERCAN
  İNNALLAHE MEASSABİRİN
  Reklam

  İmamların maaş alması ve gönüllü imamlık

  Reklam

  İmamların maaş alması ve gönüllü imamlık Mumsema selamünaleyküm..kafama takılan bir soru var imamlarımız elbet geçim için maaş alacaklar ama diyanet bence maaşlı imam yerine gönüllü olanları tercih etmesi gerekir bu düşüncem yanlışmı arkadaşlar.?

 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: imamların maaş alması


  Reklam


  Kardeş gönüllü imam diyorsun ama, beş vakit camide namaz kıldıracak, vaaz verecek olan imama izin verecek kaç işyeri tanıyorsun?

 3. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

 4. NURİMERCAN
  İNNALLAHE MEASSABİRİN
  bu ihtiyarlarımızdan olabilir diye düşündüm..inanın çok insan var öyle.devlet deseki imamlara maaş ödenmeyecek kaç tanesi kalır merak ediyorum.! ayrıca bir sorum daha var imamların ibadet yaptırma karşılığında maaş almaları caizmidir.?

  bence maaş almaları caiz değildir hocam kim ne derse desin bu iş gönüllü yapılacak bence

 5. Ercan
  Devamlı Üye
  Kardeş dinin sencesi bencesi olmaz.
  Sen başbakan olursan imamların maaşını kesersin

 6. NURİMERCAN
  İNNALLAHE MEASSABİRİN
  dinle ne alakası var maaştan bahsediyorum.

 7. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm
  Verdiğim linkteki konudaki cevabım budur Nurimercan kardeş.

  Cami cemaatleri eski zamanlardaki gibi hassasiyet göstermiyor kardeşler. Bu günün şartlarında imamlar cemaatten bir lira alsa bir daha sözünü dinletemez oldu. Bu gibi durumların ortadan kalkması imamların devletten maaş almasıyla son buldu çok şükür. Bunlar benim söylentim değil yaşanmış olaylardır kardeşler içinizde imam olanlar az çok karşılaşmıştır bu durumlarla. Bu demek değildir ki para için imamlık yapılsın ama elbette ki imamın da evinin nafakasını karşılamak zorunda olduğunu unutmayalım. Para için imamlık yapanlar varsa da elbette bir şekilde görevleri son bulur bu konuda da endişe etmeyelim.
  Bence caiz değildir demek fetva vermek anlamına gelir bence almamaları lazım dersen hiçbir sorun olmaz.

 8. Ercan
  Devamlı Üye
  Bence caiz değildir demek fetva vermek anlamına gelir bence almamaları lazım dersen hiçbir sorun olmaz.


  Tam olarak bunu demek istemiştim.

 9. BEYAZ_gul
  yasam
  Doktorlar da gonullu yapsin ozaman oda can kurtariyor, vesile oluyor.
  (neden parayla yapiyor bu zaten insanlik gorevimiz degilmi).
  Hocalar imamlar kesinlikle maas almali en guzel isi onlar yapiyor dinimizi ogrenmemize vesil oluyor .
  Bu arada Onlarinda aileleri var onlarda gecimin saglamali .

 10. NuuR_
  Devamlı Üye
  almazlarsa ailelerini nasil gecindirecekler?

 11. BuRaK_DoĞaN
  Üye
  s.a kardeşlerim imamın para alıp almaması konusunda bir çok fikir yürütülüyor ve yorumlar yapılıyor imam kelimesi sözlükte önde olan kendisine uyulan önder ve lider kimsedir manasına gelir.bu konu hakkında size tavsiye edeceğim çok güzel bir kitap var imamlarla alakalı ---Namaz kıldırma memurları arkasında namaz --- okursanız yararlı olacaktır.imamlarla alakalı buraya yazarsam konu uzadıkça uzayacaktır.kitabı yazmak zorunda kalırım o yüzden, cüzi bir ücret alın okuyun.

 12. NURİMERCAN
  İNNALLAHE MEASSABİRİN

  Reklam


  ben sadece fikrimi söyledim,imamlar camileri temiz tutsun camilerin bakımıyla ilgilensin... gerçekten namaza durduğumuz hocaların maaş almaları konusunda sadece benim değil birçok kesimin sıkıntısı var...sadece konu bu değilki ALLAH(CC) ın kitabını bile para ile satıyorlar bırakın durumu iyi olan insanlar ücretsiz dağıtsın millet cayır cayır incil dağıtıyor bedava..bizim müslüman olarak diğer kesimlerden 10 gömlek üstün olmamız lazımki aramızdaki fark açıkça belli olsun.....hayatlarından insanlar ödün vermeli bu parada olabilir kaldıkı rahibeler evlenmemekle hayatlarından ödün veriyorlar bende diyorumki bu işi allah rızası için yapmak isteyen yapsın...inanın bana binlerce imam olacaktır....

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu