+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 1235 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ramazanda mastürbasyon Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Müslüman123
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cevap: Ramazanda mastürbasyon

  Reklam  Cevap: Ramazanda mastürbasyon isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Ramazanda mastürbasyon
  Ben hayla çok şaşkınım. 2. yaptığım acaba istimna mıydı. yani hissetmedim bile, ama şu leke beni mahvetti. Neyse biz onu yaptım olarak sayalım. Yoksa şeytan yok yok yapmadın yapabilirsin bu ilk olcak der. yardımlarınız için çok çok çok teşekkür ederim.

 2. ikra_40
  Herşeyi ile Aciz

  Cevap: Ramazanda mastürbasyon


  Reklam


  Arkadaşlar bende birşey sorcam mastürbasyon el ile yapılan birşey peki el ile yapılmasa yani düşünerek cünüp olunca oruçlı iken iki kez buda kefaret gerektirir demi....

 3. Ercan
  Devamlı Üye
  Düşünerek cünüp olunca oruç bozulmaz kardeş. Ama böyle şeyler orucun faziletine zarar verir.

 4. Müslüman123
  Devamlı Üye
  Bana yardımcı olanlara çok çok teşekkür ederim. Artık kendime çeki düzen vermem lazım şu mübarek günlerde. Kafamda çok güzel bi program oluşturdum tekrar tekrar söylemek istiyorum çok çok teşekkürler dualarımda sizleri unutmayacağım. (Bana yardımcı olanlar inş. sanada yardımcı olur kardeşim)

 5. ikra_40
  Herşeyi ile Aciz
  Ercan27 saolasın bende öyle biliyodum eğer bozsaydı kendimi asla affetmezdim..... Allah Razı Olsun herkesten

 6. Müslüman123
  Devamlı Üye
  kardeş ben böyle bişey yaptım ama kendimi affettirebilebilir miyim? benim hedefim bu işi ramazanda bitirmekti hatta dualarda etmiştim ramazanda tövbemi edeceeğim diye. bu işler çıktı ama yinede etsem (dürüst olmak şartıyla) kabul olma şansı var mıdır ?

 7. Ercan
  Devamlı Üye
  Allah duaları kabul eder kardeş. Yeterki sen dua ve tevbende samimi ol.

  "Şüphesiz ki Allah haya edicidir, kerimdir. Kul elini ona kaldırdığında boş olarak geri çevirmekten haya eder." (Ebu Davud, Tirmizi, İbn Mace, İbn Hıbban, Hakim)


 8. deepsilent
  Üye
  benim de kafama bir soru takıldı. İstimna meninin çıkmasımıdır? yani masturbasyon yaparken meni çıkmadan vazgeçerse insan istimna olmaz mı?

 9. GünahkarKul
  Devamlı Üye
  Hayır kardeşim meni çıkmadan istimna etmiş olmazsın. Müslüman123 kardeşim şunu unutmaki hiç bir günah Allah'ın rahmetinden büyük değildir. Bir müslümana tövbe kapısı son nefese kadar kapanmaz

 10. Misafir
  ya şey ben kazada kefarette gerektirdiğini bilmiodum ramazanda 4 5 kere yaptım ama bilmiodum kefaret gerekli mi bilseydim asla yapmazdım

 11. Misafir
  1 - şimdi oruclu ıken 2 kere yaparsak kefaret gerekir ama bu yaptıgımızın kafaret gerektıgını bılmıoduk sonradan ogrendık yinede kefaret tutmamız gerekir mı ?

  2 - Kardeşim. Dokunmadan hayal ederek ve sürtme ile boşalırsa keffaret olur mu ? 2 gün ayrı ayrı oruçken

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  1- Bilmemek bir mazeret sayılmaz. Eğer bir ramazan ayında iki sefer elle boşalma olursa bir görüşe göre hem kefaret hem kaza gerekir bir görüşe göre sadece kaza gerekir.

  2- Boşalmak için sürtünme ile el ile boşalma arasında bir fark yoktur. Yine de oruç bozulur.

  ------

  1- Oruçluyken bir ramazan ayı içerisinde 2 sefer ayrı ayrı günlerde mastürbasyon yaparak orucunu bozana hem kefaret hemde kaza gerektiğine dair bir görüş vardır.

  2- Dokunmadan da olsa sürtünerek olması durumunda bir şey değişmez yinede oruç bozulur.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 1235 ... SonuncuSonuncu
ramazanda mastürabasyon günahmı,  ramazanda mastürbasyon,  ramazan ayında 31 günah mı,  ramazanda masturmasyon yapmak gunahmidir,  oructa masturubasyon,  ramazanda masturabasyon,  ramazanda boşalınırmı