+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kuranı yanlış okumak günah mıdır ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mslmn
  Hak din İslam'dır...
  Reklam

  Kuranı yanlış okumak günah mıdır ?

  Reklam

  Kuranı yanlış okumak günah mıdır ? Mumsema Arkadaşlar ben Kur'an okumaya başlayalı yaklaşık 1 ay oldu ancak bazı yerlerde hata yaparak okuyup geçtiğim yerler var örneğin Ra harfini Re diye okuyup geçsem zaten yapmışımdır öyle hatayı bu günah olur mu ?

 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Kur'an 'ı yanlış okumak günahmıdır ?


  Reklam


  Kuran okurken yanlış okumak günah değildir. Kuran okumayı öğrenirken herkes yanlış yaparak öğrenir. Böyle bir günah olsa hiç kimsenin Kuran öğrenmemesi gerekir. Bu da olmayacağına göre Kuranı okurken hata yapmanın günah olması söz konusu olamaz.

  Günah olmayan bir şeye günah demek insanı mesul eder. Bilip bilmeden herşeyi günah, helal, haram diye nitelemekten sakınmak gerekir.


  Alıntı. Sorularla İslamiyet. 3. mslmn
  Hak din İslam'dır...
  Allah razı olsun teşekkür ederim.

 4. @mir
  âb ü kil
  "Kur'ân-ı Kerim'i maharetle okuyan bir insan Kirâmen Kâtibin melekleri seviyesinde olur. Onu o seviyede beceremeyen fakat halis bir niyet ile okumağa çalışan okurken de kem küm edip dili dolaşan ve Kur'ân'ı okumak ona zor geldiği halde okuyan insana da iki sevap vardır." (Buharî Tevhid 52; Müslim Müsafirûn 244)

  "Kur'ân-ı Kerim'den tek bir harf okuyana bile bir sevap vardır. Her hasene on misliyle değerlendirilir. Ben "Elif lâm Mîm" bir harf demiyorum. Aksine "Elif" bir harf "Lâm" bir harf "Mîm" de bir harftir." (Tirmizî Sevabü'l-Kur’ân 16)

 5. mslmn
  Hak din İslam'dır...
  Allah razı olsun.

 6. ravza 2
  ALLAH C.C garip bir kulu
  Mutlaka kuran okurken yanlışımız oluyordur RABBİM hatalarımızla kabul eylesin

 7. mslmn
  Hak din İslam'dır...
  evet kardeşm hata yaparak okuduğumz oluyo Allah affetsin.

+ Yorum Gönder
kuranı yanlış okumak,  kuranı hatalı okumak,  kuranı kerimi yanlış okumak,  kuranı yanlış okumak günah mıdır,  kurani yanlis okumak günahmı,  kuranı yanlış okumak günah mı,  kuranı kerimi yanlış okumak günah mı