+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Peygamber efendimizi haşa sübyancı olarak göstermek isteyenler.. Arkadaşlar Lütfen Cevaplayınız Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Lord Yusuf
  Üye
  Reklam

  Peygamber efendimizi haşa sübyancı olarak göstermek isteyenler.. Arkadaşlar Lütfen Cevaplayınız

  Reklam

  Peygamber efendimizi haşa sübyancı olarak göstermek isteyenler.. Arkadaşlar Lütfen Cevaplayınız Mumsema Selamün Aleyküm Sevgili kardeşlerim şu rivayet yada hadisi açıklayabilirmisiniz?İnternetten cevabı aradım bulamadım.Peygamber efendimizi haşa sübyancı olarak göstermek isteyenler var ve bu yazıyı gösterdiler bana, cevap veremedim.
  Fasil:NİKAH BÖLÜMÜ
  Konu:Resulullah (sav)`ın Zevceleri
  Ravi:Aişe
  Hadis:Resulullah (sav), ben altı yaşında iken benimle evlendi. Medine`ye geldik. Beni`l-Haris İbnu`l-Hazrec kabilesine indik. Ben hummaya yakalandım. Saçlarım döküldü, (İyileşince) saçım yine uzadı. Annem Ümmü Ruman, ben arkadaşlarımla salıncakta oynarken, bana geldi, benden ne istediğini bilmeksizin yanına gittim. Elimden tuttu. Evin kapısında beni durdurdu. Evimizde, ensardan bir grup kadın vardı. "Hayırlı, bereketli olsun!", "Uğurlu mübarek olsun!" diye dualar, tebrikler ettiler. Annem beni onlara teslim etti. Onlar kılık-kıyafetime çeki düzen verdiler. Beni, [kuşluk vakti aniden] Resulullah (sav)(`ın gelişinden) başka bir şey şaşırtmadı. Annem beni O`na teslim etti. O gün ben dokuz yaşında idim.HadisNo:5611


 2. Guray
  Karadeniz

  Cevap: Arkadaşlar Lütfen Cevaplayınız


  Reklam


  Hz. Aise radiyallahu anha anlatiyor: "Resulullah aleyhissalatu vesselam, ben alti yasinda iken benimle evlendi. Medine'ye geldik. Beni'l-Haris Ibnu'l-Hazrec kabilesine indik. Ben hummaya yakalandim. Saclarim dokuldu. (Iyilesince) sacim yine uzadi. Annem Ummu Ruman, ben arkadaslarimla salincakta oynarken, bana geldi, benden ne istedigini bilmeksizin yanina gittim. Elimden tuttu. Evin kapisinda beni durdurdu. Evimizde, Ensardan bir grup kadin vardi. "Hayirli, bereketli olsun!", "Ugurlu mubarek olsun!" diye dualar, tebrikler ettiler. Annem beni onlara teslim etti. Onlar kilik-kiyafetime ceki duzen verdiler. Beni, (kusluk vakti aniden) Resulullah aleyhissalatu vesselam(in gelisinden) baska bir sey sasirtmadi. Annem beni O'na teslim etti. O gun ben dokuz yasinda idim."
  Buhari, Nikah 38, 39, 57, 59, 61; Muslim, Nikah 69, (1422); Ebu Davud, Nikah 34, (2121); Edeb 63, (4933, 4934, 4935, 4936, 4937); Nesai, Nikah 29, (6, 82).

  buhari ve müslim sahihte geçen bir hadis sahih sanırım

 3. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  Bu gibi art niyetli insanların bulunduğu ortamlardan sakınalım.

  cevap için: Hz Aişe peygamberimizle kaç yaşında evlendi. On yedi yaşında evlendiğine dair bilgile

 4. Guray
  Karadeniz
  Doğruyu gösteren Rabbime hamd olsun Rabbim sizdende razı olsun

 5. ravza 2
  ALLAH C.C garip bir kulu
  Böyle sapık bir siteye bende girdim bu mevzu yazılıyordu büyük bir münakaşadan sonra beni attılar bu insanların zihinlerindeki efendimize ait kötü fikirlerin silinmesi nasıl olur bilemem RABBİM ISLAH EYLESİN hepsini

+ Yorum Gönder