+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hayat imtihan ama bazen bu yükü taşımaya zorlanıyorum ... ağır geliyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. NURİMERCAN
  İNNALLAHE MEASSABİRİN
  Reklam

  Hayat imtihan ama bazen bu yükü taşımaya zorlanıyorum ... ağır geliyor

  Reklam

  Hayat imtihan ama bazen bu yükü taşımaya zorlanıyorum ... ağır geliyor Mumsema selamünaleyküm..biliyorum hayat imtihan ama bazen bu yükü taşımaya zorlanıyorum şimdi diyeceksiniz rabbimden iyimi bileceksiniz haş'a biliyorum rabbim taşıyacağım kadar yük verir ama sıkıntılar üstüste gelmeye başladı ben azmettikçe zorluklar dağ gibi olmaya başladı artık çok çabuk sinirleniyorum sinirlendikçe bildiğim dualarıda okuyorum ama pes dedim artık.sanki büyük bir felaketle karşı karşıyayım yada büyük bir felaket bana değecek bunuda şeytanın vesvesesi dedim ama aklıma gelende başıma geliyor.! pozitif düşündükçe birşeyler çıkıyor karşıma.üstümde ağır bir yük var silkelensem atacağım elimden dilimden ne geliyorsa yapıyorum ama bir türlü beceremedim.işyerinde çok agresif ve alınganım neredeyse geçimsizlikten korkmaya başladım.yaşadığım olaylardanmı bilmem bazen öyle bir öfke anı oluyorki 5 dakika sonrada pişman oluyorum.ne tavsiye edersiniz.? selam ve dua ile..

 2. senayusa
  "ipek ve bocek"

  Cevap: ağır geliyor


  Reklam


  http://www.mumsema.com/dua-ile-ilgil...nacak-dua.html

  Bu linke bir bakin isterseniz, bir de uzman yardimi almanizi tavsiye edebilirim... Bazen kendi kendimize asabilecegimizi dusundugumuz seyler cok uzun suruyor, uzman destegiyle cok kisa... Allah yardimciniz olsun... Ben cok sinirlendigimde hicbir sey soylemeden icimden 10'a kadar sayiyorum, balkona cikip soguk da olsa hava aliyorum, yine gecmezse abdest aliyorum, namaz kiliyorum, ya da uyumaya calisiyorum...

 3. gökyüzü.
  Üye
  Selamun aleyküm. ben de çok alıngan bir insanım. ama sinirli değilim. genelde hep Rabbim bana sabır ver diyorum. çok kırıldığım için çok yıpranıyorum. ama size şunu söyliyim, insan ne kadar anlatırsa anlatsın, karşındakinin anladığı kadar oluyor. gerçekten çok ağır sınavlardan geçiyorum ben de, en sevdiğim insanlar, en yakın saydıklarımla üstelik. ama zamanla şunu anlıyor insan, inanın bu hayatta Allah'tan ve Peygamberimizden başka kimse için üzülmeye değmiyor..

 4. senayusa
  "ipek ve bocek"
  Ve aleykum selam...Allah sanada sabir versin, bende ayni durumdayim, dua edelim birbirimize inshAllah...

 5. rüyamm
  Üye
  ve aleykum selam kardesim.. Herkesin bir sinavi var inan..ve bunlar icin icini daraltipta seytana firsat verme..bende büyük dertlerle ugrasiyorum suanda..hemde ööyle böyle deil..rabbimize siginmaktan baska caremiz yok..ona bol bol dua edip seytana uymamali..firsat vermemeli bizi isyna sürüklemesine...duamiz edelim namazimizi kilalim zaten zamanimiz onunla ecince firsat ta kalmayacak kederlemeye..seni inan cok ii anliyorum ama elden gelen bisey yok ne yazilmis sa onu yasiyoruz..rabbim sabir versin..dua ve selametle kardesim..

 6. NURİMERCAN
  İNNALLAHE MEASSABİRİN
  Birtek benim sanıyordum dertli buhran geçiren.kardeşler rabbim cümlemizi korusun sabır versin aklımızı korusun.amin..

 7. HAMMADUN
  Emekli
  Ah şu insan, Rab'binin niğmetleri karşısında ne kadar da nankördür.

  Sıkıntının biri bitmeden, diğeri üstüne gelir. Daha onu düşünmeden bir başkası sıraya girmiş ondan sonrakini itekler gibi.

  Hadi kardeş çabuk vakit dar, bu faninin ömrünün tamamı ne kadar ki; Der gibiler.

  Allah-u Taala Çekemeyeceğimiz yükü sırtımıza vurmazken, bizler illaki islam şeriatının dışında bir tarz ararızda kendimize, çekemeyeceğimiz yükü de peşinen sırtımıza yüklerizde, yetmez daha da yük altına girmek için birbirimizle yarışırız.

  Sonra bir isyan halidir başlar. BURAYA KADAR deriz. Bu imtihansa eğer biz imtihan kağıdını boş veriyoruz deriz. Şeytan Aleyyullana bile Rab'bine bu denli isyanda bulunmayı aklının köşesinden bile geçirmezken ve Alemlerin Rab'bi karşısında tir tir titrerken, Bu ne hadsizliktir. Affet Rabbim.

  Sonra çıkarız biz hanın en yüksek terasına ve tamda iftar vakti iken, cep delik cepken delik, cebinde minübüs parası yokken tamda cahiliye zamanında, duvarın kenarına kadar gelip tüm dünyaya seslenirsin bir anda. Hemde isyan ile. Hemde sözde insan sıfatı ile.

  Rab'bim senin rızan için tuttum orucumu, (Hem kimin rızası için tuttuğumu biliyorum. Hemde isyana bakın şimdi.) Rızka da üstelik sen kefil iken, herkes yiyecek bişeyler bulmuş yiyorken, bu dünyada AÇ OLAN SADECE BENİM.....

  Birden bir motorsikletli belirir hanın en üst katında. Zira otoparktır aynı zamanda. Motorsikletli elinde bir paketle birlikte yanınıza gelir ve bu siparişi sizmi verdiniz der. Hayır dersiniz ben sipariş vermedim. Cuma bey gönderdi der birde not uzatarak üstelik. Notu okursunuz. Evet cuma beyi tanıyorum. Bu sipariş benim dersiniz. Cuma beyin bir makinesi arızalanmış, kendisini beklememizi ve iftarıda dürüm ile ve ayran ile açmamızı istemektedir üstelik. Bizim gibi acizde teras katta, Rab'binin müsebbib bulup gönderdiği rızık ile açtığı iftardan sonra tekrar o boş diye uzattığı kağıdı geri alıp, yine doldurmak için önüne alırken, Rab'binin nimetinin karşısında boyun eğip, Rab'bine hamdeden bir kul olmayı, yine büyük bir lutuf görerek üstelik.

  Cuma beyimiz gelmiş, makinenin arızası giderilmiş ve üstelik cebimizede de bir miktar para konmuştur bile. Rab'bimin lutfundardır ki; Kendisine isyan edene, belli bir süreye kadar yine imtihan kağıdını geri vermiş, rızkına yine kefil olmuş, yine aciz olduğunu bildiği kuluna, acziyetini bildiği için mükafatlarda vermiştir. Hamd-u Sena'lar olsun Rab'bim. Bizim acziyetimiz karşısında senin büyüklüğünün ve nihayetsizliğinin karşısında kul olma nimetini bize bahşettiğin için

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 8. Misafir
  Şükretmeyi bilmelisiniz Rabbim hiçbir varlığa çekemeyeceğinden fazla yük vermezmiş 28 yaşındayım 14 şubat 2012 de eşimi görünmez kazada kaybettim o gün dedim ki benim için hayat bitti nefes alamam yaşayamam yiyemem içemem 3yaşında dünya güzeli emaneti ile kaldım Allahım ben ne yaparım bu saatten sonra dedim çocuğuma nasıl anne baba olurum babanın yokluğunu nasıl anlatırım.. ama yüce rabbim herşeyi öyle yerli yerince yazmış ki babanın gelmesini sabırsızlıkla bekleyen kızım o günden sonra sormadı o herkesten akıllıca davrandı kazanın nasıl olduğunu benden çok daha iyi bilen insanlar bile canını birkez daha yaktı bana olayı sordu aslında olayın nasıl olduğunu birtek ben bilmiyormuşum doktorlar cesaret edip bana anlatamadı ama insanlarımız malesef.. 18 ay bitiyor yaşıyorsun yiyosun içiyosun geziyosun aylarca uyku uyumadım psikiyatri tedavisi gördüm çok ölmek istedim ama olmadı.. yaşamak için mutlu olmak için hep kendimden daha kötülerini düşündüm bence herkes bunu yapmalı ömür aldığın nefes kadar nefesimiz bile emanet alıyoruz ama verebilicemizi sadece Rabbim biliyor.

+ Yorum Gönder
hayat ağır geliyorsa,  Ağır İmtihanlar,  imtihan agir gelir,  hayat ağır geliyorsa yazılar,  hayat agir geliyorsa,  ağır geliyorsa,  Bazen üstüme geliyor hayat